Hosszabbításban nyert a Körmend Kaposváron

2023.02.11.

Hosszabbítás után szenvedtünk vereséget hazai pályán az Egis Körmendtől a férfikosárlabda NB I./A 20. fordulójában.

Három győztes mérkőzés után fogadtuk az Egis Körmend együttesét, melyben több hiányzó volt, Doktor Péter, Balogh Máté és Eris Adams sem tudta vállalnia játékot. Nálunk a vállficamból lábadozó Krnjajski Borisz nem lehetett ott a többiekkel. Mint emlékezetes, az odavágón nagy csatában, mindössze öt ponttal kaptunk ki, s mindenképpen vissza akartunk vágni a vereségért. A meccs elején a szurkolók drapérián kívántak jobbulást a médiacsapatunk oszlopos tagjának, Ivánkovics Istvánnak.
Hughes három pontja vezette fel a mérkőzést, mely kiváló hangulatban és nagy iramban kezdődött. A kimaradt hazai lehetőségek után magához ragadta a kezdeményezést a Körmend, s Durázi 2+1-ével és Cakarun duplájával már hat ponttal vezetett. Folyamatosan kerestük a rést a vasi pajzson, ám nem találtuk, ezért a lehető legjobbkor jött Aris középtávolija, ám ezzel együtt is Körmend nyerte a negyedet. Egy 7–0-ás rohanással kezdtük a második etapot, így máris csak kettő volt közte, Hughes zsákolása aztán egyenlítést, Gabric közelije pedig a vezetést jelentette. Több mint hat perc alatt egyetlen kosarasat sem értek el a vendégek, hála a kiváló védekezésünknek, mi pedig tizenkét egységet termeltünk... Chambers törte meg a csendet, majd Paár Márk dobott szép ziccert. Gabric és Brown hármasai után talpra ugrott a csarnok, ám a hajrára a vasiak is magukra találtak, de a slusszpoén Paár Márké volt.
A harmadik felvonás nagy küzdelmet és kevés pontot hozott, de a lényeg az volt, hogy nálunk az előny, mely nagyobb is lehetett volna, ha nem hibázunk annyi büntetőt. Riválisunk Chambers révén egalizált, Bogdán Benedek büntetőjével azonban újra mi tartottunk előrébb, egészen Durázi zicceréig. A negyed hajrája nagy tripla-párbajjal és kétpontos hazai előnnyel zárult. Brown vágott be két nagyon fontos távolit a zárószakasz elején, jött is Kocsis Tamás időkérése. Nagy csata zajlott a pályán, mindkét együttes jól védekezett, ám a támadásokba sok hiba csúszott. Hiába szereztünk kisebb előnyt, elég volt egy-két elpuskázott lehetőség, máris ott voltak a nyakunkon a piros–feketék. Edwards ugyan egyenlített, de Gabric trojkája után, egy perccel a vége előtt 72–69 állt az eredményjelzőn. Kimaradt itt is, ott is, egy-egy lehetőség; 16 másodperc volt már csak hátra, amikor a vasiak támadhattak, Chambers erőszakolt ki egy faultot Parsonson, amiért hármat dobhatott, mindegyiket értékesítette. Brown kígyózott végig a pályán és dobott ziccert, Chambers is így tett, következhetett tehát a hosszabbítás.
Az öt percig tartó ráadás is óriási izgalmakat hozott, felváltva estek a pontok, két másodperccel a vége előtt egy Omenaka-zsákolással kerültek előnybe a vendégek, a túl oldalon Bogdán bedobta ugyan a közelit, ám már sajnos időn túl, így a Körmend nyerte a találkozót.
Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend 87–89 (17–26, 22–9, 14–16, 21–23, 13–15) – hosszabbítás után
Kaposvári Városi Sportcsarnok, x000 néző. V.: Benczur Tamás, Goda László, Makrai Márton.
Kometa Kaposvári KK: Brown (19/9), Aris (11/3), Puska B. (-), Gabric (18/12), Hughes (15). Csere: Paár M. (7/3), Parsons (10), Halmai D. (1), Hendlein R. (2), Bogdán B. (4/3). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.
Egis Körmend: Chambers (25/9), Edwards (11/3), Ferencz (3/3), Durázi (17/6) Omenaka (8). Csere: Cakarun (9), Kiss M. (3/3), Mitchell (12/6), Balogh M. (1). Vezetőedző: Kocsis Tamás, edző: Németh Levente.
A mérkőzés alakulása.
2. perc: 4–0, 5. perc: 9–7, 6. perc: 9–15, 8. perc: 11–19, 10. perc: 17–26, 12. perc: 19–26, 14. perc: 26–26, 17. perc: 31–30, 20. perc: 39–35, 22. perc: 41–37, 24. perc: 43–39, 26. perc: 46–44, 31. perc: 58–53, 35. perc: 63–58, 38. perc: 69–63, 40. perc: 74–74, 42. perc: 78–79, 45. perc: 87–89.
Kipontozódott: Edwards a 43. percben.

Három győztes mérkőzés után fogadtuk az Egis Körmend együttesét, melyben több hiányzó volt. Nálunk a vállficamból lábadozó Krnjajski Borisz nem lehetett ott a többiekkel. Mint emlékezetes, az odavágón nagy csatában, mindössze öt ponttal kaptunk ki, s mindenképpen vissza akartunk vágni a vereségért. A meccs elején a szurkolók drapérián kívántak jobbulást a médiacsapatunk oszlopos tagjának, Ivánkovics Istvánnak.

Hughes három pontja vezette fel a mérkőzést, mely kiváló hangulatban és nagy iramban kezdődött. A kimaradt hazai lehetőségek után magához ragadta a kezdeményezést a Körmend, s Durázi 2+1-ével és Cakarun duplájával már hat ponttal vezetett. Folyamatosan kerestük a rést a vasi pajzson, ám nem találtuk, ezért a lehető legjobbkor jött Aris középtávolija, ám ezzel együtt is Körmend nyerte a negyedet. Egy 7–0-ás rohanással kezdtük a második etapot, így máris csak kettő volt közte, Hughes zsákolása aztán egyenlítést, Gabric közelije pedig a vezetést jelentette. Több mint hat perc alatt egyetlen kosarasat sem értek el a vendégek, hála a kiváló védekezésünknek, mi pedig tizenkét egységet termeltünk... Chambers törte meg a csendet, majd Paár Márk dobott szép ziccert. Gabric és Brown hármasai után talpra ugrott a csarnok, ám a hajrára a vasiak is magukra találtak, de a slusszpoén Paár Márké volt, a fiatal játékosunk egy szép akció után talált be.

A harmadik felvonás nagy küzdelmet és kevés pontot hozott, de a lényeg az volt, hogy nálunk az előny, mely nagyobb is lehetett volna, ha nem hibázunk annyi büntetőt. Riválisunk Chambers révén egalizált, Bogdán Benedek büntetőjével azonban újra mi tartottunk előrébb, egészen Durázi zicceréig. A negyed hajrája nagy tripla-párbajjal és kétpontos hazai előnnyel zárult. Brown vágott be két nagyon fontos távolit a zárószakasz elején, jött is Kocsis Tamás időkérése. Nagy csata zajlott a pályán, mindkét együttes jól védekezett, ám a támadásokba sok hiba csúszott. Hiába szereztünk kisebb előnyt, elég volt egy-két elpuskázott lehetőség, máris ott voltak a nyakunkon a piros–feketék. Edwards ugyan egyenlített, de Gabric trojkája után, egy perccel a vége előtt 72–69 állt az eredményjelzőn. Kimaradt itt is, ott is, egy-egy lehetőség; 16 másodperc volt már csak hátra, amikor a vasiak támadhattak, Chambers erőszakolt ki egy faultot Parsonson, amiért hármat dobhatott, s mindegyiket értékesítette. Brown kígyózott végig a pályán és dobott ziccert, de Chambers is így tett, következhetett tehát a hosszabbítás.

A meccs képeit itt lehet megnézni!

Mindenképpen szót kell ejteni a szurkolóinkról, akik ismét fergeteges hangulatot varászoltak a Körcsarnokba. Igazi hatodik játékosként végig a csapat mellett voltak. Köszönjük szépen a buzdítást!

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 1150 néző. V.: Benczur Tamás, Goda László, Makrai Márton.

2024.04.24 18:00