A serdülő B felkerült az országos táblára

2015.12.20.

Nem sikerült teljesíteni a tervet a serdülő B csapatnak

Nem sikerült teljesíteni a tervet a serdülő B csapatnak.
A 2015-ös év utolsó fordulóját játszottuk Pécsen, a Serdülő Bajnokságban. Cohill Eric bokája megsérült, így nélküle készültünk a Rátgéber Akadémia „B” csapata ellen. Bár idén már kétszer legyőztük ellenfelünket, tartottam a mérkőzéstől, és amint bebizonyosodott, nem is alap nélkül. Az első negyedet 4 pontos hátrányból hoztuk egálra, a másodikat Eric nélkül 5 ponttal elvesztettük. A 3. negyed kiegyenlített játékot hozott és a végére sikerült 1 pontra zárkóznunk. A záró etapban végre csapatban védekeztünk és sikerült átvenni a vezetést. Örömteli volt, hogy a lendület a meccs végéig kitartott, és az ellenfél szigorú, már-már durva védekezése ellenére sikerült 10 pont feletti győzelmet aratni.
Kaposvári KK „B” – Kosárlabda Akadémia „B”:  70 – 58 ( 17-17; 7-12; 18-14; 28-15 )
Paár Márk 17; Győr Bálint 11; Polotár Balázs 10; Ivók Milán 10; Vajda Levente 8; Fülöp Botond 8; Magyar Mátyás 4; Pavlényi Benedek 2; Kistankó Dominik 2; Simon Tamás; Ruppert Áron; Bitó Márton
A torna második meccsén a PVSK szoros küzdelemben győzött a Kanizsa ellen. A torna döntőjében tehát a másik pécsi csapat ellen szerettük volna megszerezni a második győzelmünket. Ez azonban nem sikerült. Az első negyedben a Pécs szinte átgázolt rajtunk. Sorozatban adtuk el a labdát, amiből könnyű kosarakat kaptunk, a párharcokat rendre elvesztettük, és a lepattanó labdák megszerzése is csak elvétve sikerült. A negyed végére kialakult 16 pontos hátrány nyomasztónak tűnt. A második negyedben, köszönhetően Fülöp Botond és Vajda Levente bátor és eredményes játékának, a hátrányunk felét sikerült ledolgozni.
A 3. negyed hullámzó játékában a különbség 13 és 7 pont között változott. A negyedik negyedet mínusz 7-ről kezdtük, de sajnos figyelmetlenségek és pár rossz döntés megakadályozta a további zárkózást. A vége előtt 6 perccel még sikerült 7 pontra felkapaszkodni Paár Márk és Fülöp Botond pontjainak köszönhetően, de a lélekben és fejben elfáradó kaposvári fiúk ezen az estén nem nyerhettek. A végén a pécsiek 15 pontos győzelemnek örülhettek.
PVSK Panthers – Kaposvári KK „B”: 79 – 64  ( 25-9; 11-19, 16-17; 27-19 )
Paár Márk 21/3; Fülöp Botond 16; Vajda Levente 10; Ruppert Áron 6/6; Polotár Balázs 4; Győr Bálint 4; Ivók Milán 2; Magyar Mátyás 1; Pavlényi Benedek; Kistankó Dominik; Simon Tamás; Bitó Márton
A B csoportban így a 2. helyen zártunk, az 5 forduló alapján a régió 6. helyén végeztünk és ezzel felkerültünk az országos 32-es főtáblára, amelynek csoportbeosztása sorsolással történik. Ennek első fordulója 2016 februárjának közepén lesz majd.
Csapó Gábor edző

A 2015-ös év utolsó fordulóját játszottuk Pécsen, a Serdülő Bajnokságban.

A torna második meccsén a PVSK szoros küzdelemben győzött a Kanizsa ellen. A torna döntőjében tehát a másik pécsi csapat ellen szerettük volna megszerezni a második győzelmünket. Ez azonban nem sikerült. Az első negyedben a Pécs szinte átgázolt rajtunk. Sorozatban adtuk el a labdát, amiből könnyű kosarakat kaptunk, a párharcokat rendre elvesztettük, és a lepattanó labdák megszerzése is csak elvétve sikerült. A negyed végére kialakult 16 pontos hátrány nyomasztónak tűnt. A második negyedben, köszönhetően Fülöp Botond és Vajda Levente bátor és eredményes játékának, a hátrányunk felét sikerült ledolgozni.A 3. negyed hullámzó játékában a különbség 13 és 7 pont között változott. A negyedik negyedet mínusz 7-ről kezdtük, de sajnos figyelmetlenségek és pár rossz döntés megakadályozta a további zárkózást. A vége előtt 6 perccel még sikerült 7 pontra felkapaszkodni Paár Márk és Fülöp Botond pontjainak köszönhetően, de a lélekben és fejben elfáradó kaposvári fiúk ezen az estén nem nyerhettek. A végén a pécsiek 15 pontos győzelemnek örülhettek.

2024.10.26 16:45