A Fortress-Jászberény ellen szerezte meg első győzelmét a Kaposvári KK

2013.10.16.

Első győzelmét szerezte a Kaposvári KK együttese az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban. Hendleinék a Fortress-Jászberény eddig veretlen csapata ellen arattak diadalt.

Kaposvári KK–Fortress-Jászberény 81–72 (28–20, 18–20, 14–17, 21–15)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Pálla Z., Ádám J., Király L.

Kaposvári KK: Hinnant (17/3), Fodor M. (7/3), Puljko (18/12), Hendlein (24), Pesics (7). Csere: Jancsikin (5/3), Dávid G. (1), Kovács S. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Fortress-Jászberény: Savics (11/3), Raivio (4), Soós (12/9), Dukics (13/9), Lázár (6). Csere: Markovics (14/3), Horti (8), Szögi (4). Vezetőedző: Földi Sándor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–6. 7. perc: 16–15. 12. perc: 30–24. 17. perc: 46–36. 23. perc: 51–40. 27. perc: 54–51. 32. perc: 62–60. 37. perc: 71–64. Jók: Hendlein, Puljko, Hinnant, Fodor M., illetve Markovics, Soós, Dukics.

Hendlein két pontjával indult a mérkőzés, majd Hinnant is betalált a sérült Dramicsanyin és Mladenovics nélkül felálló Fortress-Jászberény ellen. A kaposváriak leginkább talán Nik Raivióra figyeltek, hiszen őt igazán közelről ismerik, mivel egy évet a somogyi megyeszékhelyen is eltöltött. A vendégek Dukics, valamint Soós tripláival tartották magukat lőtávolban, Savics ziccerével pedig már a vezetést is átvették a negyedik percben. Kollektívebb csapatjátékra váltottak a hazaiak és a jó helyzetben átadásokat kapó játékosok nem is hibázták el a dobásaikat. A védekezésen is szigorítottak a hazaiak, így megérdemelten nyerték az első negyedet. A dudaszó előtt Dávid Gergely maradt lenn egy rossz mozdulatot követően, s nem is tudta folytatni a játékot. A folytatásban az eladott kaposvári labdák miatt könnyen zárkózhatott a vendégcsapat, ezért is jött jókor Hinnant 2+1-es akciója, amivel visszaállt a különbség. Markovics harcossága és Soós pontossága kamatozott a jászberényieknek, de az újabb jó védekezés miatt sokáig nem született újabb vendégtalálat. Pesics ügyetlenkedett el több lehetőséget is, így 46–40 maradt az eredmény.

– Az első diagnózis szerint részlegesen beszakadt Dávid Gergely Achilles-ína, bővebbet majd a MRI-vizsgálat után tudunk – mondta a szünetben Néber Árpád, a Kaposvári KK csapatorvosa. A nagyszünet után Puljko hintett újabb triplát, de Dukics is folytatta a pontgyártást a túloldalon. Raivio őrzése ugyan jól ment, de a társak rendre eredményesek voltak, Markovics dudaszós triplája pedig teljesen nyílttá tette a negyedik negyedet. A záró szakasz elején Soós egyenlített 60–60-ra a támadásban széteső és egyre fáradtabb hazaiak ellen. Hinnant dobott fontos triplát, majd labdát lopva egy ziccert is beejtett, ezzel újra a kaposváriak tartottak előrébb. Földi Sándor a 37. percben kért időt, mert úszni látta a hajót, ezt követően pedig Hendlein és Markovics kapott technikait némi dulakodásért. Kiváló csapatvédekezéssel szereztek labdákat a kaposváriak az utolsó percekben, a tíz pont fölé hizlalt előny pedig elegendő volt a találkozó megnyeréséhez.

Kapos TV video

KAPOSKOSÁR VIDEO

Fekete Ádám: – Nagyon fontos győzelmet arattunk. Óriási nyomás alatt játszottunk, ezért is volt ilyen nehéz a meccs. Köszönöm a csapatnak, hogy így küzdött, a szurkolóknak pedig, hogy mellettünk álltak. Biztos vagyok benne, hogy elindulunk felfelé.

Földi Sándor: – Gratulálok a Kaposvárnak! Bután, szervezetlenül és gyengén védekeztünk. Rossz bemutatkozás volt az első idegenbeli mérkőzésünkön.