Topic Torna 1. napja

2014.07.13.

Elindultak a küzdelmek, Toronyi Szabolcs összefoglalója:

Pénteken megérkeztek a csapatok Kaposvárra és elfoglalták a szálláshelyüket a kollégiumban, majd kemény küzdelem útján a kollégiumot elhagyva körülbelüli 100 méter séta után bevették a szemben lévő vendéglátó egységet, majd éjfél körül többen feltérképezték Kaposvár szórakozó helyeit és vendéglátó egységeit egészen hajnali 3-4 óráig. Viszont voltak csapatok, akiknek korán kezdődött a reggel az első nyitómérkőzésen, ami 08:30-as időpontal vette kezdetét a szombati napon. Az első mérkőzésen a helyi érdekeltségű csapat a Mindenkit megszabunk csapatnévvel induló Kaposvári társulat arathatta le a babérokat, 21-15-ös félidő után magabiztosan nyerte a mérkőzést 48-38 arányban. Némi meglepetéssel szolgált, hogy az igen erősnek titulált Old Boys Paksi csapata nehézkesen nyerte meg az igen taktikusan játszó és remek játékot bemutató Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes) csapatát, akik az utolsó percben kapott 3 pontossal vesztették el a mérkőzést. Az ezt követő mérkőzésen a SEGÉDMUNKÁSAGYÚ FKC (Szombathely) csapata mért nagy csapást, a félidőben még 22-18-as eredmény után szinte majdnem 20 pont különbséggel nyerte a mérkőzést 54-35 arányban. A következő mérkőzés nagy izgalmakat tartogatott, a Szolnok csapata és a helyi szurkólók Mindenkit megszabunk (Kaposvár) csapata első félidő után még 5 ponttal tartott előrébb a Tiszapartiaknál, majd a második félidőben feljavuló Szolnokkal szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó 20 másodpercben egy értékes büntetővel zsebelhette be a győzelmet az igen jó győzelmeket gyüjtögető Kaposvári csapat felett. A Kecskeméti Capricorns csapata könnyed játékkal tudott győzedelmeskedni a Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád) csapata felett. Nagy izgalmakat tartogattott a Szombathelyi alakulat és a helyi erők mérkőzése, igen szoros végjátékot hozott 2 ponttal jobbnak bizonyuló Kaposvár számára, aki javított így mérlegén. A Szolnoki csapat eddig még veretlenül 2 győzelemmel vezeti a táblázatot, viszont elég nehéznek tünő és erős játékerőt képviselő Atomic Boys csapatával kell meg küzdeni 16 órakor, hogy elsőségét őrizze a továbbiakban. Nem is remegett meg a Szolnoki drukkerek csuklója, akik magabiztosan győzték le a Pasiak egyletét. A Szombathelyi sárga mezesek sima mérkőzésen 20 pontos különbséggel verték a sereghajtó Pécs-Somogyjádiakat.

Szombati mérkőzések  eddigi eredményei a következőek :

Mindenkit megszabunk (Kaposvár) – Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes)  48-38 (21-15)

Atomic Boys (Paks) – Capricons (Kecskemét) 30-25 (13-8)

Szolnok – SEGÉDMUNKÁSAGYÚ FKC (Szombathely) 30-21 (18-13)

Mindenkit megszabunk (Kaposvár) – Capricorns (Kecskemét) 42-23 (18-17)

Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes) – Atomic Boys (Paks) 31-34 (11-13)

SEGÉDMUNKÁSAGYÚ FKC (Szombathely) – Capricorns (Kecskemét) 54-35 (22-18)

Szolnok – Mindenkit megszabunk (Kaposvár)  36-35 (16-21)

Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes) – Capricorns (Kecskemét)  20-35 (6-15)

SEGÉDMUNKÁSAGYÚ FKC (Szombathely) – Mindenkit megszabunk (Kaposvár) 40-42 (17-18)

Szolnok – Atomic Boys 36-17 (18-13)

Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes) – SEGÉDMUNKÁSAGYÚ FKC 31-51 (16-22)

Atomic Boys (Paks)  - Mindenkit megszabunk (Kaposvár) 37-42 (16-23)

Szolnok – Mivan Mivan (Pécs-Somogyjád vegyes)  42-33 (20-16)

2024.04.27 18:00
La PergolaEuroProfilAlfaGumi KaposvárKVGYLisaesther Rendezvényház és ÉtteremTT Ablakrendszer Kft.L Altro ÉtteremDreher Sörgyárak Zrt.Trattoria La Prima