2017.03.31. Nyíregyháza 17.20.
Nyírsuli Kosárakadémia/A - Kaposvári KK SE  72-67 (27-20, 16-9, 17-25, 12-13)
KKK: Filipovity P. 34/9, Horváth H. 22/9, Puska B. 3/3, Fehér B. 3, Veilandics B. 3
csere: Hajduk A. 2, Yake A. Vámi B.
Nagyon fontos mérkőzésre érkeztünk Nyíregyházára egy nagyon fárasztó utazás után. A tét, hogy játszhassunk az országos döntőbe való jutásért. A párharc 2 mérkőzésen dől el , ennek volt első állomása Nyíregyházán.
Fáradtan, görcsösen kezdtük a mérkőzést, az 1 :1 védekezésünk katasztrofális volt. A támadásaink egysíkúak és kiszámíthatóak voltak, az első negyedben Filipovityon kívül nem voltunk veszélyesek a gyűrűre. A második negyedben már egy kicsivel jobban védekeztünk, de a támadásaink továbbra sem működtek. Nem volt mélységi játékunk és a távoli dobásaink is sikertelenek voltak.
A szünetben megbeszéltük, hogy türelmesebben játsszunk, keményebben védekezzünk,  valamint a távoli dobások fontosságára is kitértünk. A 3. negyed elején még nem találtunk rá a jó útra, ellenfelünk már 20 ponttal is vezetett. Aztán 5 perc alatt sikerült ezt lefaragnunk 6 pontra. ebben a negyedben 4 távoli dobásunk is beakadt. Az utolsó negyedben a hazaiak zónája megfogott egy kicsit bennünket, de 2 perccel a vége előtt 2 pontra zárkóztunk. Ebben a periódusban Horváth Hunor is felnőtt Filipovity mellé támadásban, védekezésben pedig mindenki odatette magát. Az utolsó percben már nem tudtunk újítani, és 5 ponttal maradtunk alul a mérkőzés végén.
Nagyon nagy mélységből jöttünk vissza, ami a csapat erejét mutatja, de nem szabad 25 percnyi előnyt adni ellenfelünknek. Hazai pályán nagy esélyünk van kiharcolni a továbbjutást, de csakis csapatként működve, mindent alárendelve ennek.
A párharc visszavágója 2017.április 6-án csütörtökön , az Eötvös Lóránd Műszaki Szakközépiskola( Gépész) csarnokában lesz 16.00 órai kezdettel! Mindenkit sok szeretettel várunk! Gyertek szurkolni!