Csupaszív játékkal verte az Albát csapatunk

2014.03.29.

Nagyon lelkes játékkal, a horvát Puljko extra dobóteljesítményével bravúros győzelmet aratott az Alba Fehérvár ellen a Kaposvári KK az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság középszakaszában.

Kaposvári KK–Alba Fehérvár 101–93 (24–20, 22–25, 23–23, 32–25)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Balogh Gy.
Kaposvári KK: Hinnant (12), Fodor M. (23/6), Puljko (27/24), Hendlein (15), Davis (13). Csere: Benke Sz. (4), Drahos (5/3), Horváth M. (2), Jancsikin (-), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Alba Fehérvár: Hobbs (10/6), Moore (22/3), Juhos (4), Tóth N. (6), Somogyi (17). Csere: Olah (4), Supola (13/3), Szanati (3), Barone (14), Tóth P. (-), Blaskovics (-). Carlos Frade. Edzők: Góbi Henrik, Raúl Rodriguez.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 10–10. 12. perc: 26–20. 17. perc: 37–38. 22. perc: 50–50. 27. perc: 65–62. 32. perc: 75–72. 37. perc: 91–85. Kipontozódott : Davis (a 37. percben), Puljko (a 38. percben). Jók: Fodor M., Hendlein, Davis, Puljko, illetve Moore, Barone, Somogyi.
Harmadik középszakasz-mérkőzésén lépett pályára a Kaposvári KK, nem titkoltan azzal a céllal, hogy megszerzi első győzelmét a bajnokság ezen szakaszában. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, hiszen azt az Alba Fehérvárt látták vendégül a somogyiak, amely legutóbb 97–73-ra nyert ellenük.
Az első vendégakciót még kivédekezték a kaposváriak, ám Somogyi büntetőivel az Alba szerzett vezetést. Hendlein és Davis pontjaival hamar sikerült fordítani, de a fehérvári letámadás nem ízlett a kaposváriaknak. A kaposváriak több dobóhelyzetet sem vállaltak fel, az eladott labdák miatt pedig a vendégek jutottak újabb előnyhöz. A legjobbkor jött Fodor Márton öt pontja, de Barone egykezes zsákolással egyenlített. A negyedet Davis pöccintése után 24–20-ra nyerték a hazaiak. Mezőnyből mindkét gárda nagyon gyengén dobott, egészen Puljko triplájáig, ami után azonnal időt is kért Frade edző. Szervezettebb lett az Alba játéka, hamar el is olvadt a kilenc pontnyi kaposvári előny. Moore húzta legjobban az Alba szekerét, de Barone-t is nehezen tudták tartani a somogyiak. Fodor és Hendlein pontjai kellettek ahhoz, hogy a félidő végén 46–45-öt mutasson az eredményjelző. A folytatásban Somogyi 2+1-es akciója után blokkolta Davist, ám a következő párharcot már a kaposváriak centere nyerte. Az egyik legszebb pillanat volt, amikor Hinnant robogott el az alapvonalon és egykezes zsákolással zárta akcióját. A jó védekezés okán a szerzett labdákból gyors támadásokat vezetett a Kaposvári KK, így tartotta minimális vezetését. Puljko két triplája vezette fel az utolsó negyedet, ám a legkisebb hibákat is azonnal büntették a vendégek. Hiába ért el Puljko négy pontot egy akcióból, vagy újabb triplákat, azonnal jöttek a válaszok az ellenféltől. Keményen harcoltak a kaposváriak, a szurkolók pedig díjazták a lelkesedést. Davis és a nyolc (!) triplát vágó Puljko kipontozódása kulcsmomentumnak látszott a 38. percben. A végjátékban aztán Fodor Márton rendkívül fontos pontokat szerzett, Hinnant ziccere után pedig már 97–89 állt a táblán. Frade időkérését követően sem tudott változtatni az Alba, amely ellen nagy győzelmet aratott a lelkesen, harcosan kosárlabdázó Kaposvári KK.
Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatomnak és a közönségnek is, mert fantasztikus estét szereztek. Nagyot küzdöttünk, de ezt az Albát másként nem is lehetett legyőzni. Nagyon kellett ez a meccs és ennek megfelelően álltunk hozzá. Köszönjük a szurkolóknak a buzdítást!
Carlos Frade: – Jól kezdtük a meccset aztán a második félidőben nem tudtuk kellően védeni a külső dobásokat. A lepattanók terén is elmaradtunk, így újabb és újabb lehetőségekhez jutott a Kaposvár, amivel élni is tudtak.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 700 néző.

Vezette: Papp P., Jakab L., Balogh Gy.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 10–10. 12. perc: 26–20. 17. perc: 37–38. 22. perc: 50–50. 27. perc: 65–62. 32. perc: 75–72. 37. perc: 91–85.

Kipontozódott : Davis (a 37. percben), Puljko (a 38. percben).

Jók: Fodor M., Hendlein, Davis, Puljko, illetve Moore, Barone, Somogyi.

Harmadik középszakasz-mérkőzésén lépett pályára a Kaposvári KK, nem titkoltan azzal a céllal, hogy megszerzi első győzelmét a bajnokság ezen szakaszában. Nem ígérkezett könnyűnek a feladat, hiszen azt az Alba Fehérvárt látták vendégül a somogyiak, amely legutóbb 97–73-ra nyert ellenük.Az első vendégakciót még kivédekezték a kaposváriak, ám Somogyi büntetőivel az Alba szerzett vezetést. Hendlein és Davis pontjaival hamar sikerült fordítani, de a fehérvári letámadás nem ízlett a kaposváriaknak. A kaposváriak több dobóhelyzetet sem vállaltak fel, az eladott labdák miatt pedig a vendégek jutottak újabb előnyhöz. A legjobbkor jött Fodor Márton öt pontja, de Barone egykezes zsákolással egyenlített. A negyedet Davis pöccintése után 24–20-ra nyerték a hazaiak. Mezőnyből mindkét gárda nagyon gyengén dobott, egészen Puljko triplájáig, ami után azonnal időt is kért Frade edző. Szervezettebb lett az Alba játéka, hamar el is olvadt a kilenc pontnyi kaposvári előny. Moore húzta legjobban az Alba szekerét, de Barone-t is nehezen tudták tartani a somogyiak. Fodor és Hendlein pontjai kellettek ahhoz, hogy a félidő végén 46–45-öt mutasson az eredményjelző.

A folytatásban Somogyi 2+1-es akciója után blokkolta Davist, ám a következő párharcot már a kaposváriak centere nyerte. Az egyik legszebb pillanat volt, amikor Hinnant robogott el az alapvonalon és egykezes zsákolással zárta akcióját. A jó védekezés okán a szerzett labdákból gyors támadásokat vezetett a Kaposvári KK, így tartotta minimális vezetését. Puljko két triplája vezette fel az utolsó negyedet, ám a legkisebb hibákat is azonnal büntették a vendégek. Hiába ért el Puljko négy pontot egy akcióból, vagy újabb triplákat, azonnal jöttek a válaszok az ellenféltől. Keményen harcoltak a kaposváriak, a szurkolók pedig díjazták a lelkesedést. Davis és a nyolc (!) triplát vágó Puljko kipontozódása kulcsmomentumnak látszott a 38. percben. A végjátékban aztán Fodor Márton rendkívül fontos pontokat szerzett, Hinnant ziccere után pedig már 97–89 állt a táblán. Frade időkérését követően sem tudott változtatni az Alba, amely ellen nagy győzelmet aratott a lelkesen, harcosan kosárlabdázó Kaposvári KK.