Nagykőrösön játszott a kisebbik serdülő csapat

2016.04.17.

Szép megoldások és ragyogó játék után érthetetlen rövidzárlatok jöttek

Nagykőrös adott otthont a serdülő bajnokság főtábláján, a harmadik fordulójában az „X” csoportnak.

Az első két fordulóban, a tabella alsó felén végzett csapatok alkották a mezőnyt. A tét az, volt akik az első két helyen végeznek, azok a negyedik fordulóban még játszanak, a többi két csapat búcsúzik a bajnokságtól. Sajnos Győr Bálint betegség miatt nem tarthatott velünk.

Első meccsünket a házigazdákkal játszottuk. A Pityke Kosársuli csapata, jórészt velünk egyidős volt, kiegészítve, két 2002-ben született, magas, erőteljes, képzett játékossal. A 2003-ban születettek tavaly a gyermek bajnokságban döntőt játszottak az „A” csoportban. Ügyes, fürge fiúk, remek labdakezeléssel. Szerencsére nem ijedtünk meg az agresszív, csapdázó védekezésüktől, és remek passzokkal jutottuk könnyű helyzetekhez, sőt a mi letámadásunkból tudtunk labdákat szerezni.

A második negyedben nem bírtunk a végére 31 pontig jutó Lukácsi Lóránttal, aki vagy kapott labdából, vagy lepattanóból rendre eredményes volt.

A félidei 16 pont hátrányból a harmadik negyed 9. percére 5 pontig zárkóztunk. Innen a fáradás és a fault problémák miatt a védekezésünk hatékonyságát vesztette és a 18 pontos vereség reálisnak mondható.

Úgy érzem, hogy jól játszottunk, amíg bírtuk szépen védekeztünk és eredményesen fejeztük be a támadásainkat. Mérkőzés végén sokat dicsérték a csapatomat.

Pityke KSE – Kaposvári KK „B”: 84- 66 ( 18-15; 31-18; 14-21; 21-12.)

Paár Márk 23/6; Vajda Levente 14; Cohill Eric 10; Polotár Balázs 5; Fülöp Botond 4/3; Ivók Milán 2; Kovács András 2; Kistankó Dominik 2; Simon Tamás 2; Dömötörfi Barnabás 2; Magyar Mátyás; Ruppert Áron;

Rövid pihenőt követően játszottunk azzal a Jászberényi Kosársulival, akik az első meccsükön 35 pontos vereséget szenvedtek és ahonnan sérülés miatt hiányzott a legeredményesebb játékosuk.

Ezen a meccsen nagyon nem ment a játék csapatomnak. amikor helyzetbe kerültünk, a ziccereket is kihagytuk, rengeteg labdát eladtunk és nem azt játszottuk amit megbeszéltünk. Mivel a védekezésünk is pontatlan volt, sok könnyű kosarat kaptunk. Mi tettük naggyá az ellenfelünket.

A 3. negyedben sikerült egy nagy rohanással kiegyenlítenünk, de ezzel el is lőttük a puskaport és a záró periódusban már nagyon szenvedtünk.

Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk. Nem lehet magyarázat a sok ellenünk fújt fault, az ellenfél magassági fölénye. Hitehagyott, fegyelmezetlen játékunknak köszönhetjük ezt a vereséget.

JKSE Kosársuli – Kaposvári KK „B”: 69 – 52 ( 15-10; 17-14; 13-18; 24-10 )

Paár Márk 17; Cohill Eric 7; Ruppert Áron 7/6; Fülöp Botond 6; Polotár Balázs 5/3; Vajda Levente 4; Kistankó Dominik 3; Magyar Mátyás 2; Ivók Milán; Kovács András; Simon Tamás; Dömtörfi Barnabás

Ez után a mérkőzés után egy alapos beszélgetést tartottunk, ahol igyekeztem a fiúkkal megbeszélni a helyzetet és rendet tenni a fejekben. Azt gondolom, hogy ez eredményes volt.

Vasárnap az addig veretlen Óbudai Kaszások volt az ellenfelünk. A fővárosiak egyértelmű fizikai fölényben voltak. Úgy láttam, hogy a fiúk megértették, hogy ezen a meccsen nekünk tanulni kell, ennek megfelelően is álltunk neki az összecsapásnak.

Az első negyedben és a második negyed első felében gyönyörűen játszottunk. Nem ok nélkül emelte fel hangját többször is Kertész István edző, akinek nevéhez több korábbi nagy csapat köthető.

39-32 után megint jött a fáradás és rövidzárlat, a különbség a félidőre 24 pontra emelkedett.

Úgy döntöttem, hogy a második félidőben is két külön sorral játszunk, ki-ki mutassa meg ,mit tud.

A harmadik negyedben nagyon alárendelt szerepet játszottunk, nem tudtuk tartani ellenfelünket.

A záró szakaszban a Kaszások a cseresorukat szerepeltették, ellenük ismét szépen játszottunk és nyertük a negyedet.

Óbudai Kaszások Akadémia – Kaposvári KK „B”: 107 -66  (21-17; 36-16; 36-8, 14-25)

Cohill Eric 18; Paár Márk 16/3; Fülöp Botond 8; Magyar Mátyás 7/3; Vajda Levente 6; Ruppert Áron 5; Polotár Balázs 3/3; Ivók Milán 2; Simon Tamás 2, Dömötörfi Barnabás 2; Kovács András; Kistankó Dominik;

Így, a három vereséggel a csoport 4., a bajnokság 29. – 32 helyén végeztünk. Hasznos, tanulságos szezonon vagyunk túl. Folytatjuk a megkezdett képzést, előre nézünk, és reméljük, az elvégzett és az előttünk álló munka hosszú távon meghozza gyümölcsét.