Maradunk a régiós bajnokságban

2015.10.16.

Október 3-4-én került sor a kadett selejtező 2. körére Körmenden. A tét a kiemelt bajnokságba jutás volt.

Csapatunk a csoport 3. helyén végezve nem jutott fel, így a régiós bajnokságban folytatja szereplését!

2015. 10.03. 12.45. Körmend Városi Sportcsarnok

Kaposvári KK U 16 - Dombóvári KS U 16   57-47  (12-9, 21-20, 9-13, 15-5)
KKK: Filipovity P. 23/6, Horváth H. 17, Farkas M. 6, Esküdt Zs. 2, Veilandics B.
csere: Puska B. 5, Guzmics B. 2, Gerőházi Á. 2, Sashalmi Á., Lomnici B.
Az első mérkőzésünkön nagyon enerváltan és rossz szellemben kosárlabdáztunk, védekezésünk csak az utolsó negyedben volt elfogadható. A mérkőzés végét jobban bírtuk erővel a végig nagyot küzdő dombóváriakkal szemben,így gyenge játékkal is sikerült a győzelem.
2015.10.03. 18.45. Körmend Városi Sportcsarnok

Kaposvári KK U 16 - Körmendi Törpördögök U 16   49-58  (9-12, 16-11, 11-13, 13-22)
KKK: Filipovity P. 15/6, Esküdt Zs. 10/6, Horváth H. 8, Farkas M. 6, Gerőházi Á. 2
csere: Guzmics B. 6, Veilandics B. 2, Puska B., Lomnici B.
Második meccsünkön a házigazda Körmend csapatával találkoztunk. Sikerült fejben ráhangolódni a mérkőzésre, és az elejétől fogva sokkal fegyelmezettebben játszottunk mint az első meccsen. Sokat hibáztunk támadásban de a védekezésünk feljavult. Filipovity és Esküdt pontjaival 25-23 -ra vezettünk a nagyszünetben. A harmadik negyedben is kiélezett csata folyt a pályán,  36-36-ról indult az utolsó 10 perc. A 38. percig tartottuk magunkat (47-49) de ezután rossz döntéseket hoztunk támadásban, védekezésünk szétesett. Ezeket a körmendi csapat kegyetlenül kihasználta és megnyerte a mérkőzést. Sokkal több volt a meccsben, mint amit a végén kihoztunk belőle, de látszott, hogy elfogytunk a végére fizikálisan
.
2015 10.04. 10.45.  Körmend Városi Sportcsarnok

Vasas U 16 - Kaposvári KK U 16   83-34  (24-13, 21-7, 23-7, 15-7)
KKK: Filipovity P. 21/6, Horváth H. 4, Farkas M. 4, Esküdt Zs. 3/3, Gerőházi Á.
csere: Büttl K. 2, Puska B., Guzmics B. Lomnici B. Yake A. Sashalmi Á.
Az utolsó mérkőzést az addig veretlen Vasas csapatával vívtuk,akik mindegyik meccsüket fölényesen nyerték. Az első negyedben voltak szép megoldásaink az egészen más sebességben kosárlabdázó fővárosi csapat ellen. A második negyedtől majdnem a végéig ellenfelünk zóna védekezésre váltott. Ez ellen nehezen találtuk meg a réseket, így sokszor elkapkodtuk a dobásokat,rosszul döntöttünk amiből ők gyors kosarakat szereztek.
Csapatunk ezzel a harmadik helyet szerezte meg  csoportban (1.Vasas 2.Körmend 3.Kaposvár 4. Dombóvár). Így a régiós bajnokságban folytatjuk a további küzdelmeket, és onnan próbálunk meg bekerülni a kiemelt bajnokság mezőnyébe.