Szoros meccsen nyert a Cegléd a negyeddöntőben

2024.05.24.

A Cegléd ellen a negyeddöntőben kezdték meg a kaposvári fiatalok a pécsi rendezésű U20-as országos bajnokságot.

A negyeddöntőt a ceglédi alakulat kezdte jobban, 8–2-es rohanást hoztak az első játékpercek. Csapatunkból Fehérvári és Bogdán is korán begyűjtött két-két személyi hibát szűk három percnyi kosárlabda után. Paár Márk és Fehérvári Csegő faultos kosaraival zárkóztunk. Antalics hiányában gondot okozott a belső védekezés és a lepattanózás, valamint több triplát is kaptunk, így 19–13-as állásnál kezdődött a negyed utolsó két perce. Halmai és Yake pontjaival zárkóztunk az első negyed végére 21–19-re.

#mce_temp_url#
A képre kattintva galéria nyílik!

A második játékrészben tudtuk már lassítani a Cegléd játékát védőoldalon, ám így is sok kivédekezett támadás után engedtük át a lepattanót a Piros csoport legjobbjának. A második etap feléhez közeledve Halmai egymás utáni 5 pontjával már vezettünk is 27–30-nál. Szőke Balázs azonban időt kért, amikor egy újabb támadólepattanó után kaptunk egy hármast, amivel 33–32-re visszavette a vezetést a CKE. 11–6 volt a támadólepattanók aránya ellenfelünk javára a félidő előtt két perccel. Horváth Máté 12. pontját is bevágta kintről, így alakult ki a 37–34-es állás a pihenőre. A lepattanómérleg 30–17 volt és 19 büntetőt dobhatott a Cegléd a kaposvári héttel szemben.

A fordulás után Horváth Máté gyors 5 pontjával húzott el a Cegléd. A kinti dobások sem estek be a somogyiaknak. A negyed felénél 16 triplából mind kimaradt. Horváth újabb pontjaival már 11 is volt a különbség. Halmai Dániel törte meg a kinti rossz szériát 55–48-ra módosítva az állást. A ceglédieket Horváth vitte a hátán, 26 pontnál járt már a harmadik etap vége előtt. Kaposvári oldalról ebben a periódusban Halmai játékával tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, aki 28. pontját szerezte egy labdaszerzés után.

Az utolsó felvonásban Paár közeli dobásával egyenlítettünk, majd Fehérvári büntetőivel már vezettünk is. Egy remek védekezés után Yake Matthew szerezhetett könnyű kosarat, amivel ismét vezettünk, ám fej-fej mellett haladtak a csapatok 6 perccel a vége előtt. Könnyű kosarat kaptunk, Kertész Dávid dobhatott ziccer, így időt kért a Kaposvár 69–65-nél 4 perccel a vége előtt. Paár hármasával tudtunk egyenlíteni másfél perccel a vége előtt. Fehérvári Csegő hármasával egy percen belül még nálunk volt az előny 69–72-nél ám ezt követően hagytunk ki büntetőt és 71–73-nál a sarokból kaptunk egy triplát 9 másodperccel a vége előtt. Így a győzelemért támadhattunk, azonban kimaradt a kísérlet, így a Cegléd jutott tovább az elődöntőbe.

A Kaposvár így helyosztót játszik majd a Pécs-Kecskemét meccs vesztesével szombaton 12 óra 30 perckor. Ezen a találkozón dől el, hogy a hetedik vagy az ötödik helyért lépnek pályára vasárnap a fiatalok.

Ceglédi KE–Kometa Kaposvári KK U20 74–73 (21–19, 16–15, 24–25, 13–14)
Pécs, NKA Aréna. V.: Jankovics V., Nagy Zs., Hegedűs A.

Ceglédi KE: Horváth Á. 12/6, Fodor M. 4, Horváth M. 26/15, Zsók Á. 10. Kertész D. 18/6. Csere: Lukács D. Varga V., Lőcsei I. 4.

Kometa Kaposvári KK U20: Halmai D. 28//6, Yake M. 7, Bogdán D. 4, Fehérvári Cs. 8/3, Paár M. 22/3. Csere: Kárpáti L. 4, Pucz Z., Bogárdi D.
Edzők: Szöke Balázs, Filipovics Gordan.

2024.10.26 16:45