Visszatért a kapitány – fontos meccset nyertünk a Honvéd ellen

2023.03.04.

Fontos győzelmet arattunk hazai pályán a Budapest Honvéd SE ellen a férfikosárlabda NB I./A 22. fordulójában.

Már Krnjajski Borisszal a fedélzeten fogadtuk a Budapest Honvéd SE-t, a csapatkapitányunk még a Szolnok ellen, idegenben szenvedett vállsérülést, s azóta nem léphetett pályára. Volt miért visszavágni ellenfelünknek, hiszen az odavágón, egy a végletekig kiélezett összecsapáson maradtunk alul mindössze egy ponttal.
A találkozó előtt egyperces néma csenddel adóztunk Néber Árpád emléke előtt, a kiváló orvos 1983-tól a jelenleg is zajló szezon kezdetéig szolgálta a csapatunkat. Sohasem feledünk, Doki!
Még öt perc sem telt el a mérkőzésből, máris időt kellett kérnie Baksa Szabolcsnak, hiszen 15–6 állt az eredményjelzőn. Nálunk Gabric már tíznél tartott, közte két hármassal, a vendégek is kinti dobásokkal próbálkoztak, de sikertelenül. Parsons duplájával nőtt tíz fölé a különbség, de Crawley egy triplával felelt. Ezután megtorpant a támadójátékunk, s ezt kihasználva az első negyed végére feljöttek háromra a budapestiek. A vezetés ugyan nálunk volt, de valahogy nem akart összeállni a játékunk, főleg támadásban. Sok volt az elrontott a dobásunk, igaz a Honvéd sem célzott túl pontosan. Gabric feladása után Hughes zsákolhatott, az ellenakcióban Peringer szabálytalan zárása után Aris maradt a földön, le is kellett cserélni dán karmesterünket és nem is tudott már visszajönni. Puska Bence vágott be egy távolit a sarokból, s talán ez jelentette az ébresztőt, hiszen Parsons is csatlakozott hozzá, ráadásul az amerikai játékos két büntetőt is értékesített, így újra több mint tíz volt közte és ezt az előnyt megtartottuk a játékrész végéig.
A második félidőre, mely Hughes duplájával és blokkjával indult, Krnjajski Boriszt is pályára küldte Ivan Rudez. Minden vendégpontra volt válaszunk, így nem tudtak közelebb lopózni a fővárosiak. A csapatkapitányunk egy szép egyéni akció végén szerezte meg első pontjait, majd egy triplát és bevágott, s Gabric asszisztja után is eredményes volt, ő állította be a harmadik etap végeredményét, szám szerint 75–59-et.
A negyedik felvonás két gyors vendéghármassal indult, s újfent ott loholt a nyakunkon a Honvéd, ráadásul egy újabb trojkával már csak hét volt a hátrányuk. Hughes kért főszerepet, hiszen előbb szépen centerezett, majd egy támadólepattanó került hozzá, s közelről nem hibázott, ám nem sokkal később sajnos kipontozódott. Az utolsó percekben, hiába próbáltak meg mindent a vendégek, a győzelmünk már nem forgott veszélyben.
Kometa Kaposvári KK–Budapest Honvéd SE 94–79 (26–23, 26–18, 23–18, 19–20)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 900 néző. V.: Cziffra Csaba Zsolt, Ádám József, Földesi Ádám.
Kometa Kaposvári KK: Aris (-), Parsons (21/6), Halmai D. (-), Gabric (20/9) Hughes (18). Csere: Brown (20/3), Bogdán B. (3), Paár M. (-), Puska B. (3), Hendlein R. (2), Krnjajski (7/3), . Vezetőedző: Ivan Rudez, edző: Filipovics Gordan.
Budapest Honvéd SE: Mijovic (22/12), Tanoh Dez (4), Sherman (16/3), Demeter (11), Peringer (2). Csere: Crawley (23/6), Simon K. (1), Hajdu P. (-), Kopácsi (-), Tarján (-), Vámos (-), Reizinger (-). Vezetőedző: Baksa Szabolcs, edző: Dragan Alekszics.
Kipontozódott: Simon K. a 33. percben, Peringer a 36. percben, Hughes a 38. percben.
A mérkőzés alakulása
2. perc: 3–2, 4. perc: 12–6, 7. perc: 17–10, 10. perc: 26–23, 12. perc: 30–25, 17. perc: 42–34, 20. perc: 52–41, 22. perc: 57–43, 24. perc: 63–48, 27. perc: 66–55, 30. perc: 75–59, 32. perc: 77–65, 34. perc: 80–70, 36. perc: 86–76, 38. perc: 88–78.
Crawley Isaiah Deion: Nagyon sok hibával játszottunk, egy jó csapat ellen, persze a játék része a hiba is. Nem védekeztünk jól, nem voltunk jó formában.
Baksa Szabolcs: Gratulálok a Kaposvárnak, azt csinálták, amit kell, agresszívak voltak, folyamatosan támadták a gyűrűt, fizikálisan felőröltek minket. Nem volt válaszunk az alsóposztos játékukra, amikor pedig volt, akkor jól szedték a támadólepattanókat. Kialakult egy 10-12 pontos különbség, volt egy-két jó periódusunk, s volt két-három tiszta dobásunk, melyek után nyílttá tehettük volna a végjátékot, de ezek sajnos kimaradtak. Nagyon rosszul dobtunk kintről, 26 százalékkal, s a végére a lepattanócsatát is elveszítettük. A védekezés a legnagyobb problémánk, valahogy nem áll össze, nyilván az is gondot jelentett, hogy kiesett egy alsóposztos játékosunk. Más szerkezetben, más szituációban kellett dolgoznunk, s erre mindössze három napunk volt. Látjuk, hol vannak a hibák, dolgozunk rajtuk. A Kaposvárnak sok sikert kívánunk, mi pedig készülünk a jövőheti meccsünkre.
Tomislav Gabric: – Gratulálok a csapatomnak, végig jól küzdöttünk. Van még négy mérkőzésünk, s be akarunk jutni a rájátszásba. Jobban kell védekeznünk ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.
Ivan Rudez: – Két szemmel nézem a mérkőzést, az egyikkel a csapatomra és a taktikára vetettem, a másikat a fiatal játékosokra és nem vagyok boldog. Nyertünk, de nem azon a szinten védekeztek, ahogy megbeszéltük. Komolyan ki kell elemeznem a mérkőzést, mert egy az egy ellen nem jól védekeztünk, ebben javulnunk kell. A tabella nem mutatja meg, milyen jól játszik egy-egyben a Honvéd, talán az egyik legjobbak a ligában. Örülök a győzelemnek, mert nagyon fontos volt. Ami a rájátszást illeti, az egy szép álom, de ez a klub egy újjáépülési időszakba kezdett. Mindenki látta, mi zajlik a bajnokság kezdete óta, mint például az infláció, mely hatással van a költségvetésre. Játékosok távoztak, újak érkeztek, a fiatalokkal dolgozunk, s bár üldözzük a rájátszás álmát, de a legfontosabb célom a fiatalok fejlesztése. Többen jó úton járnak, de sokat kell még dolgoznunk, az én kis álmom, hogy olyan fiataljaink legyenek, akik védekezésben és támadásban aktívak legyenek és ezért vagyok itt.

A találkozó előtt egyperces néma csenddel adóztunk a nemrégiben elhunyt Néber Árpád emléke előtt, a kiváló orvos 1983-tól a jelenleg is zajló szezon kezdetéig szolgálta a csapatunkat. Sohasem feledünk, Doki!

Még öt perc sem telt el a mérkőzésből, máris időt kellett kérnie Baksa Szabolcsnak, hiszen 15–6 állt az eredményjelzőn. Nálunk Gabric már tíznél tartott, közte két hármassal, a vendégek is kinti dobásokkal próbálkoztak, de sikertelenül. Parsons duplájával nőtt tíz fölé a különbség, de Crawley egy triplával felelt. Ezután megtorpant a támadójátékunk, s ezt kihasználva az első negyed végére feljöttek háromra a budapestiek. A vezetés ugyan nálunk volt, de valahogy nem akart összeállni a játékunk, főleg támadásban. Sok volt az elrontott a dobásunk, igaz a Honvéd sem célzott túl pontosan. Gabric feladása után Hughes zsákolhatott, az ellenakcióban Peringer szabálytalan zárása után Aris maradt a földön, le is kellett cserélni dán karmesterünket és nem is tudott visszajönni a pályára. Puska Bence vágott be egy távolit a sarokból, s talán ez jelentette az ébresztőt, hiszen Parsons is csatlakozott hozzá, ráadásul az amerikai játékos két büntetőt is értékesített, így újra több mint tíz volt közte és ezt az előnyt megtartottuk a játékrész végéig.

A második félidőre, mely Hughes duplájával és blokkjával indult, Krnjajski Boriszt is pályára küldte Ivan Rudez. Minden vendégpontra volt válaszunk, így nem tudtak közelebb lopózni a fővárosiak. A csapatkapitányunk egy szép egyéni akció végén szerezte meg – tavaly december óta – első pontjait, majd egy triplát is bevágott, s Gabric asszisztja után is eredményes volt, ő állította be a harmadik etap végeredményét, szám szerint 75–59-et. A negyedik felvonás két gyors vendéghármassal indult, s újfent ott loholt a nyakunkon a Honvéd, ráadásul egy újabb trojkával már csak hét volt a hátrányuk. Hughes kért főszerepet, hiszen előbb szépen centerezett, majd egy támadólepattanó került hozzá, s közelről nem hibázott, ám nem sokkal később sajnos kipontozódott. Az utolsó percekben, hiába próbáltak meg mindent a vendégek, a győzelmünk már nem forgott veszélyben.