Csak a második ráadás döntött az Alba javára

2021.02.03.

Óriási csata után csak a második hosszabbításban maradt alul csapatunk a bajnoki tabellán harmadik Alba Fehérvár elleni összecsapáson.

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 97–100, 2x h.u. (21–23, 16–21, 29–16, 11-17, 10–10, 10–13)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Kapitány G., Tóth C., Török R.

Kaposvári KK: M. Curry (24/15), Krnjajszki (7), Rivers (12/3), Hendlein (11), Révész (20). Csere: Bogdán (3/3), Miliszavljevics (20/9), Baki (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Alba Fehérvár: R. Curry (22/6), Vojvoda (15/3), Lukács (4), Davis (33/12), Ahmad (19). Csere: Hearst (5/3), Omenaka (-), Turner (-), Csorvási (2), Markovics (-). Vezetőedző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1–5, 7. perc: 13–15, 12. perc: 24–31, 17. perc: 28–41, 22. perc: 39–44, 27. perc: 57–55, 32. perc: 70–63, 37. perc: 76–69, 42. perc: 7779, 47. perc: 8996 .

Kipontozódott: Miliszavljevics (az 50. percben), illetve Hearts (az 50. percben).

Jók: M. Curry, Miliszavljevics, Révész,, illetve R. Curry, Vojvoda, Davis.

A bajnoki tabellán harmadik helyen álló a bajnoki címre is esélyesnek tartott Alba Fehérvár ellen folytatta szereplését a Kaposvári KK, amelyben ismét játékra jelentkezett a csapatkapitány Hendlein Roland. A némiképp megtorpani, az utóbbi két rangadóját elveszítő fehérváriak elszántan készülődtek, és fogadkoztak, hogy megszakítják a somogyiak hazai menetelést. Ennek megfelelő energiával kezdték a meccset is és a szerzett labdákból hamar előnyhöz jutottak. A hazaiak azonban nem hagyták, hogy túlzottan ellépjen az ellenfél. Több eladott labda akadályozta meg a még jobb pozíciót, a negyed végére pedig a távolról is eredményesebb fehérváriak két ponttal vezettek.

A folytatásban nyílt az olló, a lepattanókat is jobban gyűjtő vendégek kamatoztatták fizikai fölényüket és elhúztak a hazaiaktól. Davis zsákolásával már több, mint tíz pont volt a különbség, a vendégek légiósát sem tudták tartani a somogyiak. Miliszavljevics triplájával sikerült megint tízen belülre kerülni, a nagyszünet után pedig tovább zárkóztak a kaposváriak.

Baki beállásával javult a védekezés, Révész pedig 47–46-nál vezetéshez jutatta a hazaiakat. Rivers óriási zsákolására Davis triplája volt a válasz, de Révész nem hibázott a palánk alatt. Remekül védekeztek a somogyiak, A záró szakaszra Miliszavljevics újabb triplájával szenzációs harmadik negyedet követően 66–60-as állásnál kezdhetett. Ron Curry reklamálásért kapott technikait, majd egy összecsapás után vérző Riverst kellett lecserélni. A kiválása érzékeny veszteség volt, ezt kihasználva Vojvoda csökkentette a különbséget, ám M. Curry lehetetlen helyzetből is triplát szerzett. Hendlein szerelt kétszer is remekül, a nagy izgalmakat hozó utolsó percben pedig Hearts egyenlített 77–77-nél.

A hosszabbításban aztán hősiesen küzdött a kaposvári alakulat, amely azonban elhibázta utolsó támadását, így újabb öt perces ráadás következett. Utolsó erőtartalékait mozgósította a somogyi együttes, de az extrát nyújtó Davis vezérletével már megtartotta újabb előnyét az esélyesebb Alba.

Nikola Lazics: – Nehéz mit mondani, közvetlenül egy ilyen találkozó után. Voltunk olyan helyzetben, hogy befejezhettük volna a találkozót, de nem tudtuk ezt megtenni a rendes játékidőben. Utána az első hosszabbítás utolsó támadása is a miénk volt. Gratulálok a fiúknak és az Albának is. Kemény mérkőzés volt, egy kicsit szerencsésebb volt az Alba a végén, de nem csak a szerencsén múlott. Nagyon lassan kezdtünk, se ez normális, mert a sok nagyon nehéz meccs miatt fáradtak is vagyunk. A harmadik negyedben jól játszottunk, vezettünk is, de nem tudtuk befejezni.

Forray Gábor: – Nagyon örülök, hogy nyertünk. Gratulálok a játékosaimnak, hiszen többször vert helyzetből álltunk fel. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, mert az előző két mérkőzésünk nem jól sikerült. Hetven nap alatt lejátszottunk tizenkilenc meccset, ilyenkor természetes, hogy nem vagyunk olyan frissek. Akaratból, küzdeni tudásból ma jelesre vizsgáztunk. A negyedik negyedben az volt a kulcs, hogy a 8-10 pontos hátrányból vissza tudtunk jönni. Megérdemelten nyertünk, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha a Kaposvár nyer, az nem érdemtelenül lett volna. Bizakodó vagyok a jövőre nézve, mert hosszú sorozat áll még előttünk, és nem mindegy, hogy pozitív, vagy negatív töltettel fogunk dolgozni a következő napokban. Szombaton jön a visszavágó és azt is szeretnénk megnyerni. Sajnálom, hogy a szurkolók ezt a meccset nem láthatták élőben, mert remek propagandája lett volna a kosárlabdának. Gratulálok a játékosaimnak és gratulálok a Kaposvárnak is, mert sok energiát beletettek.

Révész Ádám: – Nem úgy kezdük a meccset, mint kellett volna, a sokadik meccsünk és kevesen is vagyunk. Már a Pécs ellen sem úgy indultunk, mint szerttük volna. A harmadik negyedben aztán nagyon jól rajtoltunk, úgy kellett volna az elsőben is. Ott helyreállt minden, azt éreztem, hogy úgy játszunk, mint a Falco és a Paks elleni meccsen. Aztán jött egy végjáték, ahol próbáltuk lassítani a játékot, hogy teljen az idő, pedig az utolsó két percben egy kosárral lehet, hogy meg is nyerjük a meccset. Nem sikerült behúzni a meccset, aztán a végjátékban már a szerencse is dönt. Ezúttal nekik estek be azok a kosarak és ez lett a vége. Szombaton megpróbálunk visszavágni.

Stacy Davis: – Ahogy az edzőnk is mondta, nincs könnyű mérkőzés ebben a bajnokságban. Most mi egy kicsit nehezebbé is tettük a magunk számára, mint kellett volna. Ellenfelünk bizonyította, hogy nagyszerű csapat. Egy perccel a rendes játékidő vége előtt nagyot küzdöttünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Nem szabad ebben a bajnokságban lazítani, mert mindegyik csapat nagyon kemény. Mindig a maximumot kell nyújtani. Nem mehetsz fel a pályára úgy, hogy könnyű meccs következik. Nagyszerű csapatot sikerült legyőznünk.