Bécsben a Húsvéti Kosárlabda Tornán szerepelt a KKK Delfinek serdülő csapata

2013.03.30.

Csapó Gábor élménybeszámolója

Hagyományosan Európa egyik legnagyobb utánpótlás kosárlabda tornáját rendezték meg ebben az évben is Bécsben. A március 26-án kezdődő és 5 napon át tartó fesztiválon 22 kategóriában versenyeztek a kontinens minden szegletéből érkezett csapatok. Voltak csapatok Albániából, Svédországból és Litvániából is, de legtöbb a német és az olasz csapat volt.

Nemzetközi tornán az U14

18 helyszínen több mint 30 pályán zajlottak a csoport-mérkőzések három napon keresztül. A csoportok első két helyezettje jutott tovább, és egyenes kieséses rendszerben küzdött a döntőbe jutásért. A döntők a városi sportcsarnokban zajlottak, nagy létszámú közönség elött.
Ezenkívül 3 látványos versenyt is rendeztek, amik nagy közönségsikert aratott. A legfiatalabbak kosaras ügyességi versenyben vetélkedtek. A zsákoló versenyen egy nagyszabású show keretében egy koszovói 192 cm-es 17 éves fiú nyert látványos produkcióval. A büntető-dobó csapatversenyben a kaposvári fiúk is elindultak, de nem jutottak döntőbe. Érdekesség, hogy ezt a versenyt az a Giessen U14-es fiúcsapata nyerte, aki a mi csoportunkban szerepelt. Jutalmuk a serlegen kívül 6db minőségi kosárlabda volt.

A kaposvári csapat az U14-es haladó csoportban versenyzett  (volt csoport a kevésbé képzett csapatoknak is). A „delfinek” 4 mérkőzésükből kettőt nyertek, kettőt vesztettek, így a csoportban a 3. helyet szerezték meg és nem jutottak tovább.
Kaposvár – Weißenfels (GER): 58 – 79 Fülöp Zsombor 28/9; Radnai Mihály 14; Benke Krisztián 9; Harsányi Dániel 3; Mogyorósi András 3; Tóth Dávid 3
Az első mérkőzésünkön nehezen tudtunk alkalmazkodni a szokatlan játékvezetői felfogáshoz (5 játékosunk pontozódott ki) és Fülöp Zsomboron kívül nem találtuk az ellenfelünk védekezésének ellenszerét.
Kaposvár – Magik Parma (ITA): 71 – 27 Radnai Mihály 20; Fülöp Zsombor 14; Benke Krisztián 13; Tóth Dávid 6; Harsányi Dániel 6; Mogyorósi András 5; Zsoldos László 2; Hosszú Bence 2;
A második mérkőzésen nagyon felpörögtünk. Ezzel a játékkal bármelyik csapatot legyőzhettük volna. A második félidőben a második sor is növelte előnyünket és nagyarányú győzelmet arattunk.
Kaposvár – Würzburg Akademie (GER): 53 – 36 Benke Krisztián 24/9; Radnai Mihály 17; Fülöp Zsombor 8/3; Hosszú Bence 2; Harsányi Dániel 2;
Az  előző meccsünkön mutatott remek játékot folytattuk az esti találkozón is. Különösen Benke Krisztián volt ellenállhatatlan.

A többi eredmény ismeretében tudtuk, hogy a negyedik mérkőzésünk lesz a továbbjutás szempontjából a döntő. A sorsolás szeszélye folytán ellenfelünknek ez még csak a 3. meccse volt, így kevésbé fáradtan állhattak pályára. A mérkőzés végére be is bizonyosodott, hogy ez sorsdöntő volt. Az utolsó negyedet 47-47-ről kezdve 23-6-ra elveszítettük:
Kaposvár – BBLZ Gießen(GER): 53 – 70 Benke Krisztián 18/3; Fülöp Zsombor 16/3; Tóth Dávid 11/9; Radnai Mihály 4; Hosszú Bence 2;
Mogyorósi András 2;
Ellenfelünk sokmozgásos, sokat passzolós támadásához nehezen alkalmazkodtunk, 2-11 es hátrányból fordítottunk 21 – 15-re. Ekkor mindkét csapat nagyon küzdött és jól dobott. Mind az öt triplánkat a 2. és 3. negyedben dobtuk. Örömteli volt, Tóth Dávid bátor és eredményes játéka. Sajnos ezen a mérkőzésen Radnai Mihály nem tudta magassági fölényét érvényre juttatni sem támadásban sem védekezésben.  Az utolsó negyedben semmi sem sikerült. A fáradtság miatt nemcsak a támadásaink voltak hibásak, de  védekezésben is egyre többször lemaradtunk, aminek kapott kosár, vagy fault lett az eredménye.

A fáradtság, mint fontos tényező abban is megmutatkozott, hogy a minket 17 ponttal legyőző BBLZ Gießen később, mindössze 3 ponttal tudta legyűrni a Würzburg csapatát.
A „C” csoport végeredménye:
1.    Weißenfels
2.     BBLZ Gießen
3.    Kaposvári KK Delfinek
4.    Würzburg Akademie
5.    Magik Parma

A csoportunkban első Weißenfels 63-59-re kapott ki a későbbi  győztes ASD Padova (ITA) csapatától. A Második helyezett BBLZ Gießen előbb legyőzte a másik csoportban élen végzett szlovén Ljubjanát 56-42-re, majd kikapott az ezüstérmes német ALBA Berlintől 52-49-re.

A bécsi torna szakmailag sok tanulsággal szolgált számunkra. Ezek közül elsődleges, hogy az adott mérkőzés körülményeihez kell tudni alkalmazkodni.
Minden ellenfél ellen kell tudnunk eredményesen játszani saját játékainkat. A védekezésünket pedig kell tudnunk adaptálni az ellenfelünk támadó játékához. Pontosabb labdakezelés, hatékonyabb elzárások, keményebb kizárások és sokkal több kommunikáció szükséges az eredményes szerepléshez. Meg kell találni a szélsőséges formaingadozások okait és ki kell küszöbölni ezeket.
Ha a három hiányzónk (Tóth Balázs fertőző betegség; Fülöp Csongor orrtörés;  Erdei Ádám térdsérülés) is rendelkezésünkre áll, a minőségi rotációval az elfáradás miatti teljesítményromlás elkerülhető lett volna.

Az Országos Serdülő Bajnokság Főtábla II. fordulójában a most leszűrt tapasztalatokkal gazdagodva az első 2 helyen kell végeznünk ahhoz, hogy az országos döntőbe juthassunk.

2024.04.20 18:00
Spekula Kft.PepsiGrosbasketCaffé PertéStier PincészetOros GumiszervizKVGYOptiCost Security Kft.Győri Kft.