Győzelemmel nyitottuk az alsóházi rájátszást

2023.04.12.

Magabiztos hazai győzelemmel kezdtük az alsóházi rájátszást, miután 23 ponttal, 95–72-re legyőztünk a vendég Budapest Honvéd SE együttesét.

A Budapest Honvéd SE elleni hazai találkozóval nyitottuk az alsóházi rájátszás sorozatát, a fővárosiakkal az alapszakaszban egy–egyre végeztünk, miután idegenben kikaptunk, hazai pályán viszont nyertünk. Hendlein Roland a meccs előtt azt hangsúlyozta, a play-outban nincs könnyű mérkőzés, hiszen mindegyik csapat az életéért, azaz a bent maradásért küzd. A játékosunk azt is kiemelte, hazai pályán nem szabad hibázni. Az összecsapáson, bár bemelegített, a makacs sérüléssel bajlódó Sebastian Aris még nem léphetett pályára, de jó úton halad a felépülése.
Az első hét pontunkat, két duplát és egy triplát, Tomislav Gabric szerezte, de ezzel együtt is a vendégeknél volt az előny, egészen Parsons zicceréig. Hendlein ugrasztotta talpra a közönséget, miután egy hatalmas sapkát osztott ki Demeternek, az ellentámadásból Parsons volt eredményes. Nagy harc dúlt a pályán, s bizony egy-egy hiba is becsúszott a csapatok játékába. A negyed utolsó kosarát Peringer szerezte, ám így is mi vezettünk, igaz csak kettővel. A második negyedben fokozatosan növeltük a fórunkat, Gabric nagyon élt, a horvát kosárlabdázó trojkájával már több mint tíz volt közte. Brown előbb Parsonst, majd Hughest hozta kihagyhatatlan helyzetbe, de Tanoh Dez gondoskodott róla, hogy látótávolságban maradjon csapata. A félidő utolsó támadását a Honvéd vezethette, ám Sherman távolija rövid volt.
A térfélcsere után tartottuk az előnyünket, a fővárosiak próbálkoztak becsülettel, a felzárkózási kísérleteiket azonban vissza tudtuk verni. Sőt Gabric újabb villanásával már 63–48 állt az eredményjelzőn. Ezután viszont vendégpillanatok következtek, előbb Sherman dobott hármast, majd Demeter egy duplát, jött is Szőke Balázs időkérése. A harmadik etap hajrájában sikerült újra tíz pont fölé tornázni a különbséget, így mi várhattuk nyugodtabban a zárószakaszt. Melynek elején akár el is dőlhetett volna a meccs sorsa, ugyanis 5–0-ával kezdtünk, Baksa Szabolcs egylete azonban kihasználta a hibáinkat, s újra felzárkózott. Szerencsére a hajrá újra rólunk szólt, Parsons közeliével húsz egység fölé nőtt a fórunk, Michael Hughes pedig hármast(!) dobott. A slusszpoén Halmai Dánielé volt, aki egy bravúros ziccerrel zárta le a találkozót.
Kometa Kaposvári KK–Budapest Honvéd SE 95–72 (20–18, 29–19, 20–20, 25–15)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Kapitány Gellért, Kapusi Gábor, Földesi Ádám.
Kometa Kaposvári KK: Brown (18/6), Puska B. (-), Parsons (17), Gabric (30/18), Hughes (16/3). Csere: Hendlein R. (2), Krnjajski (9/3), Paár M. (-), Halmai D. (3), Bogdán B. (-), Hajduk A. D. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző Filipovics Gordan.
Budapest Honvéd SE: Sherman (12/3), Tanoh Dez (14), Crawley (13/3), Demeter (6), Peringer (2). Csere: Mijovic (18/12), Simon K. (-), Hajdu (4), Kopácsi (1), Tarján (-), Reizinger (2). Vezetőedző: Baksa Szabolcs, másodedző: Sabáli Balázs.
Kipontozódott: Demeter a 35. percben.
Az eredmény alakulása.
2. perc: 2–4, 4. perc: 11–8, 6. perc: 13–12, 10. perc: 20–18, 12. perc: 26–21, 14. perc: 33–26, 16. perc: 39–28, 20. perc: 49–37, 24. perc: 54–43, 28. perc: 65–55, 30. perc: 69–57, 32. perc: 74–59, 34. perc: 78–64, 36. perc: 82–69, 39. perc: 89–69.

Bár bemelegített, de nem tudott még pályára lépni a makacs sérüléssel bajlódó Sebastian Aris, de jó úton halad a felépülése.

Az első hét pontunkat, két duplát és egy triplát, Tomislav Gabric szerezte, de ezzel együtt is a vendégeknél volt az előny, egészen Parsons zicceréig. Hendlein ugrasztotta talpra a közönséget, miután egy hatalmas sapkát osztott ki Demeternek, az ellentámadásból ismét Parsons volt eredményes. Nagy harc dúlt a pályán, s bizony egy-egy hiba is becsúszott a csapatok játékába. A negyed utolsó kosarát Peringer szerezte, ám így is mi vezettünk, igaz csak kettővel. A második negyedben fokozatosan növeltük a fórunkat, Gabric nagyon élt, a horvát kosárlabdázó trojkájával már több mint tíz volt közte. Brown előbb Parsonst, majd Hughest hozta kihagyhatatlan helyzetbe, de Tanoh Dez gondoskodott róla, hogy látótávolságban maradjon csapata. A félidő utolsó támadását a Honvéd vezethette, ám Sherman távolija rövid volt.

A térfélcsere után tartottuk az előnyünket, a fővárosiak próbálkoztak becsülettel, a felzárkózási kísérleteiket azonban vissza tudtuk verni. Sőt Gabric újabb villanásával már 63–48 állt az eredményjelzőn. Ezután viszont vendégpillanatok következtek, előbb Sherman dobott hármast, majd Demeter egy duplát, jött is Szőke Balázs időkérése. A harmadik etap hajrájában sikerült újra tíz pont fölé tornázni a különbséget, így mi várhattuk nyugodtabban a zárószakaszt. Melynek elején akár el is dőlhetett volna a meccs sorsa, ugyanis 5–0-ával kezdtünk, Baksa Szabolcs egylete azonban kihasználta a hibáinkat, s újra felzárkózott. Szerencsére a hajrá újra rólunk szólt, Parsons közeliével húsz egység fölé nőtt a fórunk, Michael Hughes pedig trojkát(!) dobott. A slusszpoén Halmai Dánielé volt, a fiatal irányító egy bravúros ziccerrel zárta le a találkozót.