Közel állt a bravúrhoz tartalékos csapatunk, de hiába küzdött nagyot, a végjátékban frissebbek voltak az oroszlányiak.

OSE Lions–Kaposvári KK 99–92 (24–20, 26–33, 25–20, 24–19)

Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Praksch P. Á., Goda L., Major Á.

OSE-Lions: Washington (16/6), Abell (11/3), Anderson (21/6), Morgan (17), Garamvölgyi (11/3). Csere: Illés (4), Kucsora (15/15), Anda (4). Vezetőedző: Sebastjan Krasovec. Szakmai igazgató: Fodor Péter.

Kaposvári KK: M. Curry (18/3), Krnjajszki (6), Rivers (28/3), Bogdán (5/3), Hendlein (18/3). Csere: Miliszavljevics (17/9), Baki (-), Plézer (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2. 7. p.: 15–11. 12. p.: 29–26. 17. p.: 43–47. 22. p.: 53–53. 27. p.: 60–69. 32. p.: 81–77. 37. p.: 86–83. Jók: Morgan, Anderson, Washington, Kucsora, Garamvölgyi, illetve Hendlein, Rivers, Miliszavljevics.

A hazaiaknak Bíró Olivér és Adrio Bailey hiányzott, míg a vendégeknél Hock Gergő és Révész Ádám, valamint Jeff Allen nem állhatott Lazics edző rendelkezésére.

Morgan duplájával indult a meccs, amire Hendlein gyorsan válaszolt. Mindkét alakulat erőltette a gyors kosárlabdát, de sok hiba csúszott a játékba. Krnjajszkit hamar le kellett cserélni, mert fél perc alatt két faultot is begyűjtött. A hazaiak az amerikai légiósok révén jutottak vezetéshez. A kihagyott kaposvári dobások után rendre villámgyors oroszlányi támadások következtek, emiatt egyre nőtt a két csapat közti különbség. Morgan nagy zsákolását követően Rivers dupláival zárkóztak a vendégek. A védekezésben sokszor szabálytalankodtak a somogyiak, így büntetőkkel el és Morgan, valamint Washington dupláival léptek el hazaiak. Folyamatosan küzdött az egyenlítésért a Kaposvári KK, ám a gyors oroszlányi akciókat csak nehezen tudták megszűrni. Rivers ponterőssége azonban biztosította, hogy a hátrány ne nőjön túlzottan. Miliszavljevics triplájával 38–39-re már a vendégek vezettek, a negyed vége előtt pedig Rivers zsákolhatott, végül pedig 50–53-nál állt meg az óra.

A szünet után Morgan egyenlített, de Rivers újabb nagy zsákolása, és Hendlein ziccere továbblendítette a vendégeket. Kocsora sportszerűtlen hibája után, 60–69-nél időt is kellett kérni Krasovec edzőnek. Garamvölgyi és Kucsora 8–0-ás szakasszal tette újra nyílttá a meccset. A záró játékrészben a kevesebb cserelehetőséggel rendelkező somogyiak aztán egyre jobban elfáradtak és hiába voltak egyenrangú ellenfelek 38 percig, a pontatlanságokat kihasználó hazaiak végül nyerni tudtak.