Bravúros teljesítménnyel fordított csapatunk a Pécs ellen a záró negyedben

2014.12.06.

Huszonnégy pontos hátrányt ledolgozva nyert csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a vendég Pécsi VSK-PANNONPOWER együttese ellen.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-PANNONPOWER 76–73 (12–21, 17–21, 15–22, 32–9)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Vígh P., Török R., Gál J.

Kaposvári KK: Fodor M. (12/3), Raivio (20/12), Jancsikin (11/3), Hendlein (13), Spica (6). Csere: Gibson (6/3), Horváth M. (4), Kovács S. (-), Benke (4), Grebenár (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Nelson (16), Pahlmblad (6/6), Bíró (15/9), Budimir (17/9), Horti (8). Csere: Halász (2), Harazin (9), Somogyfoki (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–5, 7. perc: 7–17, 12. perc: 14–21, 17. perc: 25–31, 23. perc: 32–45, 27. perc: 37–54, 33. perc: 46–65, 37. perc: 63–66.
Jók: Raivio, Hendlein, Fodor M., illetve Nelson, Bíró, Budimir.

A találkozót egész napos rendezvény vezette fel melynek során a Kasi Delfinek, a Gyakorló DSE, a Kaposvári KK serdülő csapatai, a Mágusok és a Gyakorlós Csibék fiú és leány együttesei léptek pályára. A hazai és pécsi U21-esek ütközete után aztán következhetett a várt szomszédvári rangadó. A lelátón alig maradt néhány hely, amikor bemutatták a csapatokat. A kezdéskor maga a Mikulás dobta fel a labdát, igaz ezt természetesen a játékvezetők is megismételték. Spica találatával rajtolt a Kaposvár, de Budimirék hamar érzékeltették, hogy kemény meccsre számíthatnak a somogyiak. Mindkét oldalon több eladott labda borzolta a kedélyeket, majd Bíró két tripláját ünnepelhették a pécsiek. Tíz pontos baranyai vezetésnél elégelte meg a látottakat Fekete Ádám vezetőedző, de időkérését követően sem változott érdemben a helyzet. A folytatásban Jancsikin és Fodor Márton révén váltott ritmust a hazai alakulat, ám Csirke edző azonnal megszakíttatta a játékot. Bírót és Budimirt is őrizetlenül hagyták a kaposváriak, a pécsiek pedig nem is hibáztak.

Megélénkült a játék a negyed utolsó perceiben, végre tudott néhány lendületes akciót vezetni a hazai együttes, ám Nelson és Pahlmblad gondoskodott a biztos pécsi előnyről. A szünet után Jancsikin triplájával próbált faragni hátrányából a Kaposvár, de Budimir és Bíró egy-egy hármasa hamar lehűtötte a kedélyeket. A továbbra is szétesően kosárlabdázó kaposváriak sorra adták el a labdákat, a pécsiek pedig nem tettek mást, mint éltek az ajándékba kapott lehetőségekkel. A húszas határt ostromló különbség abszolút nyugodt játéklehetőséget biztosított a baranyaiaknak, a kapkodva kosárlabdázó somogyiak pedig egyre reménytelenebb helyzetbe sodródtak. Még a negyedik negyed előtt úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, ám az utolsó játékrészben – sokkal harcosabb játékkal – sikerült ismét tíz pont közelébe kerülni. Horváth Márton és Benke Szilárd egyaránt roppant hasznosan teljesített nagy részt vállalva ezzel a felzárkózásból. Raivio triplája után 53–65-nél kért időt Csirke edző, de Raivio újabb hármast dobott, öt perccel a vége előtt ezzel újra nyílt lett a meccs.

A szurkolók tűzbe jöttek az amerikai újabb hármasa után pedig már tomboló lelátó űzte-hajtotta a hazai együttest. Hendlein egyenlítése után az utolsó három percre 66–66-os állással fordultak a csapatok, de mindig a pécsiek jutottak újabb vezetéshez. Jancsikin két büntetőjével fordítottak a hazaiak, akik a vendégek következő támadását kivédekezve még büntetőhöz is jutottak. Raivio mindkettőt bedobta, a túloldalon Pahlmblad pedig kihagyta az egyenlítésért vállalt tripláját. Hihetetlen bravúrral – 24 pontos hátrányt ledolgozva – nyertek a somogyiak.

Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Óriási gratuláció jár a csapatnak. A negyedik negyedben öt olyan játékos volt a pályán, akik harminc perc rossz játék után, a szurkolóinkkal együtt elhitték, hogy megnyerhetik a mérkőzést. Egymást segítve, csapatként küzdve, mindent megtettek a győzelemért és végül diadalt arattak. Csak gratulálni tudok nekik ezért.

Csirke Ferenc: – Gratulálok a Kaposvárnak! Egyszerűen nem jutok szóhoz, hogy több, mint húsz pontról úgy veszítettünk, mintha gyerekek lennénk. Fokozatosan bebizonyosodik, hogy nálunk nincsenek olyan játékosok, akik ilyen meccseken kezükbe vennék a döntést, úgyhogy gondjaink vannak.

2024.03.30 18:00
Caffé PertéTT Ablakrendszer Kft.La PergolaStier PincészetEuroProfilMarázPlastAlfaGumi KaposvárPek-SnackPepsi