Vereség a Kaposvár Arénában az Oroszlánytól

2023.04.15.

Vereséget szenvedtünk a Kaposvár Arénában az MVM-OSE Lions csapatától a férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 71–82 (18–23, 17–17, 19–22, 17–20)
Kaposvár Aréna. Vezette: Ádám József, Jakab László Imre, dr. Németh Patrik.
Kometa Kaposvári KK: Brown (17), Halmai D. (-), Parsons (15), Gabric (18/6), Hughes (8). Csere: Puska B. (4/3), Krnjajski (7), Hendlein (2), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan.
MVM-OSE Lions: Dimitrijevics (28/9), Szabadfi (2), Barnjak (13/9), Werner (2), Calloway (8/3). Csere: Krestinin (2), Carev (-), Ruják (5/3), Henry (14), Dorogi (-), Illés M. (-). Vezetőedző: Simon Petrov.
Kipontozódott: Halmai D. a 35. percben, Calloway a 40. percben.
A mérkőzés alakulása.
2. perc: 2–8, 5. perc: 10–13, 7. perc: 14–18, 10. perc: 18–23, 12. perc: 20–25, 15. perc: 27–27, 17. perc: 31–34, 20. perc: 35–40, 23. perc: 41–46, 26. perc: 50–51, 30. perc: 54–62, 32. perc: 58–66, 34. perc: 60–69, 38. perc: 68–77
Sebastian Aris ezúttal is ott volt már a kispadon, de játékpercet még nem kaphatott, Paár Márk pedig – sérülés miatt – nem lépett pályára.

Nagyon sűrű az alsóházi rájátszás programja, szombaton még a Budapest Honvéd vendégeskedett a Körcsarnokban, szombaton már az Oroszlányt fogadtuk az Arénában. Az első forduló sikere után fontos lett volna egy újabb diadal, hiszen ahogy vezetőedzőnk, Szőke Balázs fogalmazott, az megadná a ritmus a folytatásra. Hiszen itt már nincs könnyű meccs, az összes egylet ugyanis az életéért, azaz a bent maradásért harcol.

A hosszú ideje sérüléssel bajlódó Sebastian Aris ezúttal is ott volt már a kispadon, de játékpercet még nem kaphatott, Paár Márk pedig – hasonló ok miatt – nem lépett pályára.

Ritmustalanul és pontatlanul kezdtük a mérkőzést, az első három támadásunk még dobásig sem jutott el. Tomislav Gabric két duplával kezdett, majd Puska Bence talált be távolról, így tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel. Rengeteg támadólepattanót engedtünk az OSE-nak, akik köszönték szépen és éltek a tálcán kínált lehetőséggel. Némi szépségtapaszt jelentett Krnjajski Borisz negyedet lezáró ziccere. A folytatásban úgy tűnt, elkaptuk azt a bizonyos fonalat, hiszen előbb utolértük az Oroszlányt, majd Hughes büntetőjével a vezetést is átvettük. Ám sajnos ezután ismét a Komárom-Esztergom vármegyeiek percei következtek. Annyit tudtunk csak elérni a félidő végéig, hogy nem mélyült tovább a szakdék a két csapat között, hanem maradt a közte öt.

A fordulás után ismét a vendégek akarata érvényesült, keményen védekeztek, amivel nem igazán tudtuk mit kezdeni. Ennek ellenére is vissza tudtunk jönni egy pontra, de Simon Petrov időkérése után ismét a Lions irányította a játékot. Dimitrijevics kétszer is dudaszós hármast dobott, s Barnjak is csatlakozott hozzá, ami azt eredményezte, hogy nyolcpontos hátránnyal vágtunk neki a zárószakasznak. Mely szintén az OSE-ról szólt, mindig akkor dobtak kosarat, amikor a legnagyobb szükségük volt rá, nálunk pedig szinte minden kimaradt. Az utolsó pár percre már eldőlt a találkozó sorsa; az MVM-OSE Lions megérdemlten nyerte meg a mérkőzést.

A mérkőzés képeit itt nézheted meg!

Kaposvár Aréna, 700 néző. Vezette: Ádám József, Jakab László Imre, dr. Németh Patrik.
MVM-OSE Lions: Dimitrijevics (28/9), Szabadfi (2), Barnjak (13/9), Werner (2), Calloway (8/3). Csere: Krestinin (2), Carev (-), Ruják (5/3), Henry (14), Dorogi (-), Illés M. (-), Mucza (8/6). Vezetőedző: Simon Petrov.

2024.04.27 18:00
La PergolaL Altro ÉtteremTOTI SportOros GumiszervizEuroProfilTT Ablakrendszer Kft.KVGYDorottya BistroGrosbasket