Fantasztikus diadal a kaposváriak karácsonyi ajándéka

2013.12.21.

Fantasztikus csapatteljesítménnyel verte a legutóbb bajnoki bronzérmes, jelenleg listavezető Atomerőmű SE együttesét az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 14. fordulójában a Kaposvári KK.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Benczur T., Makovsky Sz., Jakab L.
Kaposvári KK: Hinnant (14/3), Fodor M. (9), Puljko (15/6), Hendlein (20), Chism (34/12). Csere: Kiss K. (2), Horváth M. (2), Benke Sz. (3/3). Vezetőedző: Edző: Fekete Ádám.
Atomerőmű SE: Kovács Á. (9/6), McGruder (27/6), Körtélyesi (3/3), Eilingsfeld (9/3), Jones (13). Csere: Tóth Á. (13/3), Vaughn (13/9), Szabó Zs. (2), Medve 3/3), Körtélyesi (3/3). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Schmidt Béla.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 18–7. 12. perc: 33–15. 17. perc: 45–35. 22. perc: 56–50. 27. perc: 67–55. 33. perc: 80–74. 37. perc: 90–85. Kipontozódott: B (a 38. percben). Jók: Chism, Hendlein, Puljko, Hinnant, illetve McGruder, Tóth Á.
Kosárkarácsony néven rendeztek egész napra szóló programot a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, ahol a felnőttek összecsapása volt a fő esemény. Előtte korosztályos együttesek vetélkedtek, de volt ügyességi és dobóverseny is, amely remekül felvezette az esti programot. A juniorok csatája után következhetett az NB I./A csoportos férfibajnokság rangadója. Az ingyenes forralt bor kínálat többeket arra sarkallt, hogy ezúttal ne gépjárművel közelítsék meg a csarnokot, ezzel együtt nem lehetett panasz a nézőszámra.
Puljko duplájának örülhettek elsőként a kaposvári drukkerek, majd Hendlein paskolt gyűrűbe egy lecsorgó labdát. Több eredményes akciót is vezetett a hazai együttes, így Dzunics edző azonnal változtatott csapatán. Hendlein zsákolása után már 11–2 állt az eredményjelzőn, így jött a vendégek első időkérése is. Nagyon harciasan kosárlabdáztak a somogyiak, többször kényszerítették hibára a tolnaiakat. Remek első negyedet produkáltak a Dávid mellett ezúttal Jancsikint is nélkülöző kaposváriak, ebbe az is belefért, hogy Fekete Ádám vezetőedző pihentetni tudta kulcsembereit. Chism második triplájával 28–13 lett a negyed végeredménye. Jones pazar zsákolása vezette be a folytatást, de Benke triplájánál persze sokkal nagyobb ováció volt a tribünön. Több hazai dobás is célt tévesztett ezekben a percekben, a kapott lehetőséggel pedig azonnal élt is az Atom. Jones vezérletével kerültek tízen belülre, de az aktívabbá váló Fodor Márton a legjobbkor szerzett pontokat. Hiába jött közelebb ismét a paksi alakulat, a szerzett labdákból gyorsan tudott újabb ziccereket szerezni a kaposvári együttes. A slusszpoént Chism szolgáltatta, aki a harmadik tripláját értékesítette a dudaszó pillanatában, így alakult ki az első félidő 56–44-es eredménye. A szünet után egy teljesen más mentalitású ASE jött ki az öltözőből, ezt hamar tapasztalhatták a kaposváriak. Hat pontig zárkóztak a vendégek, de Hinnant és Puljko gondoskodott az újabb előnyről. Remekül védekeztek az egymás kiválóan segítő kaposvári együttes tagjai, akik elveszettnek látszó labdából is gyönyörű  támadást építettek fel. Nem volt gyenge pontja ebben az időszakban a kaposváriaknak, valamennyi játékos extrát nyújtott. A záró szakaszra 78–67-es állással fordultak a csapatok, de a negyedik hibája után pihenőre kényszerülő Hinnant nélkül már nem ment olyan jól a hazaiaknak. Két triplával közelített az ASE, ám újabb villámgyors támadásokkal és a menetrendszerű Chism-triplával ezt a próbálkozást is visszaverték Hendleinék. Négy perccel a vége előtt újra éledtek az atomos remények, de a rendkívül elszánt somogyiak nagyot harcolva tartani tudták a minimális előnyüket. Hiába faultoltak a paksiak a végén a büntetőket jól dobó kaposváriak kiharcolták a rendkívül értékes diadalt.
Fekete Ádám: – Csak gratulálni tudok a csapatomnak és a közönségnek is. Látványos meccsen fantasztikus teljesítményt nyújtottak. Ezúttal a védekezés kevéssé dominált, ám a fontos pillanatokban csapatként működtünk. Hasonló kosárlabdát játszunk, mint a Paks, de a ezúttal mi tudtunk gyors támadásokat vezetni. Ezúttal is két sérült játékost kellett nélkülöznünk, ennek ellenére jobban bírtuk erővel is. Nagyon jól fog jönni most az öt napos pihenő.
Dzunics Braniszlav: – Mindenek előtt gratulálok a Kaposvárnak, megérdemelten nyert! Mi ezúttal nem azt játszottuk, amit vártam, elsősorban a védekezésben. Nézői szempontból biztos látványos volt a meccs, de nagyon sok könnyű kosarat kaptunk, amivel folyamatosan hátrányban kellett játszanunk. Chism személyében kimagasló teljesítményt is felvonultatott a Kaposvár, ez is a javukra döntötte el a találkozót.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 99–92 (28–13, 28–31, 22–23, 21–21)

Kaposvári KK: Hinnant (14/3), Fodor M. (9), Puljko (15/6), Hendlein (20), Chism (34/12). Csere: Kiss K. (2), Horváth M. (2), Benke Sz. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. perc: 18–7. 12. perc: 33–15. 17. perc: 45–35. 22. perc: 56–50. 27. perc: 67–55. 33. perc: 80–74. 37. perc: 90–85.

Jók: Chism, Hendlein, Puljko, Hinnant, illetve McGruder, Tóth Á.

Kosárkarácsony néven rendeztek egész napra szóló programot a Kaposvári Városi Sportcsarnokban, ahol a felnőttek összecsapása volt a fő esemény. Előtte korosztályos együttesek vetélkedtek, de volt ügyességi és dobóverseny is, amely remekül felvezette az esti programot. A juniorok csatája után következhetett az NB I./A csoportos férfibajnokság rangadója. Az ingyenes forralt bor kínálat többeket arra sarkallt, hogy ezúttal ne gépjárművel közelítsék meg a csarnokot, ezzel együtt nem lehetett panasz a nézőszámra. Puljko duplájának örülhettek elsőként a kaposvári drukkerek, majd Hendlein paskolt gyűrűbe egy lecsorgó labdát. Több eredményes akciót is vezetett a hazai együttes, így Dzunics edző azonnal változtatott csapatán. Hendlein zsákolása után már 11–2 állt az eredményjelzőn, így jött a vendégek első időkérése is. Nagyon harciasan kosárlabdáztak a somogyiak, többször kényszerítették hibára a tolnaiakat. Remek első negyedet produkáltak a Dávid mellett ezúttal Jancsikint is nélkülöző kaposváriak, ebbe az is belefért, hogy Fekete Ádám vezetőedző pihentetni tudta kulcsembereit. Chism második triplájával 28–13 lett a negyed végeredménye. Jones pazar zsákolása vezette be a folytatást, de Benke triplájánál persze sokkal nagyobb ováció volt a tribünön. Több hazai dobás is célt tévesztett ezekben a percekben, a kapott lehetőséggel pedig azonnal élt is az Atom. Jones vezérletével kerültek tízen belülre, de az aktívabbá váló Fodor Márton a legjobbkor szerzett pontokat. Hiába jött közelebb ismét a paksi alakulat, a szerzett labdákból gyorsan tudott újabb ziccereket szerezni a kaposvári együttes. A slusszpoént Chism szolgáltatta, aki a harmadik tripláját értékesítette a dudaszó pillanatában, így alakult ki az első félidő 56–44-es eredménye.

A szünet után egy teljesen más mentalitású ASE jött ki az öltözőből, ezt hamar tapasztalhatták a kaposváriak. Hat pontig zárkóztak a vendégek, de Hinnant és Puljko gondoskodott az újabb előnyről. Remekül védekeztek az egymás kiválóan segítő kaposvári együttes tagjai, akik elveszettnek látszó labdából is gyönyörű  támadást építettek fel. Nem volt gyenge pontja ebben az időszakban a kaposváriaknak, valamennyi játékos extrát nyújtott. A záró szakaszra 78–67-es állással fordultak a csapatok, de a negyedik hibája után pihenőre kényszerülő Hinnant nélkül már nem ment olyan jól a hazaiaknak. Két triplával közelített az ASE, ám újabb villámgyors támadásokkal és a menetrendszerű Chism-triplával ezt a próbálkozást is visszaverték Hendleinék. Négy perccel a vége előtt újra éledtek az atomos remények, de a rendkívül elszánt somogyiak nagyot harcolva tartani tudták a minimális előnyüket. Hiába faultoltak a paksiak a végén a büntetőket jól dobó kaposváriak kiharcolták a rendkívül értékes diadalt.

2024.03.30 18:00
MTOKLa PergolaL Altro ÉtteremEuroProfilOros GumiszervizTrattoria La PrimaTT Ablakrendszer Kft.OptiCost Security Kft.Győri Kft.