Szőke Bálint első pontjai – ismét főszerepet játszottak a fiatalok

2023.05.17.

Bár vereséget szenvedtünk hazai pályán a Nyíregyházától, ismét kiváló teljesítményt nyújtottak fiataljaink, akik alaposan megnehezítették a szabolcsiak dolgát.

Nem a legjobb előjelekkel várhattuk a mérkőzést, hiszen Hendlein Roland mellett Krnjajski Borisz is feliratkozott a sérültek listájára, így mindössze egyetlen klasszikus irányítóval vágtunk neki a meccsnek. Melyre a vendégek abban a tudatban érkeztek, hogy nyerniük kell ahhoz, hogy maradjon esélyük a bent maradás kiharcolására.

Közel huszonöt percen át mi vezettünk, míg ellenfelünk kevesebb, mint tizenegyig, igaz, ahogy a mérkőzés után Szőke Balázs fogalmazott, a végén kell megnyerni az összecsapást. Fiataljaink ismét bebizonyították, lehet rájuk számítani, hiszen helyenként közönségszórakoztató produkcióval rukkoltak elő, s ezért végtelenül hálásak voltak a lelkes szurkolóink.

Halmai Dániel remekül irányított, s ahogy már megszokhattuk tőle, kiválóan is védekezett, sajnos azonban faultgondjai miatt át kellett adnia a karmesteri pálcát, mely – Krnjajski Borisz hiányában – Puska Bencéhez került. Aki az első félidőben extrát nyújtott, volt dudaszós duplája, s a triplavonal mögül sem remegett meg a keze. Paár Márk gyönyörű betörésekkel, egy az egy elleni akciókkal 16(!) pontig jutott, ráadásul volt hat lepattanója is. Fáradhatatlanul robogott a pályán, mindig számíthattak rá a társai. Antalics Dániel után – aki az OSE ellen szerezte első pontjait felnőttmérkőzésen – Szőke Bálint is feliratkozott az NB I./A pontszerzői közé, ráadásul nem is akárhogy. Kilenc egységet tett a közösbe, közte két triplával, s volt egy olyan gyűrű alatt átvitt ziccere, mely után talpra ugrottak a nézők.

Bogdán Benedek közel 19 percet töltött a pályán, ami alatt hét pontig, négy lepattanóig és három gólpasszig jutott. Élményszámba ment az emberről bevágott hármasa.

A találkozó pontkirály az a Michael Hughes lett, aki végül dupla-duplával zárt, hiszen tizenkét pontja mellé leszedett tizenhárom pattanót is, valamint kiosztott két blokkot. Ez összesen 30 VAL-t ért, s ezzel az egész mezőny legjobbja lett.

A mérkőzés képeit itt nézhetitek meg!

Férfikosárlabda NB I./A – playout, nyolcadik forduló
Kometa Kaposvári KK–HÜBNER Nyíregyháza BS 75–80 (18–18, 23–16, 16–21, 18–25)
Kaposvár Aréna, 300 néző. V.: Kapitány Gellért, Kovács Nimród János, Földesi Ádám.
Kometa Kaposvári KK: Halmai D. (6), Paár M. (16), Puska B. (13/3), Gabric (11/3), Hughes (12). Csere: Bogdán B. (7/3), Szőke B. (9/6), Antalics D. (1), Hajduk A. D. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan.
HÜBNER Nyíregyháza BS: Perry (27/6), Kass (5/3), Szobi (4), Pipiras (17/6), Copes (19). Csere: Kiss B. (-), Bazsó (2), Kone (3), Fazekas (3/3). Vezetőedző: Darko Radulovics.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0, 4. perc: 5–4, 6. perc: 7–8, 8. perc: 11–15, 10. perc: 18–18, 14. perc: 22–20, 18. perc: 35–28, 20. perc: 41–34, 22. perc: 43–36, 24. perc: 45–40, 26. perc: 49–45, 28. perc: 51–47, 30. perc: 57–55, 32. perc: 61–60, 34. perc: 63–64, 37. perc: 67–71.
Kipontozódott: Halmai D., a 36. percben.

2024.03.30 18:00
La PergolaMTOKDorottya BistroOros GumiszervizKVGYPepsiLisaesther Rendezvényház és ÉtteremTT Ablakrendszer Kft.AlfaGumi Kaposvár