Csapatként nyert küzdelmes csatát a Kaposvári KK

2012.10.20.

Harmadik győzelmét is megszerezte a Marso Vagép Nyíregyházi KK ellen pályára lépő Kaposvári KK együttese az NB I/A csoportos Férfikosárlabda-bajnokság negyedik fordulójában.

Kaposvári KK–Marso Vagép Nyíregyházi KK 78–65 (22–14, 15–14, 18–15, 23–22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Pálla Z., Boros T., Surányi G.

Kaposvári KK: Dunn (25/3), Drahos (-), Swanston (13/6), Hendlein (13), Spica (10). Csere: Kiss K. (6), Szőke (11), Kovács S. (-), Bíró B. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Marso Vagép Nyíregyházi KK: Polyák (24/3), Berkis (20/15), Mohácsi (-), Boldizsár (-), Davis (18). Csere: Siska (2), Kaluha (-), Varga (1), Micsics (-). Vezetőedző: Ferenczi Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. perc: 14–6. 12. perc: 28–15. 17. perc: 32–22. 23. perc: 39–37. 28. perc: 50–41. 32. perc: 58–48. 37. perc: 66–55. Kipontozódott: Spica (a 39. percben), illetve Mohácsi (a 40. percben). Jók: Dunn, Hendlein, Szőke, illetve Berkis, Davis, Polyák.

Már a találkozó előtt eldőlt, hogy mindkét oldalon lesz hiányzó játékos. A hazaiaknálChristoper Dunn Dávid Gergely és a frissen magyar állampolgársági fogadalmat tett Fekete Nikola ült a padon a melegítő társakat figyelve. Előbbi elmondta, hogy saroksérülése már a Debrecen elleni meccsen nagyon hátráltatta, így mindenképpen ki kell hagynia, amíg a gyulladást nem sikerül megszüntetni. Fekete már a csapattal edz, ám közel egy hónapos kihagyása miatt még nem bevethető.

A nyírségieknél Mohácsi végül bemelegített, az amerikai Nelson azonban nem tudta vállalni a találkozót. Utóbbi komoly veszteség volt a vendégeknél, hiszen 23,33-as átlagával a harmadik legjobb dobó bajnokságban, 7-es átlaggal pedig a második legjobb gólpasszadó.

A statisztikák alapján pillanatnyilag legértékesebb Spica kezdte a pontgyártást a hazaiaknál, majd Dunn is eredményesen ostromolta a gyűrűt. Az ötödik percben Mohácsi büntetője csalt mosolyt az arcokra. A nyíregyházi kosaras nemes egyszerűséggel olyan erővel dobta palánkra a labdát, hogy az visszapattanva a gyűrűt sem érte el...

Az addigi legszebb jelenetet a túloldalon láthattuk, Dunn felívelt labdáját Swanston Hendlein Rolanda levegőben úszva zsákolta be. Szőke büntetőivel 18-8-nál már tíz egységnyi volt a két csapat közti különbség. Berkis három triplája nagyon kellett ahhoz, hogy partiban maradjon a nyírségi alakulat, igaz ekkor a tiszta dobóhelyzeteket is rendre elhibázták a kaposváriak. Hosszú percekig nem dobtak pontot a hazaiak, Davis pedig ismét tízen belülre juttatta a vendégeket. Nagyon gyenge dobóformát mutattak mindkét csapat tagjai. A félidő alatt több gyűrűt messze elkerülő kísérletet is láthattunk, a rendkívül alacsony színvonalú meccsen.

A nagyszünetet követően Dunn vált ki átmenetileg a játékból, Berkis pedig 37–35-re hozta fel a Nyíregyházát. Swanston rendre hibázott, így nagyon kellett Dunn triplája a hazaiaknak. A nyírségiek bevetették a 224 cm magas Micsicset, de nem tudta kihasználni, hogy Spica négy fault miatt nem lehetett pályán. Polyák vette hátára csapatát, nagy érdeme volt abban, hogy az utolsó percekre is nyílt maradt a mérkőzés. Swanston zsákolásával újra tíz pont fölé (66–55) jutottak a kaposváriak, Davis szándékos hibája után pedig már nem volt visszaút a nyírségiek számára.

A találkozó nagy részében mindkét együttes sokat hibázott, ám a kaposváriak a kulcspillanatokban eredményesebb megoldásokat választottak, így megszerezték harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Fekete Ádám: – Ismét a győzelem volt a legfontosabb számunkra. A zóna ellen nem mentek a külső dobásaink, így pedig nem lehettünk igazán hatékonyak. Nagy küzdelem árán nyertünk egy jól kosárlabdázó Nyíregyháza ellen. Ezúttal a küzdeni tudás hozta meg a győzelmet számunkra, külön kiemelném, hogy magyar játékosaink közül Hendlein, Kiss Kornél és Szőke is átleg felettit nyújtott. Nehéz helyzetben is megmutattuk, hogy csapatként tudunk eredményesek lenni.

Ferenczi Tamás: – Nelson hiányát megéreztük, ezzel együtt tisztességesen helytálltunk. Ha a harmadik negyedben át tudtuk volna venni a vezetést, akkor másként is alakulhatott volna a végeredmény. De hát a volna...

2024.05.11 18:00
Trattoria La PrimaEuroProfilKVGYMarázPlastPek-SnackCaffé PertéL Altro ÉtteremMTOKOptiCost Security Kft.