10. lett a kadett

2017.05.18.

Most hétvégén Nyíregyháza adott otthont az U-16-os korosztály országos "B" döntőjének,ahol csapatunk a 2. helyet szerezte meg. A "B" döntőn a 9-16. helyekért lehetett játszani, így csapatunk az országos bajnokság előkelő 10.helyén végzett az összevetésben.

2017.05.12. Nyíregyháza
Kaposvári KK - Lehel Kosársuli  75-55 (21-11, 14-11, 28-12, 12-21)
KKK: FILIPOVITY P. 27, HORVÁTH H. 14/3, FEHÉR B. 7, PUSKA B. 6, Veilandics B. 5
csere: VÁMI B. 6, TOMBOR G. 6, Yake A. 4, Büttl K., Hajduk A., Dániel Á., Paár M.
A torna első napján a jászberényi együttes ellen játszottunk. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és hamar tudattuk ellenfelünkkel, hogy mi ma győzni szeretnénk. Jó védekezésből könnyen bontottuk a Lehel védelmét és rendre kosarakat szereztünk. A második negyedben már sok csere is pályára került, és 15 pontos előnnyel zártuk az első félidőt. A 3. negyedben állva hagytuk a jászberényi csapatot, és már 30 ponttal is vezettünk. Az utolsó negyedet már a cserék játszották végig, akik éltek a lehetőséggel és mindenki kivette részét ebből a szép győzelemből. Ez a győzelmünk azt jelentette, hogy bekerültünk a legjobb 4-be és vártuk leendő ellenfelünket.
A torna 2. napján az előző napi győztes házigazda Nyíregyháza csapatával találkoztunk. Velük már meccseltünk a szezon során (Nyíregyházán 5 pontos vereség, Kaposváron 10 pontos győzelem volt az eredmény), izgalmasnak ígérkezett ez a párharc is.
2017.05.13. Nyíregyháza
Kaposvári KK - Nyíregyházi Sportcentrum KA/A  71-57 ( 20-17, 15-10, 21-14, 15-16 )
KKK: FILIPOVITY P. 24,HORVÁTH H. 15/6,FEHÉR B. 14/6,PUSKA B. 9/3,VEILANDICS B. 9
csere: YAKE A., VÁMI B., Tombor G.
Nagyon harcosan és jól kezdtünk, védekezésünk még az első negyedben szellős volt. Ezen változtatva a jó védekezésből könnyebben tudtunk támadni és így 8 pontos előnnyel mentünk a pihenőre. A 3 negyedben még tudtunk emelni a játékunk színvonalán és már-már megnyugtató előnybe kerültünk az utolsó negyedre( 56-41). A végére azért még akadt egy kis izgalom és a hazaiaknak sikerült 4 pontra visszakapaszkodni, de onnan megint tudtunk egyet újítani és a végére magabiztos győzelmet arattunk. Végig vezetve, kontrolláltuk a mérkőzést, ahol csapatom a szezon legjobb védekezését nyújtotta és ez hozta meg számunkra a sikert. Ezzel pedig kiharcoltuk a döntőt ahol a Debrecen csapatával kellet megmérkőznünk.
2017.05.14. Nyíregyháza Döntő
Debreceni KA - DSI / A  -  Kaposvári KK  (17-9, 23-24, 14-19, 24-14)
KKK: FILIPOVITY P. 22/9, HORVÁTH H. 20/12, PUSKA B. 8/3,Fehér B. 8, Veilandics B. 4 csere: VÁMI B. 4, Yake A., Tombor G.
A döntőben azzal a debreceni csapattal találkoztunk, akik a szezonban elindultak nemzetközi bajnokságban (EYBL) és majdnem sikerült kivívniuk az "A" döntőt. Tehát egy igen erős és jól képzett csapattal játszottunk. Ezért is volt furcsa, hogy egy ilyen bajnokságban pallérozódó csapat a döntő első percétől az utolsóig zónát védekezett ellenünk. Ebben a korosztályban egy ilyen erősségű csapattól ez több mint furcsa volt.
Kellett is egy kis idő, mire megtaláltuk a támadójátékunkat a zóna ellen. A helyzeteink megvoltak, csak kapkodtunk és nem voltunk elég koncentráltak. A félidőre 7 pontos debreceni előnnyel mentek a csapatok. A 3. negyedben olyan védekezést mutatott a csapat, amit még nem láttam tőlük, amióta velem vannak. Volt olyan periódusa ennek a játékrésznek, amikor 4-5 támadáson keresztül ellenfelünk dobásig sem jutott el. Ekkor sikerült is zárkóznunk sőt még e vezetést is átvettük. A 4. negyedet 2 pontos hátrányból kezdtük (54-52). Két és fél perccel a vége előtt 70-66-os állásnál kapkodva támadtunk, és a kinti dobásokat erőltettük, amiből gyors kosarakat kaptunk, és eldőlt a mérkőzés.
A vereség ellenére nagyon büszke vagyok a csapatomra, és nem csak a mostani hétvége miatt, hanem az egész éves teljesítményük miatt. A torna ALL STAR ötösébe egyedül tőlünk került be 2 játékos - Filipovity Péter és Horváth Hunor -, akik végig az egész szezonban tudtak dominálni a meccseken.
Ezzel a 2. hellyel pedig a kaposvári csapat az országban a 10. helyen végzett az U-16-os mezőnyben!

Az U-16-os bajnokság végeredménye az "A" és "B" döntők után:
1. Alba Fehérvár /A. 2. MAFC /A. 3. Szolnoki Sportcentrum /A. 4. Vasas Akadémia/A. 5. Budapesti Honvéd/A. 6. ZTE KK  7. Szombathelyi Sportiskola KA  8. Kosárlabda Akadémia Pécs  9. Debreceni KA-DSI/A  10. KAPOSVÁRI KK 11. Nyíregyházi Sportcentrum KA  12. Szedeák /A.  13. Lehel Kosársuli 14. Soproni Sportiskola/A. 15. Körmendi Törpördögök/A. 16. PVSK- Panthers