Nagy csatát nyert csapatunk

2016.10.15.

Kiélezett mérkőzést nyert meg a végjátékban csapatunk, amely a második győzelmét szerezte a bajnokságban.

Kaposvári KK–JP Auto-Jászberényi KSE 79–73 (22–25, 18–15, 20–21, 19–12)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Földházi T., Hegedüs T., Praksch P.
Kaposvári KK: Wisseh (12/3), Duren (14/6), Cooke (7/3), Hendlein (11), Simms (14). Csere: Baki (2), Fodor M. (13/3), Grebenár (4), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzó: Filipovics Gordan.
Jászberényi KSE: Protics (14/3), Arrington (11), Williams (24/9), Sztamenkovics (5/3), Barker (8). Csere: Cseh (11/9), Bazsó (-), Czirbus (-), Brbaklics (-). Vezetőedző: Stevan Tot. Edző: Zoran Bajin.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–6, 7. perc: 14–16, 12. perc: 28–27, 17. perc: 34–31, 23. perc: 46–50, 27. perc: 53–53, 32. perc: 65–63, 37. perc: 69–66.  Jók: Simms, Fodor M., Wisseh, Duren, Hendlein, illetve Williams, Cseh, Barker.
A Körmenden deréksérülést szenvedő Jaytornah Wisseh, valamint a vírusos betegséggel áteső Fodor Márton is vállalni tudta a játékot, így mindenképp nyugodtabban készülődhettek a kaposváriak a jászebrényiek elleni összecsapásra.
Mindkét alakulat szeretett volna javítani, hiszen a somogyiak a körmendi, míg a vendégek a Soprontól elszenvedett hazai vereség után folytathatták szereplésüket a bajnokság harmadik fordulójában.
Williams pazar zsákolásával indult a meccs, s miután az első hazai meccsét játszó Simms kétszer is hibázott, várni kellett az első kaposvári pontokra. Két perc elteltével mégis az ő révén egyenlítettek a somogyiak, és végre Duren is eredményes volt kintről. Williams semlegesítése komoly feladat elé állította a hazaiakat, az ellenfél bedobója gyakorlatilag egymaga tartotta versenyben a jászságiakat. A védekezés továbbra sem ment igazán a kaposváriaknak, igaz a vendégek meg többnyire szabálytalanul tették ezt. A 10. percben már a második sportszerűtlen hibát ítélték ellenük, a teljesen feleslegesen reklamáló Protics pedig egy technikait is kapott. A második negyedben Grebenár jó szállt be a játékba, és Fodor is lendített a kaposváriakon. Utóbbi révén már ismét a hazaiak vezettek, de öt pontnyi hátránynál azonnal időt kért Stevan Tot. A zóna ellen nem ment jól a dobás, a túloldalon pedig Williams könyörtelen volt. Arrington dudaszós ziccerével egyenlítettek a jászberényiek, így 40–40-nél vonultak szünetre a csapatok. Cseh triplájával indult a harmadik játékrész és a zóna ellen továbbra sem ment a pontszerzés. A szerzett labdákból Williams villámsebesen ért a kaposvári palánk alá és az ő révén tartotta előnyét a vendég csapat. A legjobbkor jött Wisseh öt pontja, Baki labdalopása után pedig már 53–53 állt az eredményjelzőn. A reklamáló Sztamenkovics is megkapta a maga technikaiját Simms pedig sokadik alkalommal kamatoztatta harcosságát a palánk alatt. A negyedik negyedben végre Cooke is triplát szerzett, és nagy nehezen sikerült tartani a minimális vezetést. Simms nagyon fontos lepattanókat szerzett, így a rendre elhibázott kaposvári akciók után újabbak következhettek. Duren triplája után, Protics válaszolt hasonlóképp, így csak az utolsó percben dőlt el a meccs. A vendégek ekkor már hiába faultoltak Duren biztos kézzel értékesítette a büntetőket.
Fekete Ádám: – Számunkra a győzelem volt a legfontosabb, amit sikerült is megszerezni. Lépésről lépésre haladunk a céljaink felé, ez a találkozó is egy volt ezek közül. Köszönöm a szurkolóink támogatását, ismét segítettek, a nehéz pillanatokban.
Stevan Tot: – Szoros, egy labdás meccset játszottunk. A döntő pillanatokban több lepattanót szereztek a kaposváriak, kicsi apróságokon múlott a győzelmük. Mi is nyerhettünk volna. Fiatal csapat a miénk, meccsről meccsre fogunk jobban játszani. Gratulálok a kaposváriaknak a győzelemhez!

Kaposvári KK: Wisseh (12/3), Duren (14/6), Cooke (7/3), Hendlein (11), Simms (14). Csere: Baki (2), Fodor M. (13/3), Grebenár (4), Papp P. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzó: Filipovics. Gordan.

A Körmenden deréksérülést szenvedő Jaytornah Wisseh, valamint a vírusos betegséggel áteső Fodor Márton is vállalni tudta a játékot, így mindenképp nyugodtabban készülődhettek a kaposváriak a jászebrényiek elleni összecsapásra.Mindkét alakulat szeretett volna javítani, hiszen a somogyiak a körmendi, míg a vendégek a Soprontól elszenvedett hazai vereség után folytathatták szereplésüket a bajnokság harmadik fordulójában. Williams pazar zsákolásával indult a meccs, s miután az első hazai meccsét játszó Simms kétszer is hibázott, várni kellett az első kaposvári pontokra. Két perc elteltével mégis az ő révén egyenlítettek a somogyiak, és végre Duren is eredményes volt kintről. Williams semlegesítése komoly feladat elé állította a hazaiakat, az ellenfél bedobója gyakorlatilag egymaga tartotta versenyben a jászságiakat. A védekezés továbbra sem ment igazán a kaposváriaknak, igaz a vendégek meg többnyire szabálytalanul tették ezt. A 10. percben már a második sportszerűtlen hibát ítélték ellenük, a teljesen feleslegesen reklamáló Protics pedig egy technikait is kapott. A második negyedben Grebenár jó szállt be a játékba, és Fodor is lendített a kaposváriakon. Utóbbi révén már ismét a hazaiak vezettek, de öt pontnyihátránynál azonnal időt kért Stevan Tot. A zóna ellen nem ment jól a dobás, a túloldalon pedig Williams könyörtelen volt. Arrington dudaszós ziccerével egyenlítettek a jászberényiek, így 40–40-nél vonultak szünetre a csapatok. Cseh triplájával indult a harmadik játékrész és a zóna ellen továbbra sem ment a pontszerzés. A szerzett labdákból Williams villámsebesen ért a kaposvári palánk alá és az ő révén tartotta előnyét a vendég csapat. A legjobbkor jött Wisseh öt pontja, Baki labdalopása után pedig már 53–53 állt az eredményjelzőn. A reklamáló Sztamenkovics is megkapta a maga technikaiját Simms pedig sokadik alkalommal kamatoztatta harcosságát a palánk alatt. A negyedik negyedben végre Cooke is triplát szerzett, és nagy nehezen sikerült tartani a minimális vezetést. Simms nagyon fontos lepattanókat szerzett, így a rendre elhibázott kaposvári akciók után újabbak következhettek. Duren triplája után, Protics válaszolt hasonlóképp, így csak az utolsó percben dőlt el a meccs. A vendégek ekkor már hiába faultoltak Duren biztos kézzel értékesítette a büntetőket.

2024.04.20 18:00
MarázPlastLa PergolaPepsiAlfaGumi KaposvárSpekula Kft.Trattoria La PrimaDorottya BistroMTOKGyőri Kft.