Nem sikerült a kiemelt bajnokság

2014.10.07.

Csapatunk 2 vereséggel és egy győzelemmel zárta a hétvégi kadett selejtezőt Szolnokon, és ezzel eldőlt, hogy egyenlőre nem jutottunk be a kiemelt bajnokság mezőnyébe.

2014.10.04.  11.00  Szolnok Széchenyi Gimn.
Szolnoki VSI  -   Kaposvári KK SE     75-71  (24-13,18-19,12-16,21-23)
KKK SE: Tóth D. 32/6, Radnai M. 18, Harsányi D. 6, Erdei Á. 4, Esküdt Zs. 2
csere: Hosszú B. 7, Filipovity P. 2, Farkas M.
Első mérkőzésünket a csoport kiemeltjével a házigazda Szolnokkal kezdtük. Nem indult jól a mérkőzés, az első negyed 5. percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy 5 perces rövidzárlat elég volt arra, hogy a negyed végére 11 ponttal meglépjen a házigazda. Mint később kiderült, itt ment el számunkra a mérkőzés. A 2. negyedben kiegyenlített játék volt így a félidőben 10 pontos hátrányban voltunk. A második félidőben szigorítottunk a védekezésen és zárkóztunk 6 pontra Tóth és Radnai jó játékával. Az utolsó negyedben a mérkőzés vége előtt 4 perccel átvettük a vezetést 64-60-ra. Ekkor kipontozódott Erdei és Hosszú és ezután védekezésünk stabilitása megbomlott. Ezt kegyetlenül kihasználta a Szolnok és a palánk alatti könnyű kosarakkal megszerezte értékes győzelmét.Csapatomat dícséret illeti, mert hatalmas küzdelemben ki-ki mérkőzést játszottunk, kár volt az első negyed lagymatag játékáért.
2014.10.04.  18.45.   Szolnok  Széchenyi Gimn.
Békéscsabai KK  -   Kaposvári KK    76-41  (19-11, 21-11, 16-8, 20-11)
KKK SE:  Radnai M. 16/3, Erdei Á. 9, Esküdt Zs. 8/6, Hosszú B. 4, Tóth D. 1
csere: Farkas M. 2, Filipovity P. 1, Guzmics B., Tankovics D., Harsányi D., Sashalmi Á., Lomnici B.
Az esti mérkőzésre nagyon készültünk, de érthetetlen módon csapatom teljesen összeomlott. Az első 5 percben 9-9 -ig tartottuk magunkat, és onnatól kezdve ellenfelünk lelépett minket. Sajnos a legfontosabb mérkőzésen betliztek a kulcsjátékosok, például az előző meccsen brillírozó Tóth pontjai nagyon hiányoztak. Nem tudtuk kihasználni magasságbeli fölényűnket sem, rengeteg hibát vétettünk palánk allatti játékban. Egy nagyon szervezett és jó erőkből álló csapattól szenvedtünk sima vereséget. Ennek a játéknak a miértjén még gondolkodnom kell, viszont az tény, hogy délelőtt hatalmas csatában kaptunk ki, ami fizikálisan és mentálisan is visszavetette a csapatot, és a szegényes rotációnk miatt 2 kemény meccsen már nem tudtunk fejben kellően koncentrálni.
2014.10.05.    9.00  Szolnok   Széchenyi Gimn.
Kaposvári KK SE  -  Debreceni KA-DSI /B.       80-71   (29-20, 12-14, 14-10, 25-27)
KKK SE: Radnai M. 27, Tóth D. 19/6, Harsányi D. 8, Erdei Á. 8, Esküdt Zs. 3/3
csere: Filipovity P. 8, Tankovics D. 3, Hosszú B. 2, Guzmics B. 2,
Utolsó meccsünkön a becsületünkért küzdöttünk. Ellenfelünk a tavalyi év serdülő ezüstérmes csapata volt, akik rendkívül kellemetlen stílusban játszottak az egész mérkőzésen. Az első negyedben sok pontot dobva jó ritmusban játszottunk, de nagyon sok buta hibát vétettünk védekezésban, főleg a visszarendeződéssel voltak problémák. A félidőben 7 pontos előnyben voltunk. A második félidőben nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért, a debreceni csapat egész meccsen letámadást alkalmazott, ami nehezítette, hogy a saját játékunkat játsszuk. A végjáték egyértelműen a miénk volt, és Tóth 9 pontja az utolsó 4 percben meghozta a győzelmet csapatunknak. Nagyon tanulságos hétvégén vagyunk túl és láthattuk,hogy miben kell előrelépnünk ahhoz, hogy a következő akadályokat átlépjük.