Idegenben győztük le a Nyíregyházát

2023.04.19.

Harmadik mérkőzésünkön a második győzelmünket arattuk a férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásában. Csapatunk Nyíregyházán aratott nagyon fontos diadalt.

A Nyíregyháza mindkét meccsét elveszítette eddig az alsóházi rájátszásban, mi pedig egy-egy győzelemmel és vereséggel rajtoltunk. A nyitányon diadalt arattunk ugyan a Budapest Honvéd SE ellen, de – szintén hazai pályán – kikaptunk az MVM-OSE Lionstól, így mindenképpen javítani akartunk, s erre idegenben volt lehetőség. A szakmai stáb már számíthatott Sebastian Arisra, a dán irányító már nem csak bemelegített, szerephez is jutott az összecsapáson, és szükség is volt a higgadtságára. Közvetlenül a meccs előtt derült csak ki, hogy a házigazda egyik kulcsjátékosa, Pipiras sérüléssel bajlódik, ki is került a kezdőből és pályára sem lépett.

Nagy küzdelmet és hibákat is hozott a mérkőzés első pár percre, a hazaiak Copes centerakcióival tartottak előrébb, de ahogy haladtunk előre, úgy vettük át az irányítást. Ha csak pár ponttal is, de nálunk volt az előny, amikor lehetőségünk lett volna jobban elhúzni, egy-egy elrontott passz vagy kihagyott kísérlet megtörte a ritmusunkat. Az első negyed utolsó támadását a szabolcsiak vezethették, ám az akció végén Paár Márk dobhatott két büntetőt. A második etap elején több mint három és fél percig nem találtunk be, Gabric ugyan megtörte a kosárcsendet, ám a rossz sorozatot nem. Szinte semmi sem jött össze támadásban, így a lehető legjobbkor jött Brown triplája. Aris értékesített egy büntetőt, majd Puska Bence tett vissza szépen egy lecsorgó labdát, máris újra vezettünk, a félidőt Perry két kihagyott büntetője zárta.

A fordulás után Gabric és Krnjajski is bevágott egy-egy hármast, időt is kért Darko Radulovics, a Nyíregyháza vezetőedzője. A rövid szünet után Aris köszönt be kintről, s Parsons ziccerével már tizenegy volt közte. Több is lehetett volna az előnyünk, ám sajnos több tiszta dobóhelyzet is kimaradt. Nagy csata dúlt a pályán, a szabolcsiak Bazsó kintijével és Fazekas dudaszós duplájával faragtak hátrányukon, így 47–52 állt az eredményjelzőn a zárószakasz előtt. Melynek kezdetén pillanatok alatt kiegyenlítettek a nyírségiek. Krnjajski lehetetlen helyzetből dobott kosarat és – mivel faultoltak ellene –  a plusz egyet is értékesítette. Sokáig úgy tűnt, ez a bravúros mozdulatsor meghozta az áttörést, hiszen fokozatosan építettük az előnyünket, ám a hajrá Copesnak köszönhetően izgalmas lett. Az utolsó percnek 68–73-ról vágtak neki a felek, Brown kígyózott be a védők között és szerzett két pontot, Parsons labdalopása után Krnjajski ellen szabálytalankodtak, csapatkapitányunk nem hibázott és ezzel el dőlt a meccs sorsa.

HÜBNER Nyíregyháza BS–Kometa Kaposvári KK 69–79 (18–21, 13–12, 16–19, 22–27)
Nyíregyháza, Continental Aréna. Vezette: dr. Mészáros Balázs, Pozsonyi László, Lengyel Ádám József.
HÜBNER Nyíregyháza BS: Perry (9/3), Kass B. (4) Bazsó B. (12/6), Szobi (3) Copes (18). Csere: Kone (3), Fazekas Cs. (17/9), Kiss B. (3/3), Bonifert B. (-). Vezetőedző: Darko Radulovics. Edzők: Alberto Ona, Szollár Gergő.
Kometa Kaposvári KK: Brown (9), Puska B. (4), Parsons (13), Gabric (16/6), Hughes (13). Csere: Halmai D. (-), Aris (13/6), Hendlein R. (-), Krnjajski (8/3), Paár M. (3), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan.
Kipontozódott: Szobi a 35. percben, Perry a 36. percben.

2024.04.27 18:00
Trattoria La PrimaDreher Sörgyárak Zrt.L Altro ÉtteremLisaesther Rendezvényház és ÉtteremEuroProfilSpekula Kft.La PergolaCaffé PertéGyőri Kft.