A félidő után kiengedtük az előnyt a kezünkből és nyerni tudott a Paks

2024.05.08.

Az alsóházban eddig remekül teljesítő Paks csapatát fogadtunk szerdán a Kaposvár Arénában a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának hetedik fordulójában.

Ahogy arról írtunk Szőke Bálint combizomsérülése, míg Antalics Dániel térdműtétje miatt nem léphetett pályára. A meccsen már a csapattal melegített Remy Abell, aki közel áll a visszatéréshez, ám még az ASE ellen nem lépett pályára.

Milos Koprivica büntetőkből szerezte meg az első hazai pontokat, miután Knowles második faultját és beütötte. Két hármassal zárkózott eztán az ASE, de Tahj Eaddy gyorsan két kinti dobást is elsüllyesztett a paksi gyűrűben, így 9–6-nál vezetésnek örülhettünk. A remek kinti dobóforma tovább folytatódott, amikor Filipovity Márkó is bevágott két hármast a következő percekben. A második faultját beszedő halmai helyére beálló Puska Bence is kivette a részét a hármasokból, ő a sarokból talált be, miután robbant az Aréna. 20–12-nél jött is a tolnai időkérés. Csapatkapitányunk pedig méltóképpen zárta az első etapot, a dudaszó előtt célzott jól szintén kintről, így 29–14-es állással zártuk a negyedet.

A képre kattintva galéria nyílik!

A második játékrészt Filipovity Mrárkó vezetésével egy 7–2-es rohanással kezdtük, így jött ismét a paksi időkérés három perc játék után. Márkó három triplát emelt rá és mindegyiket bedobta. Kanadai centerünk a palánk alatt zsákolhatott, ám az akció után a lábát fájlalta, így le is kellett cseréni Jean-Marie-t. Továbbra is remekül védekeztünk, de azért csúsztak be hibák. Eaddy remek középtávoli dobásával és Koprivica nehéz helyzetből értékesített palánk alatti megoldásával még növelni is tudtuk a különbséget 49–32-nél. Erősen zártuk a negyedet, így 53–36-ot mutatott az eredményjelző a nagyszünetre.

A fordulás után Mario Ihring remek passzokkal találta meg társait. Wooten kétszer is zsákolhatott, majd Eilingsfeld dobhatott közelit. Az első percek nem a Kaposváré voltak. 53–42-nél kért idő Dalibor Damjanovic. Csaknem három perc után jött az első hazai kosár, Milos Koprivica oldotta meg pozícióból. Az akció után Wooten kapott technikait. Az addig jó védekezésünkbe többször hiba csúszott, a negyed feléhez közeledve már öt alkalommal is könnyű kosarat engedtünk 56–50-es állásnál kértek időt a somogyiak. Ronald Jackson triplájával szakadt meg a rossz széria, így is már csak hétpontosra olvadt a korábban 19 pontos különbség. Eilingsfeld kinti dobásával 61–60 is volt az állás. Szinte minden kimaradt a somogyiak részéről. A negyed végére a vezetést is megszerezte az ASE.

A záró felvonásban Halmai pontjaival vettük át a vezetést, ám Clarance faultos kosara után egál volt. Fiatal irányítónk ezt követően a sarokból dobott fontos triplát, miután időt kért a Paks 72–66-nál. Újabb hibáb csúsztak be védőoldalon a Kaposvárnál. Filipovity Márkó zsákolása után hiába ugrott talpra egy emberként az Aréna, sajnos Eilingsfeld János jól célzott messziről és egyenlített a negyed felénél. Szerb centerünk remek megoldásaival maradtunk az elén a következő percekben, amikor egy adok-kapok alakult ki. Paksi oldalról Mario Ihring remekelt, aki több gólpasszán túl a vezetést is megszerezte másfél perccel a vége előtt csapatának. A találkozót a sérülésében az elmúlt hetekben visszatérő Eilingsfeld triplája döntötte el 82–86-nál.

A somogyiakra két idegenbeli mérkőzés is vár a bennmaradásért folytatott harc következő hetében. Előbb május 11-én Körmenden lép pályára a csapat 18 órakor, majd május 15-én Kecskemétre utaznak a kaposváriak.

Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 82–88 (29–14, 24–22, 8–26, 21–26)
Kaposvár Aréna: 1300 néző, V.: Benczur Tamás, Makrai Márton, Fodor Attila.

Kometa Kaposvári KK: Halmai 7/3, Eaddy 13/6, Filipovity 19/9, Jackson 9/3, Koprivica 24. Csere: Puska 3/3, Krnjajski 3/3, Jean-Marie 4.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Ihring 17/3, Géringer 3/3, Clarance 20/9, Nicholson 13/3, Knowles Csere: Eilingsfeld 13/9, Wooten 14, Sövegjártó 3/3, Kovács A. 2, Kucsora 3/3.
Vezetőedző: Sebastjan Krasovec Edző: Szentendrei Áron.

Dalibor Damjanovic: Először is gratulálok az Atomerőműnek a győzelemhez! Nagyon jól játszottunk az első félidőben. Aztán a harmadik negyedben hátradőltünk. A félidőben arról beszéltem, hogy az első másodperctől kezdve keményen kell játszanunk és okosan kell támadnunk. A Paks védekezést váltott és nehéz dobásokkal kezdtük a második félidőt. Teljesen elvesztettük a ritmusunkat. Mivel szinte nem is védekeztünk, főleg az első 4-5 percben, így vissza tudott jönni a Paks és a végén elvesztettük a meccset. Nagy kár ezért a találkozóért, fájó vereség ez. Ha elég okosan játszottunk volna, ahogy az első félidőben akkor könnyedén nyerhettünk volna. Húsz percnyi jó játék nem elég. Folyamatosan ezen a szinten kell kosárlabdáznunk fókuszáltan negyven percen keresztül. A harmadik negyed katasztrófa volt. Fel kell emelnünk a fejünket és készülni a következő, Körmend elleni idegenbeli mérkőzésre.

2024.10.26 16:45