A hétvége nem sikerült a legjobban

2013.02.18.

Az Országos Serdülő Bajnokság alapszakasza után 16 csapat jutott a Országos főtáblára.

2013. február 16-17. Budapest

Ennek első körét rendezték 4 helyszínen. A kaposvári csapat a „B” jelű csoportba került. A korábbi eredmények és a papírforma bíztató volt, de a sérülések és betegségek erősen hátráltatták a felkészülést.

A Győr elleni mérkőzésen már látszott, hogy nyoma sincs, a lendületes támadásoknak és a hatékony védekezésnek. Sok zavaró hiba adódott, erősen akadozott a gépezet. A mérkőzés végére azért a rutin, és a távoli dobások megnyugtató előnyt hoztak a csapatnak.

Kaposvári KK Delfinek – Győr SZOL Győri KC: 80 – 64 (32 – 17; 16 – 22; 21 – 13; 20 – 12)

Tóth Dávid 21/9; Fülöp Zsombor 21/6; Radnai Mihály 20; Fülöp Csongor 16;

A délutáni ellenfelünk, a GKS Nyíregyháza délelőtt egy parázs mérkőzést játszott a házigazda Honvéd ellen, ahol végig vezettek és az utolsó másodpercben kapott triplával veszítettek. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, Fülöp Zsombor bátor és eredményes támadásainak köszönhetően 4 pontos előnnyel zártunk. A második negyedben Tóth Dávid és Fülöp Csongor csak szórványosan tudott válaszolni az ellenállhatatlan nyíregyházi rohamokra.

A második félidőben úgy tűnt, hogy képesek leszünk fordítani, a 13 pontos hátrányt a 8. percre 3 pontra lefaragtuk. Ekkor mintha elfogyott volna az erőnk és a figyelmünk pontatlan támadás befejezéseinkre rendre kosárral válaszolt ellenfelünk. A játék összképe alapján megérdemelten nyert a nyírségi csapat, akik erőszakos védekezéssel és gyors, pontos támadásokkal ellensúlyozták magassági fölényünket.

GKS Nyíregyháza – Kaposvári KK Delfinek: 82 – 66 (20 – 24; 10 – 27; 13 – 20; 22 – 12)

Fülöp Zsombor 28/6; Fülöp Csongor 13; Radnai Mihály 13;

A vasárnapi mérkőzésünkre a házigazdák ellen felemás érzésekkel készültünk. A budapesti bajnokságban edződött, jó szerkezetű csapat szombat délután könnyedén győzte le a Győrt. A szombaton betegség miatt itthon maradt 2 játékosunkat a szülők kocsival utánunk hozták. Reméltük, hogy az ő beállásukkal eredményesebben fogunk szerepelni. Ez részben így is alakult. Az előző meccsek fáradságával a lábakban és sok kisebb sérüléstől hátráltatva, nem túl számottevő hátránnyal fordultunk. A második negyedben a reggel érkezett Benke Krisztián 10 pontot szerzett a csapat 16 pontjából.

A harmadik negyed kísértetiesen hasonlított az előző napiéra. Extra tartalékok mozgósításával a 8. percre 4 pontnyira zárkóztunk. Ekkor a Honvéd válogatott játékosa egymaga hozott egy 12-0 szériát. A záró negyedben még sikerült 8 pontra feljönni, de ekkor már végképp elfogytak a tartalékok. A látványosan részrehajló játékvezetés többször is elragadtatta a játékosokat, ami el nem fogadható reakciókat eredményezett. Bravúrral tudtuk 20 pont alá szorítani a végeredmény különbségét.

Bp. Honvéd – Kaposvári KK Delfinek:  81 – 63 ( 18 – 13; 20 – 16; 21 – 17; 22 – 17 )

Benke Krisztián 20; Fülöp Zsombor 17/6; Radnai Mihály 16;

Egy hónap múlva, a II. fordulóban mindenképpen a korábban hozott formánkban kell játszani ahhoz, esélyünk maradjon a nyolcas döntőbe jutáshoz!

Írta: Csapó Gábor

2024.03.30 18:00
Pek-SnackAlfaGumi KaposvárTOTI SportLisaesther Rendezvényház és ÉtteremGyőri Kft.TT Ablakrendszer Kft.Caffé PertéOros GumiszervizL Altro Étterem