A negyedik negyedben döntött a címvédő

2020.01.18.

Három negyeden át remekül tartotta magát csapatunk a bajnok ellen, ám az utolsó játékrészben már érvényesült a papírforma.

Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78–98 (18–21, 25–26, 23–22, 12–29)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1600 néző. Vezette: Földházi T., Nagy V., Török R.
Kaposvári KK: Krnjajszki (2), Norfleet (15/3), Ponjavics (6), Dramicsanyin (9), Lalic (10). Csere: Davis (17/12), Hendlein (8/3), Baki (9/3), Bogdán (2). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics: Edzők: Fekete Ádám, Filipovics Gordan, Szőke Balázs.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker (11/6), Curry (10/6), Benke (11/9), Filipovity (16/6), Reddic (4). Csere: Washington (6), Váradi (9/3), Perl (18/3), Lake (10), Bíró (), Krivacsevics (-). Vezetőedző: Gasper Okorn.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–0, 7. perc: 11–13, 12. perc: 20–22, 17. perc: 34–35, 22. perc: 45–50, 28. perc: 62–61, 32. perc: 66–74, 37. perc: 70–91. Kipontozódott: Reddic (a 23. percben). Jók: Davis, illetve Filipovity, Benke, Perl, Lake.

KKK-FalcoA bajnoki címvédő ellen lépett pályára a bajnoki alapszakasz tizenhatodik fordulójában a Kaposvári KK együttese. A vendég szombathelyiek eddig mindössze egyetlen alkalommal szenvedtek vereséget a pontvadászat során. Gasper Okorn vezetőedző csapatában a két kaposvári nevelésű felnőtt válogatott játékos, Benke Szilárd és Filipovity Márkó is kezdőként szállt harcba.

Harcosan kezdtek a somogyiak, akiknél Dramicsanyin és Lalic rajtolt a magas posztokon. Sikerült is több támadó lepattanót begyűjteni, de a dobások nem voltak elég pontosak. Reddic szerzett aztán vezetést a szombathelyieknek, miután több kihagyhatatlannak tűnő helyzet is kimaradt a hazai oldalon. Hendlein kapott egy nagyot, s miután vérzett a szája, átmenetileg le kellett cserélni. Davis mutatkozott be egy hármassal, de így tett a túloldalon Váradi is. A negyedet Benke bravúros triplája miatt is a Falco nyerte 21–18-ra. A következő percek is kiegyenlített játékkal teltek, egyik csapat sem tudott elszakadni ellenfelétől. Davis javított három triplával (!) a távoli dobások kaposvári statisztikáján, így 34–35 állt az eredményjelzőn. A félidő vége előtt Hooker sérült meg és lesántikált a pályáról, de előtt azért még egy ziccert értékesíteni tudott. A nagyszünetre Perl találata után 43–47-es eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok. A harmadik negyed Benke kihagyott büntetőivel indult, de Filipovity már nem hibázott a hármason kívülről. A 23. percben a faultja után teljesen feleslegesen reklamáló Reddic kapott technikai hibát amivel kipontozódott. Norfleet ziccerével egy pontra zárkóztak a hazaiak 51–52-nél, Baki triplája pedig később már az egyenlítést jelentette. Norfleet triplája után a kaposváriaknál volt az előny, de csak Váradi újabb villanásáig. A záró szakasz 66–69-nél kezdődött és pillanatok alatt ellépett a Falco. Filipovity zsákolásával lett 66–74, jött is azonnal Ivkovics időkérése. Ez sem segített, mert a hazaiak nagyon pontatlanná váltak. Perl egymaga gondoskodott arról, hogy húsz pont közelébe növelje a különbséget a bajnok és ezzel el is döntötte a találkozót.

Sztojan Ivkovics: Nagyon jó mérkőzés volt, melyen három negyeden át jól játszottunk. Nyilván való és látszik a statisztikából is, hogy 19-ből 12 triplát értékesített az ellenfél, míg mi rosszabb százalékkal dobtunk. Ez egy ilyen extra csapat ellen nem fér bele. Ez a realitás. Három negyed játéka jó volt a Falco ellen, ez másik csapat ellen győzelmet érhet. Nem fogunk kiesni lesz esélyünk a középházi rájátszásra, csak ki kell bírni fejben.

Gasper Okorn: Az első félidőben nem megfelelő energiával kosárlabdáztunk. Megtört bennünket Reddic kipontozódása, de jól reagáltunk utána. Remekül kezdtük a negyedik negyedet, jól védekeztünk és gyorsabban tudtunk pontokat szerezni, ami eldöntötte a mérkőzést.

Hendlein Roland: – Az első három negyedben azt játszottuk, amit kellett és bírtuk erővel. Megcsináltuk amit kellett védekezésben és támadásban is. Partiban voltunk az ellenféllel egészen a negyedik negyed elejéig. Utána kicsit szétesett a védekezésünk és a Falco-nak ez elég volt ahhoz, hogy gyorsan tíz-tizenöt pontos előnyre tegyen szert. Gratulálunk nekik, jól játszottak! Mi megyünk tovább, nekünk a következő meccsen az Oroszlányt kell megvernünk itthon, az a legfontosabb.

Benke Szilárd: – Ez egy nagyon nehéz meccs volt számunkra. Tudtuk azt, hogy ha nyerni szeretnénk Kaposváron, akkor teljes gázzal kell játszanunk végig. Ezt próbáltuk végig. Agresszívak voltunk, talán annyira nem, mint amit végül azt a faultok a jelzőtáblán mutatják. Úgy gondolom, hogy a negyedik negyedben át tudtuk venni a mérkőzés kontrollálását és kellő energiát vittünk a parkettra ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni a meccset.

2024.04.20 18:00
Győri Kft.EuroProfilPepsiMTOKLisaesther Rendezvényház és ÉtteremPek-SnackL Altro ÉtteremOptiCost Security Kft.KVGY