Országos döntőben a kadett

2014.04.12.

Az utolsó két mérkőzésén bebiztosították helyüket a legjobb 8 közé a kaposvári fiatalok, így résztvevői lesznek a májusi országos döntőnek.

2014.03.29. 13.00.  Bp. Pasaréti út

Vasas Akadémia / A -  Kaposvári KK Delfinek 94-43  (24-12,20-8,31-9,19-14)

KKK: Fülöp Cs. 10, Hock G. 5, Radnai M. 4, Fülöp Zs. 4, Steller B. 2
csere: Benke K. 10/3, Erdei Á. 4, Jenovai R. 2, Tóth D. 2
A csapat egyik legjobbját ,a válogatott Kocsis Zalánt kénytelen volt nélkülözni erre a mérkőzésre betegsége miatt.Így utaztunk a bajnokság egyik esélyeséhez,akik mind játéktudásban,fizikálisan,szerkezetben a mezőny talán legjobb csapata. Nagyon nehezen kerültünk egyáltalán dobóhelyzetben a mérkőzésen,ellenfelünk keményen és jól védekezett. Nekünk minden egyes kosárért meg kellet küzdenünk, és ezen a napon sajnos nagyon súlytalanok voltunk, főleg a palánk alatti játékban. A harmadik negyedben a védekezésünk szétesett, nem koncentráltunk már megfelelően, de az utolsó etapra összekaptuk magunkat. A mérkőzésen kiemelendő Fülöp Csongor és Benke Krisztián bátor játéka. Sajnos itt nem tudtunk méltó ellenfelei lenni a Vasasnak,mint Kaposváron,akik most is nagyon komolyan vették a meccset.
2014.04.05. 19.00. Kaposvár Gyakorló Gimn.
Kaposvári KK Delfinek - Szolnoki VSI Sportcentrum  69-55 (11-11, 16-22, 27-10, 15-12)

KKK: Kocsis Z. 28/12, Hock G. 17/3, Steller B. 5, Radnai M. 6, Benke K. 2
csere: Tóth D. 5/3, Fülöp Zs. 4, Fülöp Cs. 2, Jenovai R., Hosszú B., Harsányi D.
Utolsó fordulóra maradt a döntés!Ha győzünk akkor számolgatás nélkül bekerülünk az országos döntőre, ha nem akkor más csapatok eredményétől is függünk.Nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek a Szolnok elleni,akik megverték már a Körmendet,a Mafc-ot,valamint otthon mindenkire veszélyesek voltak. Mi Szolnokon 16 ponttal maradtunk alul, így fűtötte a fiúkat a visszavágás vágya is. Ennek szellemében kezdtük a meccset,ahol fej-fej mellet haladtak a csapatok, akik egymás hibáiból éltek. A második negyedben a vendégek zóna védekezésre váltottak, ami ellen nem találtuk a ritmust,bele-bele hibáztunk a támadásokba és pontatlanul játszottunk és dobtunk. A szünetre 6 pontos előnyre tett szert a Szolnok. A félidőben megbeszéltük, hogy pontosabb,türelmesebb játék kell és sokkal jobban kell dobnunk a zóna ellen. A második felesre mi is átálltunk zónára és ez szemmel láthatóan megzavarta a vendégeket,akik nem tudták a saját játékukat játszani. Kaposvári  oldalon pedig bejöttek a külső dobások, így sokkal magabiztosabbak lettünk, és 17 pontot vertünk ellenfelünkre ebben a negyedben.Különösen Kocsis ,Hock és Tóth támadójátékát kell kiemelnem. A végére megmaradt a különbség és 55 ponton tudtuk tartani azt a csapatot akik komoly ellenfeleket vertek már idén. Ezzel a győzelemmel fiatal csapatunk a rájátszás 6.helyén zárt és egyenes ágon bejutott az országos 8-as döntőbe ahol (Körmend,Vasas, Mafc, Honvéd, Szolnok,Kaposvár) már bejutott. A hiányzó 2 helyért még 4 csapat küzd. Szerintem nagy sikert értünk el, és azt tudni kell,hogy messze a legfiatalabb csapatként tettük ezt. A szezon közben folyamatosan nőtt az étvágyunk és mindig célokat fogalmaztunk meg a csapat számára.A legutolsó célunk a 8-as döntőbe kerülés volt. Ez sikerült! Innentől kezdve ismerve az összes ellenfelet bármi megtörténhet. A mostani célunk már az,hogy nagyon jó mérkőzéseket játszunk a döntőben, és minél szebben fejezzük be a szezonunkat. Hajrá KKK!