Kosárünnep a sportcsarnokban

2013.05.11.

Elképesztő végjátékot hozó mérkőzést nyert meg az Alba Fehérvár ellen a Kaposvári KK együttese az NB I/A csoportos férfikosárlabda-bajnokság elődöntőjének második találkozóján, így 1–1-re kiegyenlített a valamelyik fél harmadik győzelméig zajló párharcban.

Kosárünnep a sportcsarnokbanKaposvári KK–Alba Fehérvár 78–75 (14–28, 21–9, 20–23, 23–15)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Cziffra Cs., Benczur T., Szabó G.

Kaposvári KK: Dunn (17), Kiss K. (-), Swanston (25/15), Hendlein (12/3), Spica (17). Csere: Drahos (7), Dávid G. (-), Szőke (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Alba Fehérvár: Moore (13/9), Wood (25/15), Hollis (11), Szabó Zs. (5), Keller Á. (4). Csere: Juhos (-), Jones (12), Bódi (3/3), Supola (2). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Matus Gábor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–9. 7. perc: 8–19. 12. perc: 15–30. 17. perc: 26–36. 23. perc: 35–41. 27. perc: 45–55. 33. perc: 60–67. 37. perc: 66–72. Jók: Spica, Swanston, Hendlein, Dunn, illetve Wood, Jones.

A kaposvári együttes az egyenlítésért, a székesfehérvári az előny növeléséért lépett pályára a szombat esti találkozón. A lelátón rengetegen öltöztek fehérbe a hazai szurkolók közül, eleget téve a meccs előtti felhívásnak. Hosszú esztendők után mostanra ismét természetessé vált, hogy telt ház várta a csapatokat.

Ezúttal Kiss Kornél kapott helyet a kaposvári kezdőcsapatban, a vendégek a szokott ötössel rajtoltak. Két szép akcióval nyitottak a székesfehérváriak, utóbbinál Keller zsákolt a gyűrűnek háttal. A hazai oldalon Spica kezdte gyűjteni a pontokat, majd Hendlein is betalált. Jobban lepattanózott a Keller vezette Alba, Wood pedig nem Kosárünnep a sportcsarnokbanhibázott dobást. Hendleint ünnepelték a szurkolók, aki előbb kosarat szerzett, majd az ellentámadásnál blokkolta Hollist. Ez azonban nem vette el utóbbi kedvét és a 6. percre már 19–8-ra alakította az eredményt. Moore harmadik triplájával, Keller szép zsákolásával pedig már csaknem húsz pont volt a különbség. Rengeteg labdát eladtak a kaposváriak, a sokkal gyorsabban kosárlabdázó vendégek pedig nyugodtabban játszhattak. A negyedet Swanston pazar zsákolása zárta. A folytatásban sem tudott sokkal közelebb férkőzni a Kaposvár, mert bár ekkor már hibáztak a fehérváriak is, de a továbbra is gyengén dobtak a somogyiak. Spica pontjaival sikerült újra tízen belülire csökkenteni a különbséget 26–34-nél, jött is azonnal Dzunics időkérése. Nagyon feljavult a kaposváriak védekezése, a szerzett labdákból pedig már eredményesebbek is voltak. Dunn büntetőivel a félidő végére 35–37-ig zárkóztak fel Szőkéék.

A nagyszünet után Keller osztott ki egy nagy blokkot, Wood pedig ott folytatta, ahol korábban abbahagyta. Újabb eladott kaposvári labdák miatt könnyen jutott előnyhöz az Alba, a hazaiak három percig nem tudtak kosarat szerezni. A kaposvári szurkolókon nem múlott semmi, űzték, hajtották csapatukat, de Bódi triplája és Szabó büntetője után újra tíz pont fölötti lett a különbség. A záró szakasz előtt Swanston triplájával és Drahos három büntetőjével ismét meccsben volt a Kaposvár, utóbbi pedig kosárral nyitott a negyedik negyedben is. Wood két triplája gyakorlatilag semmissé tette a somogyi felzárkózást, az amerikai oroszlánrészt vállalt csapata remek eredményéből. A vendégek szinte valamennyi akciója pontokkal zárult, a hazaiaknak pedig már csak öt perce maradt az újabb hátrány ledolgozására. Dunn öt pontjával lett 66–72, a rosszul parkettre eső Moore-t pedig ölben kellett lehozni a pályáról. Swansont triplája után egy emberként ugrott talpra az egész csarnok. Aztán az egyenlítést hozó újabb hármasánál ismét ez volt a képlet. A meccset is Swanston nyerte meg egy duplával, Hendlein pedig még bebiztosította két büntetővel. A szurkolók kishíján betódultak a pályára és hosszú percekig önfeledten ünnepelték a hősies csatában nyerő kedvenceiket.

Statisztika

GALÉRIA

A párharc állása: 1–1, a következő találkozót május 14-én, kedden 19 órakor rendezik Székesfehérváron.

Fekete Ádám: – Büszke vagyok a csapatomra, mert a fiúk végig hittek a sikerben, ez volt a kulcs. Nem játszottunk jól, de ez a play-off. A korábban mutatott teljesítményt pedig a sok meccs miatti fáradtság okán talán nem is lehet elvárni. A közönségünk ezúttal is fantasztikus volt, nélkülük nem sikerült volna a győzelem.

Dzunics Braniszlav: – Úgy érzem, hogy a végjátékban többet hibáztunk, Swanstont hagytuk tiszta helyzetekből távolról dobni, pedig tudtuk, hogy ez az erőssége. Támadásban nem voltunk elég precízek, ez okozta a vereséget. A fiúk ennek ellenére minden elismerést megérdemelnek, mert a találkozó nagyobbik része a mi akaratunk szerint zajlott.

2024.04.20 18:00