Útban a 8 felé

2014.03.23.

Nagy és értékes győzelmet arattunk egyik fő riválisunk ellen,és hatalmas lépést tettünk az országos döntő felé.

2014.03.22. Kaposvár Városi Sportcsarnok 11.30.
KKK SE - Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI/A   77 - 51 (13-15, 20-12, 21-9, 23-15)

KKK: Kocsis Z. 23/3, Hock G. 8/3, Tóth D. 4, Radnai M. 4, Erdei Á. 4
csere: Steller B. 10, Fülöp Zs. 9/6, Jenovai R. 6, Benke K. 5, Fülöp Cs. 4, Hosszú B. Esküdt Zs.
Fontos mérkőzésre készültünk a Debrecen ellen,szerettünk volna visszavágni az idegenbeli vereségért ahol 6 ponttal maradtunk alul. A tabellán azonos győzelem és vereség aránnyal álltunk a meccs előtt, és tudni lehetett, hogy aki itt győz, az nagyon közel kerül az országos döntőbe jutáshoz! Így is készültünk erre az összecsapásra, bár az előjelek nem voltak valami biztatóak. Két kulcsemberünk a Fülöp testvérek betegség miatt a héten nem edzettek velünk, de vállalták a mérkőzést.
Nagyon nehezen indult be a szekér, a Debrecen az első negyedben egész pályás védekezéssel kezdett,és sajnos nem a megbeszéltek szerint játszottunk ez ellen. Sok labda elment, valamint sokszor belekapkodtunk a támadásokban, viszont a védekezésünk stabil volt. Debreceni előnnyel kezdődött a második negyed, ahol ellenfelünk védekezésben fáradt és mi ezt elkezdtük kihasználni. Támadásban pontosabbak lettünk, így a hajdúságiak átálltak zóna védekezésre, aminek az elején nehezen találtuk az ellenszerét. A félidő végén 33-27 -re vezettünk egy igazán küzdelmes 2 negyed után.
Az öltözőben megbeszéltük, hogy a 2. félidőre nagyon koncentráltan megyünk ki, és ne kerüljünk újra abba a hibába, hogy belealszunk a meccsbe. Egész pályás védekezésre váltottunk a negyed elején, és igazán kemény játékot játszottunk. A palánkok alatti játékunk feljavult valamint ellenfelünk is fáradt és fokozatosan növeltük előnyünket. A dobások is bementek és sok gyors kosarat is tudtunk szerezni, így megnyugtató előnnyel 54-36-tal zárult a 3. negyed.
Az utolsó játékrészben az debreceni kulcsjátékosok a kipontozódás szélére kerültek, így győzelmünk már nem forgott veszélyben. Csapatunk minden tagja pályára kerülhetett, és mindenki jól szállt be a játékba. Nagyon fontos győzelmet szereztünk és ezért nagy dicséret illeti a csapatot. Tanulsága a mérkőzésnek, hogy a nagyon agresszív védekezés ellen még nem vagyunk elég hatékonyak, így ezt edzésen még hangsúlyosabban kell kezelnünk. Védekezésünk szerintem rendben volt, rengeteg lepattanót szedtünk és az első negyedet leszámítva jól is játszottunk. Most tényleg a csapat minden tagját meg kell dicsérnem, mivel egy ilyen fontos meccsen fejben rendben voltunk.
Kettő fordulóval a vége előtt a 6. helyen állunk a bajnokságban, 1 győzelemmel a Debrecen előtt, akik Szombathelyre és a listavezető Körmendhez látogatnak. Mi a Vasashoz megyünk és a Szolnokkal játszunk Kaposváron. A következő 2 fordulóban dől el a sorsunk, de sokkal jobb helyzetben vagyunk mint közvetlen riválisaink.