A pécsiek ellen is folytatódott a remek sorozat

2021.01.30.

A Pécs ellen is folytatta bravúros szerplését csapatunk, amely egy hét alatt zsinórban a harmadik sikerét aratta a Kaposvár Arénában.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA 76–64 (15–19, 24–20, 20–14, 17–11)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Földházi T., Papp P., Pozsonyi L.

Kaposvári KK: M. Curry (20/6), Krnjajszki (5), Baki (-), Rivers (21), Révész (6). Csere: Hendlein (1), Bogdán (3/3), Miliszavljevics (20/12), Puska (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Pécsi VSK-VEOLIA: Ruják (7/3), Funderburk (17/9), Carev (-), Demeter (2), Brkics (14). Csere: Lewis (8), Budimir (7), Dragasevics (8/6), Meleg (1). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 10–11, 12. perc: 21–21, 17. perc: 30–34, 22. perc: 39–45, 27. perc: 57–51, 32. perc: 63–53, 37. perc: 72–61.

Jók: Rivers, Miliszavljevics, M. Curry, Bogdán, Krnjajszki, illetve Brkics, Funderburk.

Továbbra is tartalékos Kaposvári KK vette fel a harcot a pécsiekkel, még akkor is, ha Hendlein Roland újra játékra jelentkezett. A kaposváriak csapatkapitánya megpróbálkozott a szegedi meccsen elszenvedett újabb izomsérülését követően próbálkozott meg újra a játékkal. A héten közös megegyezéssel távozó Josip Jukic-nak még nem volt helyettese, Hock Gergő pedig ismét térdműtét előtt áll.

A vendég pécsiek a legerősebb összeállításban készülhettek az örökrangadóra. Brkic szerezte az első pontokat a pécsieknek, de nem késett Rivers válasza sem. A vendégek próbálták Curry-t minél jobban kivenni a játékból, támadásban pedig a Brkic ponterősségére építettek. Az első percekben fej-fej mellett halad a két együttes, a nyolcadik percben aztán Hendlein is pályára lépett a hazaiaknál. A somogyiak kapitánya egy büntetővel nyitott, Rivers pedig vezetéshez juttatta csapatát. A negyedet aztán a távolról jobban dobó vendégek nyerték.

A folytatásban aztán Rivers találataival lopta közelebb magát a somogyi alakulat, amely Miliszavljevics ziccerével 21–21-nél egyenlített is. Alekszics időkérése után Curry hármasa, a vezetést is jelentette a kaposváriaknak, de Brkicset nem tudták tartani a hazaiak. A legjobbkor jöttek Miliszavljevics triplái, de a túloldalon Ruják is pontosan célzott. Hét ponttal lépett el a baranyai alakulat, amely addig nagyon jól védekezett Curry-n, megakadályozva a játék szervezését. Aztán épp az amerikai két villanása sarkallta újabb időkérésre Alekszics edzőt, ennek ellenére Miliszavljevics harmadik hármasa a 39–39-es eredményt jelentette a félidőben.

Magasabb szerkezetben kezdett a Kaposvár a harmadik negyedben, de pontatlanok voltak a dobások. Megint az üldöző szerepe jutott a somogyiaknak, akik több tiszta helyzetet is elhibáztak nagy igyekezetükben. Fontos védőlepattanókkal, valamint Rivers és Miliszavljevics kosarakkal aztán ismét sikerült fordítani.

A záró szakaszban is folytatta lelkes játékát a hazai egylet, amely Curry duplájával 63–53-ra vezetett. Krnajajszki ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, de hiába értékesítették a büntetőket a pécsiek, Bogdán triplájával tartották a különbséget a hazaiak. Funderburk 2+1-ével közelített a Pécs, de Morris Curry vezérletével az utolsó percekben már nem engedték ki kezükből a győzelmet a nagy akarattal küzdő hazaiak.

Nikola Lazics: – Nem volt könnyű mérkőzés, de ezt tudtuk előre. Ez volt hét nap alatt a harmadik meccsünk. Mindannyiszor nehéz ellenfeleink voltak. Ez volt a harmadik sikerünk, gratulálok a fiúknak! Nem kezdtünk jó a saját ritmusunk szerint sem védekezésben, sem támadásban. A félidő után felébredtünk, Sokkal jobban védekeztünk, ezért is nyerhettünk, a Pécs csak 25 pontot tudott elérni a harmadik és negyedik negyedben. Ez volt a kulcsa a győzelemnek. Támadásban ugyan elkövettünk hibákat, de a jó védekezéssel megérdemelten nyertünk. Megyünk tovább, immár sokkal jobb pozícióban. Ilyen a kosárlabda, egy héttel ezelőttihez képest jobb a helyzetünk és várjuk, hogy Hendlein is jobb állapotba kerüljön. Remélhetőleg sikerül a negyedik külföldit igazolni a center pozícióba, Nem akarunk megállni, meglátjuk meddig jutunk. Dolgozni és harcolni kell tovább.

Dragan Alekszics: – Ez volt a legrosszabb második félidőnk az egész szezonban, ami a támadást illeti. Lassúak voltunk és rengeteg rossz dobást vállaltunk. Egyénieskedtünk, a Kaposvár kihasználta az esélyét és megérdemelt győzelmet aratott. Több energiát tettek a meccsbe és jobban akarták a győzelmet. Nagyon csalódott vagyok, mert korán feladtuk a meccset. Csak 25 pontot dobtunk a második félidőben. Szerintem a Kaposvár most játszott a legjobban a szezon során. Mi megyünk tovább és a következő ellenfelünkre készülünk.

Milos Miliszavljevics: – Szeretnék gratulálni a Pécsnek, mert jó meccset játszottunk! A mi csapatunknak is gratulálok és persze az edzőinknek, illetve valamennyi velünk együtt dolgozónak! Négy hónapon át volt összesen négy győzelmünk, most egy hét alatt három. Ráadásul jó csapatok ellen. Továbbra is a legjobbat akarjuk nyújtani a szurkolóknak, a városnak! Az egész szezonban éreztük, hogy bárkivel fel tudjuk venni a versenyt, csak jobban kellett bízni magunkban. Most már hiszünk magunkban, mert a három győzelem zsinórban már nem szerencse kérdése. Szeretnénk elérni céljainkat!

Ruják András: – Szokatlan volt, hogy kevés pontot hozott a mérkőzés, mi nem erről vagyunk híresek. Általában több pontos meccseink vannak. Előfordult már idén is többször idegenben, hogy vagy egy pár pontos vezetésünk és aztán ahelyett, hogy egyet előre lépnénk a nagyobb különbség felé, rendre visszaengedjük az ellenfelet. Most is volt, hogy hat-hét ponttal vezettünk, hip-hop egál lett. A félidő előtt is egyenlő állásnál mentünk öltözőbe, pedig elüttve vezettünk. A harmadik negyedet is jobban kezdtük, de ott sem sikerült, a három alkalomból az egyiket jobban sikerült volna megnyomni, akkor más a meccs. nem feltétlenül a végén úszott el ez a találkozó.