Elvitte a bajnoki pontokat a Körcsarnokból az Alba

2022.11.23.

Vereséget szenvedtünk hazai pályán a bajnokesélyes Arconic-Alba Fehérvár együttesétől a férfikosárlabda NB I./A nyolcadik fordulójában.

Nem várt könnyű ellenfél a csapatra az élvonalbeli pontvadászat nyolcadik fordulójában, hiszen az az Arconic-Alba Fehérvár érkezett hozzánk, melyet sokan bajnokesélyesnek tartottak. Különleges meccs volt ez számunkra, hiszen hosszú idő után játszottunk újra a „régi”, ám teljesen felújított Körcsarnokban.

Kiváló hangulatban kezdődött a mérkőzés, melynek elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de a vendégek Somogyi révén fordítottak. Ezután jött egy kisebb technikai szünet,az intermezzo alaposan felpaprikázta mindkét felet, Hughes például egy óriási sapkát osztott ki Vojvodának. Majd egy újabb játékmegszakítás következett. Griffin gyönyörű triplát vágott be a sarokból, Hughes zsákolása után talpra ugrott a csarnok, ahogy Krnjajski ziccere után is, utóbbival nyertük három egységgel az első negyedet.

A folytatásban Ford tört be Hendlein mellett, ám arra nem számított, hogy Csorvási érkezett mögötte és kapott egy hatalmas takarót, ám ezzel együtt is, ha csak egységnyivel is, de riválisunk tartott előrébb. Óriási csata zajlott a pályán, mindkét gárda sokkal keményebb védekezésre váltott. Minden pontért, sőt helyzetért kőkeményen meg kellett dolgozni. A félidő végéhez közeledve aztán jött egy-két hiba, melyet a vendégek kihasználtak, s hét ponttal elhúztak, ám a slusszpoén Griffiné volt.

A térfélcsere után, ha lehet még egy lapáttal rátett mindkét társulat, Bogdán Benedek talált be Hughes passzából, majd egy támadással később visszaadta a kölcsönt. Griffin duplájával egyenlítettünk, Aris pedig jó nyolc méterről vert be egy trojkát, amivel már mi tartottunk előrébb. Hendlein Rolandra sportszerűtlen hibát fújtak, de Aris újra villant, s ismét hármast dobott. Tombolt a nézőtér, a publikum űzte, hajtotta kedvenceit, aminek meg is lett az eredménye, hiszen négypontos fórt szereztünk a zárószakaszra.

Képgaléria

Melynek kezdetén hamar elléptünk nyolc ponttal, elég volt azonban néhány elpuskázott támadás, s máris ott loholt a nyakunkon az Alba, sőt Vojvoda floterével és büntetőivel a vezetést is átvette. A kisebb rövidzárlatunkat kegyetlenül kihasználták a fehérváriak, Ivan Rudez kikérte az összes idejét, megpróbálta rendezni a sorokat. Sebastian Aris vitte a hátán a csapatunkat, az ő extrájával maradtunk a meccsben, két perc volt vissza, amikor 91–95 állt az eredményjelzőn. A hajrát azonban sajnos a Fejér megyeiek bírták jobban, ami azt jelentette, hogy vereséggel tértünk vissza a Körcsarnokba.

Kometa Kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár 95–103 (25–22, 20–28, 29–20, 21–33)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok. V.: Tőzsér D., Kovács N., Földesi Á.
Kometa Kaposvári KK: Aris (35/21), Puska B. (-), Griffin (18/9), Gabric (11), Hughes (14). Csere: Halmai D. (4), Krnjajski (5), Hendlein (-), Csorvási (-), Bogdán B. (8). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Arconic-Alba Fehérvár: Pongó (12), Somogyi (11/3), DeCosey (23/6), Ford (22/3), Philmore (7/3). Csere: Vojvoda (23/3), Takács M. (-), Szabó Zs. (5). Vezetőedző: Matthias Zollner. Edzők: Alejandro Zubillaga Jimenez és Kertész Dániel.
Kipontozódott: Griffin a 37. percben, Pongó M. a 38. percben.

A mérkőzés alakulása.

2. perc: 5–2, 4. perc: 8–10, 7. perc: 16–18, 10. perc: 25–22, 13. perc: 29–29, 16. perc: 34–35, 20. perc: 45–50, 22. perc: 48–52, 24. perc: 53–56, 26. perc: 60–60, 28. perc: 70–66, 30.perc: 74–70, 32. perc: 80–72, 34. perc: 82–79, 37. perc: 84–89.

2024.04.20 18:00
La PergolaMTOKAlfaGumi KaposvárStier PincészetOros GumiszervizKVGYPek-SnackMarázPlastL Altro Étterem