Megtört a rossz sorozat: legyőztük a Nyíregyházát

2022.12.18.

Vége a hosszas böjtnek, csapatunk, a Kometa Kaposvári KK legyőzte idegenben a Hübner Nyíregyháza BS csapatát a férfikosárlabda NB I./A 12. fordulójában.

Nem úgy sikerültek az utóbbi mérkőzések, ahogy arra előzetesen számítottunk, ezért a klub úgy döntött, változtat, szerződést bontott Dayon Griffinnel és a helyére Isiah Brown személyében egy klasszikus irányítót szerződtetett. Az amerikai karmester papírjait el tudták intézni, így pályára léphetett a Hübner Nyíregyháza elleni nagyon fontos idegenbeli összecsapáson. Igaz a mérkőzés előtt nem sokkal rosszul lett, vélhetően gyomorrontást kapott, ám ennek ellenére is vállalta a játékot.

Finom szólva sem kezdtük jól a mérkőzést, s ezt nemcsak a sok kapott és a kevés dobott pont, hanem a rengeteg hiba is bizonyította. Tíz perc alatt hat labdát adtunk el, azaz ennyivel több támadási esélyt adtunk ellenfelünknek, s egyetlen asszisztunk sem volt. A második negyedben fokozatosan dolgoztuk le a hátrányunkat, ám amint egyenlíthettünk volna, mindig jött egy-egy rossz megoldás, vagy éppen Perry extrája, ami megakasztotta a lendületünket. A félidő utolsó támadást mi vezethettünk, ám Hughesra támadót fújtak, így hategységnyi előnnyel vonulhatott a nagyszünetre a házigazda.

A térfélcsere után nagyot fordult a játék képe, elkezdtünk sokkal pontosabban támadni és Perry sem tudott már annyira villogni. Gabric triplájával átvettük a vezetést, majd Aris ziccere után időt kért a nyírségiek mestere. A folytatás nagy küzdelmet hozott, több kihagyott helyzet is volt mindkét oldalon, ami azt eredményezte, hogy egálról indulhatott az utolsó etap. Mely nagy dobópárbajjal kezdődött, csak úgy záporoztak egymás után a hármasok, aztán 70–70-nél megállt a kosáreső. A Nyíregyháza mozdult el a holtpontról, miután egy szerzett labdából dobhatott könnyű ziccert Bazsó és Perry is beköszönt, ami után Ivan Rudez hívta magához együttesét. Kevesebb mint három perc volt már csak vissza a meccsből, ezért minden egyes pontnak óriási jelentősége volt. Aris és Gabric büntetőjével egyenlítettünk, s a lehető legjobbkor jött a horvát újabb trojkája, hiszen hatvanöt másodperccel a vége előtt nálunk volt az előny (76–79), Perry duplával faragott a hátrányon, majd Aris két büntetőt értékesített. Az ellentámadásban Perry hármasa leperdült a gyűrűről, Arist azonnal faultolták, a dán játékmesterünk keze azonban nem remegett meg, így hosszú böjt után újra győzelemnek örülhettünk.

Nyíregyháza Blue Sharks–Kometa Kaposvári KK 78–83 (25–16, 18–21, 16–22, 19–24)

Nyíregyháza, Zrínyi Ilona Gimnázium Tiszavasvári úti Tornacsarnoka. Vezette: dr. Mészáros Balázs, Fodor Attila, Rácz Zsolt Róbert.
Nyíregyháza Blue Sharks: Perry (36/15), Dickerson (13/3), Bazsó (6), Mokánszki (2), Williams (12/3). Csere: Kass B. (5/3), Szobi D. (4), Fazekas Cs. (-), Henderson (-). Vezetőedző: Darko Radulovics.
Kometa Kaposvári KK: Brown (6), Aris (23/3), Puska B. (6/3), Gabric (28/12), M. Hughes (11). Csere: Csorvási M. (4), Krnjajski (-), Halmai D. (-), Hendlein R. (4), Bogdán B. (1). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

A mérkőzés alakulása

4. perc: 8–6, 6. perc: 14–6, 8. perc: 20–12, 10. perc: 25–16, 12. perc: 29–20, 14. perc: 31–22, 16. perc: 35–27, 18. perc: 35–34, 20. perc: 43–37, 22. perc: 44–43, 25. perc: 49,47, 28. perc: 58–57, 30. perc: 59–59, 32. perc: 62–64, 35. perc: 70–70, 38. perc: 74–74, 40. perc: 78–83.

2024.03.30 18:00