Szegedi ponteső a második félidőben, kikaptunk hazai pályán az SZTE-től

2023.04.22.

Vereséget szenvedtünk hazai pályán a Naturtex-SZTE-Szedeák csapatától a férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában.

A szerdai Nyíregyháza elleni győztes meccs után, szombaton már a Szegedet fogadtuk a Kaposvári Városi Sportcsarnokban. A szabolcsiak elleni siker során újra ott lehetett az együttesben Sebastian Aris, akinek elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy diadallal térhettünk haza. A dán karmesternek azonban újra fájdalmai voltak, így kénytelen volt kihagyni ezt a találkozót. Mely előtt köszöntötték Filipovics Gordant, aki ezen a napon ünnepelte az 58. születésnapját.

A mérkőzés eleje Puska Bencéről és Tomislav Gabricról szólt, fiatal játékosunk egy szép betöréssel és egy triplával tette le névjegyét, a horvát légiós egyéni akciókból is kintről is eredményes volt. Ahogy teltek a percek, úgy talált magára a Person vezette, s rendkívül jól védekező Szeged, mely előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. A második negyedben Halmai Dániel pazar labdával szolgálta ki De'Sean Parsonst, aki így könnyű ziccert dobhatott. Michael Hughes ugrasztotta talpra a közönséget, miután elemi erővel húzta a labdát a gyűrűbe, ám ezzel együtt is csak két ponttal vezettünk a nagyszünetben. Meg kellett jegyezni, hogy Halmai Dániel kiválóan védte Washingtont, kulcsanként követte mindenhová, nem is tudott olyan produkciát nyújtani az SZTE irányítója, mint amit megszokhattak tőle.

A fordulás után aztán szinte végig a vendégek kontrolláltak a találkozót. Kezükben volt a vezetés, és mindig akadt valaki náluk, aki kosarat dobot, amikor nagy szükség volt rá. Nálunk viszont sehogy sem akart összeállni a támadójáték, elvétve akadt csak egy-egy tiszta dobóhelyzet, s azok sem estek be mindig. Isiah Brown tartotta meccsben a csapatunkat, az amerikai kosárlabdázó szinte mindenhonnan betalált, a túl oldalon azonban Washington nagyon feljavult, s az ő extrájával tartott előrébb a Tisza-parti alakulat. A meccs hajrájában még feljöttünk pár pontra, ám ekkor újra előlépett az alföldiek játékmestere és két triplával gyakorlatilag eldöntötte az összecsapás sorsát.

A mérkőzés képeit itt találod!

Kometa Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 81–88 (20–23, 18–13, 16–22, 27–30)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 600 néző. V.: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Szilágyi Bálint.
Kometa Kaposvári KK: Brown (27/6), Puska B. (5/3), Parsons (15/3), Gabric (13/9), Hughes (14). Csere: Paár M. (-), Krnjajski (7/3), Bogdán B. (-), Hendlein R. (-), Halmai D. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington (23/6), Person (20), Polányi (-), Bognár K. (11), Nicholson (12). Csere: Balogh S. (2), Carter (16), Kerpel-Fronius B. (-), Filipovic S. (4). Vezetőedző: Nikola Lazics.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2, 4. perc: 10–6, 9. perc: 20–19, 11. perc: 223–25, 14. perc: 27–25, 20. perc: 38–36, 22. perc: 41–37, 24. perc: 41–42, 28. perc: 50–52, 30. perc: 54–58, 32. perc: 59–62, 34. perc: 66–66, 36. perc: 70–74, 38. perc: 76–81.

2024.04.20 18:00