A győzelembe került az elrontott harmadik negyed

2024.01.27.

A Novomatic Arénában folytatta a bajnokságot a Kaposvár szombaton a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának tizennyolcadik fordulójában.

Az első percekben engedtünk néhány könnyű kosarat a Sopronnak, David Nichols dobhatott a sarokból triplát, majd Tulio Da Silva zsákolt. Igaz mindeközben tartottuk is a lépést ellenfelünkkel, Remy Abell büntetőjével 7–7 volt az állás a negyed feléhez közeledve. Anthony Mathis üresen dobhatott távolról, így 6 ponttal el tudott lépni a hazai csapat. Az utolsó percre azonban ledolgozták a fiúk a hátrányt.

Halmai Dániel hármasával átvettük a vezetést a játékrész elején. Sikerült kivédekezni két hazai támadást is, ráadásul Abell kétszer is pontot szerzett betörésből, így már hatpontos somogyi előnynek örülhettek a vendégszurkolók a Novomatic Arénában. A soproni időkérés után ismét jött fel a hazai gárda, ám Ronald Jackson jókor süllyesztett el egy hármast megtörve a lendületet. Abell és Krnjajski Boris is faultos kosarakkal segítette újabb fontos pontokhoz a Kaposvárt 28–37-nél. Erősen zártuk a negyedet. Halmai a sarokból vágott egy távolit, majd egy szép játék után Jean-Marie zsákolhatott üresen 14 pontra módosítva a különbséget. Az U20-as meccsen tripla-duplázó Halmai Dániel 9 pontnál járt már a nagyszünetben.

A fordulás után három perc alatt sem volt jó mezőnykosarunk, hiába voltak meg a kidolgozott helyzetek, két üres hárompontos is kimaradt. A Sopron azonban betalált, így 40–48-as állásnál kért időt Dalibor Damjanovic. A taktikai megbeszélés sem hozott kaposvári pontokat, a negyed felénél elolvadt az előny, két pontra feljött a házigazda, ráadásul Ronald Jackson beütötte a negyedik faultját is. Tahj Eaddy egy nehéz közelivel törte meg a jeget és szerezte meg az első somogyi mezőnykosarat a játékrészben. Amerikai irányítónk további kosaraival törtük meg a soproni lendületet. Eaddy további fontos pontokat szerzett és egyenlített ki 54–54-nél az utolsó percre.

A záró felvonás első percei ismét a Sopronnak sikerültek jobban. A tavaly Kaposváron is kosarazó Dayon Griffin távolijával 5 pontra nőtt a vendégek hátránya. Eaddy pontjai tartották meccsben csapatunkat, mely a kipontozódott Jackson nélkül várhatta az utolsó hat percet 67–63-nál. Nem sokkal később Halmaira is ráfújták az ötödik hibáját. Anthony Mathis hármasával pedig két perccel a vége előtt 74–66-ra módosult az állás. Az utolsó percre Remy Abell büntetőivel zárkóztunk fel 4 pontra. Innen azonban már nem engedte ki a Sopron a kezéből a meccset, hiába talált be ismét távolról Tahj Eaddy.

Köszönjük szurkolóinknak, hogy Sopronba is elkísérték a csapatot!

Dalibor Damjanovic csapata február 3-án, szombaton 18 órakor javíthat, amikor a DEAC érkezik aKaposvár Arénába.

Sopron KC–Kometa Kaposvári KK 83–78 (20–19, 13–28, 25–10, 25–21)
Sopron, Novomatic Aréna, V.: Földházi T., Fodor A., Szilágyi B.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 5, Paár M. 2, Abell 15, Bogdán B., Jean-Marie 8. Csere: Szőke Bálint, Halmai D. 12/9, Eaddy 27/9, Koprivica 4, Jakcson 5/3.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Sopron KC: Nichols 22/6, Meszlényi R., Griffin 16/3, Da Silva 9, Molnár M. 8. Csere: Csendes P., Sidibe 9, Mathis 19/6, Sitku M.
Vezetőedző: Gasper Potocnik Edző: Baksa Szabolcs

Kipontozódott: Jakcson (a 34. percben), Halmai (a 36.percben) és Bogdán (a 39. percben).

Dalibor Damjanovic: Gratulálok a Sopronnak, megérdemelte a győzelmet. Elmondhatom, hogy jól kezdtük a mérkőzést, főleg védekezésben, nem hagytuk nekik, hogy végigjátsszák a figuráikat, másfelől viszont tizennégy ponttal vezettünk az első félidőben. Támadásban elfelejtettük a figuráinkat, a játékainkat, és ez volt a legnagyobb probléma. Félidőben próbáltam elmagyarázni a játékosaimnak, hogy bár vezetünk tizennégy ponttal, azután sem kaphatunk triplákat vagy könnyű ziccereket, és tovább kell védekeznünk. Az ellenfelünk egész pályás letámadást alkalmazott, ami ellen mi szenvedtünk, ahogy a zónavédekezés ellen is. Rossz ritmusba kerültünk, és a végén már a könnyű ziccereket sem tudtuk bedobni. Annak örülök, hogy nem adtuk fel, a mérkőzés végéig hajtottunk. A Sopron főleg a második félidőben okosabban játszott nálunk, és ezzel nyerte meg a meccset.

2024.10.26 16:45