Pénteken az újabb egyenlítésért küzdhet a Kaposvári KK

2013.05.14.

A bajnoki elődöntő harmadik összecsapásán a házigazda Alba Fehérvár együttese nyert és ezzel 2–1-es vezetést szerzett a valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A negyedik mérkőzést pénteken 18.50 órakor játsszák a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Pénteken az újabb egyenlítésért küzdhet a Kaposvári KKAlba Fehérvár–Kaposvári KK 92–83 (25–25, 29–18, 19–17, 19–23)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Vígh P., Kapitány G., Török R.

Alba Fehérvár: Moore (10/3), Wood (8/6), Hollis (18/3), Szabó Zs. (3), Keller Á. (20/3). Csere: Juhos (6/6), Jones (21), Bódi (-), Supola (6/6). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Matus Gábor.

Kaposvári KK: Dunn (20/12), Szőke (-), Swanston (25/12), Hendlein (18/3), Spica (12). Csere: Dávid G. (4), Drahos (4), Kiss K. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–9. 7. perc: 13–15. 12. perc: 30–29. 17. perc: 44–37. 23. perc: 58–48. 27. perc: 66–54. 32. perc: 73–65. 37. perc: 78–69. Kipontozódott: Wood (a 39. percben), illetve Dunn (a 39. percben). Jók: Jones, Keller Á., Moore, illetve Hendlein, Swanston.

A párharc első meccsén az Alba Fehérvár 68–56-ra verte a Kaposvári KK-t a Vodafona Sportcsarnokban, ám nem sokat kellett várni a csattanós válaszra. A somogyiak otthonukban egyenlítettek, úgy, hogy csupán az utolsó hat másodpercben vezettek a székesfehérváriak ellen.Pénteken az újabb egyenlítésért küzdhet a Kaposvári KK

Az albások fogadkoztak, hogy ezúttal nem engedik majd kiénekelni a sajtot a szájukból, míg a vendégek az eddiginél is nagyobb ellenállásban bíztak.

Hendlein három sikeres büntetőjével indult a csata, majd egy duplát is elért a kaposvári erőcsatár. Wood zsákolásával kezdett felzárkózni az Alba, de Spica továbbra is előnyösebb pozícióban tartotta a vendégeket. A negyedik percben Szabó Zsolt egyenlített 9–9-nél, de Dunn négy pontjával újra a kaposváriak tartottak előrébb. Spicát hamar "jegelni kellett" két faultja miatt, az eladott labdák miatt pedig ismét fordított a hazai alakulat. Egy negyed alatt hét alkalommal ajándékozták el a játékszert a kaposváriak az ellenfélnek. A csereként érkező Supola két triplájára Hendlein válaszolt négy ponttal, így 25–25-el zárult az első negyed. A folytatásban is Hendlein vitte a prímet a kaposváriaknál, a hazai oldalon Hollis tartotta a lépést vele. Jones és Keller három egymás utáni zsákolását követően némiképp ellépett az Alba, így azonnal időt kért Fekete Ádám vezetőedző. Hendlein és Dunn lopta a távolságot egy-egy triplával, de a jobban védekező fehérváriak Moore és Hollis vezérletével és Keller hármasával tízen felülre hizlalták a különbséget a félidő végére.

A harmadik negyedet Jones tempója indította, majd Swanston triplája hozta vissza 58–48-ra a kaposváriakat. Jones mindig a legjobbkor dobott újabb pontokat, így biztonságos távolságban tudták tartani a kaposváriakat a fehérváriak. Swanston büntetőivel araszolt ugyan a somogyi alakulat, ám Juhos két triplája miatt ez nagyon kevés volt. A záró szakaszban aztán hiába rajtolt jobban a Kaposvár, az újabb eladott labdák miatt esély sem volt arra, hogy szorosabb legyen az állás. Fekete Ádám újabb időkérése után alig három perce maradt a Hendleinéknek, hogy ledolgozzák tizenegy pontos hátrányukat. Ez - bár a végjátékot ismét szorossá tette a somogyi alakulat - ezúttal már nem sikerült, így az esélyesebb Alba Fehérvár nyert és ezzel 2–1-es vezetést szerzett a valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

A bajnoki elődöntő negyedik mérkőzését pénteken 18.50 órakor játsszák a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

2024.04.20 18:00
Oros GumiszervizAzúr DrogériaLa PergolaPek-SnackPepsiMarázPlastCaffé PertéTOTI SportKVGY