Éltek a lehetőséggel a fiatalok a Szeged ellen, de elmaradt a győzelem

2024.05.18.

Szombaton, a Szeged elleni találkozóval búcsúzott csapatunk az élvonaltól a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának tizedik fordulójában.

A meccsen sok hiányzóval állt ki a Kaposvár. Szőke Bálinton és Antalics Dánielen túl nem húzott mezt erre a meccsre Filipovity Márkó és Bogdán Benedek sem kisebb sérülések miatt. Nem játszott továbbá Remy Abell és Ronald Jackson sem. A találkozón kezdőként kapott lehetőséget Hajduk Attila.

Brendan Bailey kosaraival korán elhúzott a Szeged, az első percekben már 4–11-re is vezettek a vendégek. A kaposváriak Koprivica közeli kosaraival és Eaddy tripláival zárkóztak. Halmai Dániel két gólpasszal és 5 ponttal kezdte a találkozót. A sarokból értékesített kinti dobása után 17–20-re zárkóztak a somogyiak 4 perccel az első felvonás vége előtt. A negyed végéhez közeledve Bailey már a hatodik hármasát vágta be, 18 pontnál járt és tízzel ismét elhúzott a Szedeák.

A képre kattintva galéria nyílik.

A második felvonás elejét ismét megnyomta Szeged. A somogyiak Tahj Eaddy két gyors kinti dobásával zárkóztak, majd Puska Bence támadólepattanó utáni kosarával 37–38-ra módosult az állás. A negyedben amerikai irányítónk segítette fiatal csapattársait pontokkal, egymás után 8at is dobott, köztük két hármast. A félidőre 22 pontnál járt, míg az első negyedben brillírozó Bailey 20-nál. 49–50-es állásnál mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után Halmai adott újabb gólpasszt szerb centerünknek, aki így megszerezte a kaposváriaknak a vezetést. Nem sokkal később U20-as válogatott tehetségünk Hajduk Attilát találta meg a sarokban, aki beszórta második tripláját is. Ezzel 57–56-ra módosult az állás a negyed felénél. Lake jó távoli dobása után viszont már a vendégek örülhettek, hiszen már hat ponttal vezettek. A fórt tartani is tudták a szegediek a játékrész végéig.

A záró játékrész elején Hajduk harmadik távoliját is elsüllyesztette, ám erre Mucza Tamás válaszolt szintén három ponttal. A remekül kosarazó Eaddy nyolcadik trojkájával léptünk közelebb, de ellenfelünk mindig talált lyukat a védelmünkben, így az utolsó öt percre már 9 pontos előnynek örülhetett a Szedák. A kaposvári származású Eric Cohill betörésével már eldőlni látszott a meccs, ám Koprivica faultos kosara és Halmai betörése után 5 pontra is zárkóztak a somogyiak, nem adta ki azonban kezéből a meccsen a vendég gárda.

Vereséggel búcsúzott a Kaposvár az élvonaltól, azonban a meccsen éltek a fiatalok a lehetőséggel. Hajduk Attila kezdőként 9 pontig jutott, és játéklehetőséget kapott Fehérvári Csegő és Yake Matthew is.

Kometa Kaposvári KK–SZTE-Szedeák 88–95 (23–32, 26–18, 18–23, 21–22)
Kaposvár Aréna, 600 néző. V.: Kapitány Gellért, Kovács Nimród, Földesi Ádám

Kometa Kaposvári KK: Halmai 12/3, Eaddy 30/24, Puska 6,Hajduk 9/9, Koprivica 22 Csere: Krnjajski 9/3, Fehérvári, Yake.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs Filipovics Gordan.

SZTE-Szedeák: Balogh 8, Cohill 11/3, Bailey 25/21, Bognár 13, Lake 17/6 Csere: Laluska, Zsíros 9/9, Mucza 12, Mayer, Csornai, Mokánszki.
Vezetőedző: Simándi Árpád

Dalibor Damjanovic: Gratulálok a Szegednek! Nem játszottunk teljes kerettel, 4-5 játékossal kevesebben voltunk. Ez volt a jellemző az elmúlt öt hónapra is, folyamatosan gondjaink voltak a sérülésekkel a playoutra készülve is. Próbáltam improvizálni, amennyire csak tudtam, de ez csak egy-egy meccsen működhet hosszabb távon nem. Nagyon szomorú vagyok. Azt gondolom, hogy a város és a klub sem érdemelte meg ezt a helyzetet. Öt hónapja vagyok itt, de vesztesként szereplek a klub történelmében a kiesés miatt. Ezzel együtt elmondhatom, hogy mindig igyekeztem a legjobbamat nyújtani és sok energiát fektettem a munkámba. Akadtak nagy sikereink is a szezonban az Alba ellen például a válogatott szünet előtt. Ezt követően azonban sokszor edzeni sem tudtunk a szünet alatt. Majd a Honvéd elleni meccs volt a kulcs ebben a szezonban és az, ahogy azt elvesztettük. Bocsánatot kérek mindenkitől, ugyanakkor a lehető legjobb tudásom szerint cselekedtem az elmúlt időszakban és ebben a helyzetben.

Hajduk Attila: Mielőtt a meccsről beszélnék szeretnék a szurkolóknak óriási köszönetet mondani az egész éves buzdításukért, hogy idegenbe is jöttek velünk szurkolni. Ez a meccs óriási lehetőség a fiataloknak, úgy érzem aki lehetőséget kapott az élt is vele. Nehéz bármit is mondani, sajnos nem sikerült az A csoportban maradni. A jövőre nézve ez óriási lehetőség a fejlődésre és próbálunk minél előbb visszajutni az élvonalba.

2024.10.26 16:45