Vereséggel zártuk az idei esztendőt

2022.12.29.

Vereséget szenvedtünk a férfikosárlabda NB I./A tizennegyedik fordulójában a bajnokesélyes Szolnoki Olajbányász otthonában az idei utolsó mérkőzésünkön.

A Hübner Nyíregyháza BS ellen idegenben és a DEAC ellen otthon aratott győzelem után a Szolnoki Olajbányász otthonában léptünk pályára. A találkozón Hendlein Roland és Csorvási Milán sérülés miatt nem játszhatott, emiatt nagyon szűk rotációval rendelkezett Ivan Rudez mester. Ellenfelüknél felbukkant egy ismerős, miután Dayon Griffinnel, akivel szerződést bontottunk, két hónapra szóló kontraktust kötöttek, lévén a sérült Jimmy Gavinre és a mandulaműtéten átesett Lukács Norbertre sem számíthat a szakmai stábjuk.

Egy 5–0-ás rohanással kezdtük a mérkőzést, ám a az Olaj váltott védekezésben, ami nem igazán ízlett nekünk és hamar eltüntette a különbséget, sőt kilenc ponttal elhúzott. Köszönhető volt ez – többek között – az eladott labdáinknak, az első negyedben öt támadási lehetőséget kapott tőlünk a riválisunk. A gondjainkat tetézte, hogy egy fault után Krnjajski ráesett a vállara, s le is kellett cserélni. A második etap eleje a házigazdáról szólt, mindkét palánk alatt sokkal határozottabbak voltak, mint mi, ráadásul visszatért ugyan a csapatkapitányunk, de újfent cserét kért. A folytatásban feljebb zárkóztunk, de ezzel együtt is tízegységnyi előnnyel vonulhatott a nagyszünetre a Szolnok.

A térfélcsere után mindkét fél sokat kapkodott, elpasszolt labdák borzolták a szurkolók kedélyét. Aztán a mieink ébredtek fel előbb: Gabric ziccere és hármasa után időt kellet kérnie Gasper Potocniknak. A rövid játékmegszakítás után újra váltani tudtak a Tisza-partiak és egy 12–0-ás etappal tetemes előnyt szereztek. A zárószakaszra 69–53-mal fordultak a csapatok, küzdöttünk becsülettel, az utolsó pillanatig mentünk előre, ám a hazaiak ki tudták használni a „hosszabb padjukat” és magabiztos győzelmet arattak.

Szolnoki Olajbányász–Kometa Kaposvári KK 86–70 (26–17, 19–18, 24–18, 17–17)
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok. V.: Földházi Tamás, Pozsonyi László, Lengyel Ádám.
Szolnoki Olajbányász: Durham (7), Gilszki (2), Barnes (14/3), Subotic (11/3), Williamson (12/6). Csere: Griffin (20/12), Pongó M. (12/6), Révész Á. (8). Vezetőedző: Gasper Potocnik.
Kometa Kaposvári KK: Brown (18), Aris (13/9), Puska (-), Gabric (18/12), Hughes (17). Csere: Krnjajski (-), Paár M. (-), Bogdán B. (2), Halmai D. (2). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 0–5, 5. perc: 6–7, 8. perc: 18–13, 10. perc: 26–17, 12. perc: 28–21, 17,. perc: 41–28, 20. perc: 45–35, 23. perc: 48–40, 26. perc: 55–45, 28. perc: 65–48, 32. perc: 73–56, 34. perc: 75–58, 36. perc: 84–65.

2024.03.30 18:00
Stier PincészetTrattoria La PrimaMarázPlastLisaesther Rendezvényház és ÉtteremDorottya BistroCaffé PertéTT Ablakrendszer Kft.AlfaGumi KaposvárTOTI Sport