Végletekig kiélezett összecsapáson a hosszabbítás döntött a Kecskemét javára

2019.04.06.

Nagyot harcolt csapatunk Kecskeméten a győzelemért, de a hosszabbításban két ponttal jobb volt, így nyert az alföldi együttes, ezzel pedig a Forray Gábor csapat jutott a középházba.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt–Kaposvári KK 104–102 (26–25, 20–19, 24–30, 24–20, 10–8) – hosszabbítás után

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Tőzsér D., Balog Gy., Minár L.

Kecskeméti TE-Duna Aszfalt: Wittmann (14/6), Green (17/6), Djeraszimovics (21), Dramicsanin (14/6), Karahodzsics (14). Csere: Molnár M. (10), Dimics (9), Mészáros (5/3). Vezetőedző: Forray Gábor.

Kaposvári KK: Ubilla (27/21), Johnson (26/12), Baki (11/9), Pustahvar (16/3), Hendlein (16). Csere: Markovics (-), Harazin (2), Halász (4/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–3, 8. perc: 17–22, 12. perc: 28–35, 17. perc: 40–42, 22. perc: 51–50, 27. perc: 65–68, 32. perc: 75–74, 37. perc: 81–80, 43. perc: 101–99.

Kipontozódott: Dramicsanyin, Dimic, illetve Baki.

Jók: Green, Djeraszimovics, Karahodzsics, illetve Pustahvar, Ubilla, Hendlein, Johnson.

Mindkét fél számára létfontosságú volt a találkozó a középházi középszakaszt jelentő helyezés elérése szempontjából. A győzelemmel mindkét csapat biztosította volna magát, a vereség esetén pedig a kecskemétieknek volt nagyobb esélye arra, hogy a többi mérkőzés eredménye számára szerencsés módon alakul. Ezt azonban sem az alföldiek, sem pedig a somogyiak nem kívánták kockáztatni. Annál is inkább, mert a kaposváriak a vereség esetén csak akkor kerülték volna el az alsóházat, ha a Sopron otthon kikap a Szegedtől és az Alba Fehérvár hazai vereséget szenved a Debrecentől.

Ennek megfelelően elszántan kezdtek az együttesek. A vendégeknél a térdsérüléssel bajlódó Markovics Luka is csatasorba állt, így csak Marko Spica hiányzott a somogyiak együtteséből. A vendégeket ezúttal is a helyszínen biztatták a Somogyi Bicskások szurkolói csoport tagjai, akik hazai hangulatot teremtettek.

Baki triplájával indult a meccs, és a kaposváriak türelmesen játszották ki akcióikat. A védekezés ugyanakkor nem volt eléggé hatékony az első percekben. Ezen sikerült változtatni, így Ubilla második triplája után már 6–16 állt az eredményjelzőn. Azonnal időt kért Forray Gábor, mert nem akarta, hogy tovább nőjön a különbség. Sikerült is faragni a hátrányon, Dramicsanyin 2+1-ével és Dimic büntetőivel 12–18-ra jött fel a Kecskemét. Ubilla felívelt labdáját Hendlein húzta gyűrűbe, de a negyed jobb végjátékával a fordítottak az alföldiek. A folytatásban Pustahvar és Baki triplájával szerezte vissza a vezetést a Kaposvár, de a magassági fölényét jól használta ki a palánk alatt a hazai együttes. Dramicsanyin négy pontos akciója újra egyenlítés közelébe hozta az alföldieket. A félidő végén Mészáros és Green zsákolt egy nagyot ezzel lett 46–44 az állás. Nagyon hiányzott Spica a palánk alól, a fizikai fölényben lévő hazaiak rendre felülkerekedtek ezen a területen. A nagyszünet után felváltva vezettek a csapatok, óriási harc zajlott minden labdáért. A legjobbkor jött Ubilla újabb triplája, de Dramicsanyin azonnal válaszolt. Hendlein villant kétszer is, ezzel újra a vendégek tartottak előrébb, de csak Dimic újabb pontjaiig. A negyedik negyed 74–70-es somogyi vezetéssel kezdődött, de Dimics gondoskodott arról, hogy ne szakadjon le a Kecskemét. Egyik csapat sem tudott két-három pontnál nagyobb különbséget kialakítani, így értek el a végjátékig. Johnson hármasára is jött válasz, két perccel a vége előtt 87–83 volt az eredmény. Hendlein ziccerben hibázott, a túloldalon Green pedig bedobta büntetőit. Az utolsó percben Ubilla triplát szerzett, ám a választ ezúttal sem sikerült kivédekezni. 93–89-nél még volt fél perc hátra, amikor Ubilla ellen Dimic sportszerűtlen hibát vétett. Az amerikai irányító azonban büntető vonalról sem talált be. Pustahvar duplája után óriási izgalmak közepette sikerült Ubilla triplájával 94–94-re egyenlíteni és legalább a hosszabbítást kiharcolni.

A ráadásban Pustahvar kezdett duplával a sarokból, majd Ubilla ért el újabb hármast. Ezzel együtt Green tartotta a vezetést a Kecskemétnek, Pustahvar azonban három büntetőt is elrontott és Ubilla is hibázott kettőt. Az utolsó percben Ubilla vétett távoli dobást, a túloldalon pedig Wittmann 104–102-re alakította az eredményt. Tizenkét másodperc volt vissza, amikor időkérés után támadhatott a Kaposvár, de már nem sikerült a gyűrűbe találni, így nyert és középházba jutott a Kecskemét.