Alul maradtunk

2015.02.03.

Egy győzelemmel és egy vereséggel nem került fel a kiemelt bajnokság alsóházába a KKK kadet csapata

2015.01.31. 12.00 Pécs Tási

KKK - Bajai Bácska    75-72  (16-8, 20-21, 24-19, 15-24)

KKK: Radnai M. 24, Tóth D. 22/3, Harsányi D. 13, Erdei Á. 4, Hosszú B. 4/3
csere: Esküdt Zs. 4, Farkas M. 4, Guzmics B.

Nem jó előjelekkel érkezett Pécsre a regionális döntőre a kaposvári csapat, ugyanis Filipovity Péter betegség, Tankovics Dániel pedig sérülés miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére. Így a nem túl acélos rotációnk tovább gyengült. A mini torna tétje az volt, hogy a győztes a továbbiakban a kiemelt bajnokságban folytathatja a küzdelmeket jóval erősebb ellenfelekkel szemben. Így is készültünk erre a tornára. Első ellenfelünk a bajai csapat volt, akik azért minden korosztályban jó játékerőt képviselnek. Nagyon jó szellemben és jó mentalitással kezdtük a mérkőzést és hamar előnybe kerültünk a negyed végére 8 ponttal megléptünk. A 2. negyedben villámrajtot vettünk és a jó letámadásnak köszönhetően közel húsz pontos előnyt szereztünk (32-13). Ezek után érthetetlen kapkodásba kezdtünk és rengeteg eladott labdával megadtuk az esélyt ellenfelünknek, és visszaengedtük őket a mérkőzésbe, és a félidőre már csak 7 ponttal vezettünk. A második félidőben megint jó játékkal megnyugtató előnynél a 28. percben (58-39) ismét kapkodni kezdtünk, siettetük a játékot és puhult a védekezésünk, valamint a kulcsjátékosok is egyre jobban fáradtak. A 37. percben már csak 1 ponttal vezettünk, amikor is Tóth Dávid kezébe vette az irányítást és 7 pontjával eldöntötte a mérkőzést. Sokkal simább meccs lehetett volna, ha okosabban és tudatosabban játszunk. Rengeteg volt az eladott labdánk, de nem az ellenfél jó védekezésének köszönhetően, hanem mert rossz döntéseket hoztunk. Ez idővel és a rutinnal javulni fog, pozitívum viszont, hogy 3 negyeden keresztül jól játszottunk!

2015.01.31.  17.00. Pécs Tási

Kosárlabda Akadémia Pécs/A. -  KKK   74-65  (15-20, 26-13, 16-19, 17-13)

KKK: Tóth D. 28/6, Hosszú B. 11/6, Erdei Á. 11, Radnai M. 8, Harsányi D. 5
csere: Esküdt Zs. 2, Farkas M.

A döntőben a Pécs csapatával találkoztunk, akik az első meccsükön a PVSK csapatát győzték le 20 ponttal. A pécsi csapatban találkozhattunk 3 korábbi kaposvári kosarassal is, akik már ellenfelünket erősítették. A mérkőzés előtt Radnai Mihály betegségre panaszkodott, de vállalta a játékot. Nagyon koncentráltan és okosan kezdtük a meccset és a 12. percre 10 ponttal vezettünk (15-25). Pár perc rövidzárlat és pár eladott labda és a pécsi csapat ellépett tőlünk a 2. negyed végére. Bosszantó volt, ugyanis jól játszottunk, de újból a rossz döntéseket hoztuk meg, melyből ellenfelünk könnyű kosarakat szerzett (41-33). A félidőben megbeszélteket a srácok betartották és kevesebb hibával közelítettünk a pécsiekhez. A 36. percben felzárkóztunk 1 pontra (63-62), de ekkor a frissebb hazaiak az utolsó 3 percben eldöntötték a feljutás kérdését! Egy jó csapat ellen játszottunk egy nagyon jó mérkőzést, és nagyon kevés dolgon múlott, hogy nem mi kerültünk ki győztesen a meccsből. Sajnos nagyon kicsi volt a minőségi rotációnk, ellenfelünk ebben mindenképpen jobban állt! Összességében nagyon hasznos 2 mérkőzést játszottunk jó ellenfelekkel, de sajnos nem sikerült kiharcolnunk a feljutást!