Búcsúzik az élvonaltól a Kaposvár

2024.05.15.

A Kecskemét otthonában várt nagyon fontos összecsapás a kaposváriakra a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának kilencedik fordulójában szerdán este.

A találkozón ezúttal is pályára lépett már a sérüléséből visszatérő Remy Abell. Szőke Bálint és Antalics Dániel továbbra sem álltak még Dalibor Damjanovic rendelkezésére. Friss hír, hogy Paár Márk edzésen kisebb sérülést szenvedett, így ő sem lépett pályára a sorsdöntő meccsen.

Jó védekezéssel kezdtünk, az összecsapás fontosságának megfelelően. Egyenlő állást mutatott az eredményjelző 5 perc játék után. Mindössze 12 pontot dobtak a felek összesen. A kaposváriak főleg kidolgozott helyzetekből, a gyűrűnél szerzett kosarat. Ezt követően támadóoldalon becsúszott néhány pontatlanság, Bouges faultos kosarával ellépett a hazai gárda. Később Sinik és Lukovic kosaraival növelték a különbséget. A somogyiak Puska Bence és Halmai Dániel pontjaival zárkóztak, így 15–12-vel zárult az első tíz perc.

A második etapban Remy Abell is megkezdte a pontgyártást, a sarokból betörve dobhatott ziccert. Ezzel egyenlítettünk. Mindkét csapat jól védekezett, így rengeteget számított Wittman és Dramicanin triplája, amivel 23–19-re elléptek a kecskemétiek. A negyed felétől sok hibával játszottunk, többször egymás után is eladtuk a labdát, így hétpontosra nőtt a hátrányunk. A félidő előtt még inkább kihasználta ellenfelünk ezeket a hibákat, ráadásul az üres dobásaink sem estek be, így 35 023-as előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után már kicsit jobban dobott a csapat, de nem lassított a Kecskemét sem. A lila-fehérek Lukovic pontjaival 43–27-re is vezettek már hat perccel harmadik negyed vége előtt. Ronald Jackson a meccs 25. percében szerezte meg az első kaposvári triplát, melyre nagy szüksége volt a csapatnak. Amerikai magasemberünktől nem sokkal később érkezett a második jó távoli is, majd Eaddy is betalált, így 49–38-re feljöttünk. Wittmann Krisztián kétszer egymás után is megbontotta védelmünket betöréseivel, így 17-re nőtt a somogyi hátrány. Végül 61–45-ös eredményt hozott a harmadik negyed.

Az utolsó felvonást Filipovity kosarával kezdtük, majd Jackson célzott jól kintről, így 11-re feljöttünk. Elkezdődött itt egy adok-kapok távolról, ugyanis a következő percekben mindkét csapat elsüllyesztett 2–2 triplát. Kaposvári oldalon Puska és Eaddy volt eredményes, így 67–56-ra módosult az állás hat perccel a vége előtt. Tahj Eaddy adott lendületet a csapatnak, akinek a hármasával 9 pontra feljöttek a somogyiak. A gyűrű alól kaptunk két könnyű kosarat, így 74–61-nél kértünk időt. Jól sikerült a felrajzolt figura, Jackson negyedik tripláját dobta be utána. Érkezett az ötödik is 75–67-nél három percen belül már. Kucsera Dániel öt pontot dobott rövid időn belül, így eldöntötte a meccs sorsát, nem sikerült a fordítás, és így biztosan búcsúzik a Kaposvár az élvonaltól.

Az utolsó meccsen a Szeged ellen lép pályára a Kaposvár május 18-án az Arénában.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kometa Kaposvári KK 81–68 (15–12, 20–11, 26–22, 20–23)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, V.: Praksch P., Goda L., Makrai M.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Wittmann K. 13/9, Sinik 11, Ivkovic M., Lukovic 18, Karahodzic 7. Csere: Dramicanin 10/6, Kucsera D. 8/6, Bogues 14, Tóth B.
Vezetőedző: Sztojan Ivkovics.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 6, Eaddy 18/12, Puska B. 7/3, Filipovity M. 3, Koprivica 7. Csere: Jackson 19/15, Abell 2, Halmai D. 6.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Dalibor Damjanovic: Nagyon nehéz meccs volt, nagy nyomással mindkét csapat számára. A Kecskemét volt előnyben, mert ők játszottak hazai pályán és több tapasztalt játékosuk is van. Emiatt az első félidőben túl sok labdaeladásunk volt, pontosan tíz. Továbbá rosszul százalékkal is dobtunk valószínűleg a nyomás miatt, mert amúgy jól dobó csapat vagyunk. A második félidőben sokkal jobb volt a kinti dobómutatónk, de nem védekeztünk jól és több támadólepattanót is engedtünk, amikből könnyű kosarat kaptunk. Visszajöttünk 9 pontra, de ismét ugyanazokat a hibákat követtük el védekezésben. Egy ilyen fontos meccsen nehéz nyerni ha ez nem megy jól. Nagyon fáj a lelkem. Elfogadom, hogy a playoutban kellett játszanunk, de ennél jobb ez a csapat. Az elmúlt öt hónapban, mióta itt vagyok sok problémánk volt a betegségekkel, sérülésekkel. Tartottam a playout meccseitől, mert a legtöbb meccset legjobb pontszerzőnk, Remy nélkül játszottuk. Rosszul kezdtük az alsóházat, utána jó ritmust szereztünk és tudtunk sorozatban nyerni. Nagyon nagy kár az Atomerőmű ellen meccsért, ahol 17 ponttal vezettünk a félidőben, majd kikaptunk. Ekkor kicsit az önbizalmunkból is vesztettünk. Még van egy meccsünk a bajnokságból, azt szeretnénk még tisztességgel, profi szemlélettel megvívni.

Halmai Dániel: Gratulálok a Kecskemétnek! Megérdemelte nyertek. Az első félidőben azért alakult ki a különbség, mert sok eladott labdánk volt, meg sok önnyű kosarat kaptunk. A második félidőben nem adtunk fel, próbálkoztunk a legvégéig, de nem sikerült. Köszönjük a szurkolóknak, hogy még ezen a meccsen is mellettünk álltak.

2024.10.26 16:45