Közönségszórakoztató meccsen, a hosszabbításban nyert a Kaposvár

2024.05.04.

Az Oroszlányt fogadtuk a Kaposvár Arénában szombaton a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában.

Ahogy arról korábban írtunk a találkozón nem játszhatott Szőke Bálint, aki a Szeged ellen szenvedett combizomsérülést. Antalics Dániel térdműtéten esett át. Csapatunk legjobb pontszerzője, Remy Abell még nem száz százalékos, így ezt a találkozót még kihagyta. Bogdán Benedek már teljes értékű edzésmunkát végzett a héten, így ő visszatérhet. A két hetet kihagyó James Jean-Marie is vezetőedzőnk rendelkezésére állt már.

A feldobást követően kimaradtak dobásaink, amikből rögtön előnyt tudott kovácsolni a vendég alakulat. Ám a hatpontos oroszlányi rohanásra mi sorozatban 7 ponttal tudtunk válaszolni. Eaddy és Halmai is hozzájárult távolról, hogy 13–11-nél vezettünk is a negyed felénél. Szabadfi Márkot azonban üresen hagytuk a sarokban, így később már a OSE örült az előnynek. A vendégeknél a légiósok Riddley és Stevenson gyártották a pontokat, mi a 150. kaposvári tétmeccsét játszó Krnjajski Boris betörésével zárkóztunk 20–22-nél. Többször is eljutottunk jó helyzetekig ám nem estek be dobásaink közelről sem. Rosszul zártuk tehát az első felvonást Eaddy 10. pontjára Gholston válaszolt kintről a dudaszó előtt, így öttel ment az Oroszlány.

A képre kattintva galéria nyílik!

A második negyedben csapatkapitányunk újabb betörésével zárkóztunk, majd Paár Márk is eredményes volt, szintén közelről. Ismét kimaradtak helyzeteink a gyűrűnél, míg a másik oldalon Gholston egy nehéz dobás után 28–36-ra alakította az állást. Filipovity fontos hármast süllyesztett el, amivel egy pontra feljöttünk. Egy újabb 7–0-ás hazai rohanás végén kért így időt Váradi. Amikor egy kis lendületet szereztünk volna ismét sorra maradtak ki helyzeteink. Az előző meccseken is remekül dobó Eaddy két gyors távolit vágott, így 43–42-nél vezettünk is. Az utolsó percre Jean-Marie faultos kosarával már zárkóznunk kellett ugyan, de amerikai irányítónk ismét jól célzott távolról, így kétpontos somogyi előnynél mehettek pihenni a csapatok.

Rögtön három távolival folytattuk a meccset a fordulás után, ráadásul Filipovity Márkó betörése is jó volt, így 62–54-nél kényszerült időt kérni Váradi Kornél alig 3 perc játék után. A következő percek ismét a vendégeknek sikerültek jobban, Gholston faultos kosarával egyre zárkózott az OSE. Filipovity törte meg a vendég lendületet két triplával 68–63-nál. Az idén hazatérő sajátnevelésű kosarasunk Halmai passza után közelről is betalált megszerezve 13. pontját a negyedben. Mivel hibáztunk védekezésben nem tudtunk előnyt kialakítani így az utolsó percet 71–72-es oroszlányi vezetéssel kezdtük meg a negyedben. Eaddy és Riddley triplaváltása után egyenlő állással kezdődött az utolsó etap.

A záró játékrészt a négy személyi hibával játszó Milos Koprivica kosaraival kezdtük. Szerb centerünk kétszer is megverte emberét a festékben 80–77-nél. Az addig csendben kosarazó Khalid Thomas egymás után négy pontot is dobott válaszul, így egypontos oroszlányi előnynél kért időt Dalibor Damjanovic. Eaddy hetedik triplájával 85–83-ra átvettük a vezetést a negyed feléhez közeledve. Mindkét csapat védelme feljavult, így nem sült el egyik oldalon sem a játékosok keze túl gyakran. Négy perccel a vége előtt a remekül játszó Riddley törhetett a gyűrűre egy labdaszerzés után, míg a másik oldalon Halmai a sarokból szórt egy hármast, 88–87-nél. Az utolsó két percre azonban ismét az OSE gárdája szerzett négypontos előnyt a kaposvári hibák után. Szerb centerünk ismét villant a gyűrű alatt, 90–92-re hozta közelebb a somogyiakat, akik sikeresen kivédekezték az oroszlányi támadást, így az egyenlítésért támadhattak egy perccel a vége előtt. Ronald Jackson egy, a gyűrűből kipattanó labdát húzott vissza, így egy emberként ugrott fel az Aréna közönsége az egyenlítésre. Egyik csapat sem talált be, így hosszabbítás következett.

A ráadásban a Kaposvár talált be először, de Riddley rögtön válaszolt megszerezve a 33. pontját is. Eaddy bevágta a a nyolcadik távoliját is, majd Jackson blokkolt a túloldalon, így szereztük kis lendületet. Ezt sikerült is meglovagolni, Filipovity kinti dobása után már 100–94-re vezettünk kevesebb mint három perccel a vége előtt. Időt kért az Oroszlány. Nem vették le a gázról a lábukat a somogyiak, a jubiláló Krnjajski egy triplával tízpontosra növelte csapata előnyét, amit az utolsó percre is sikerült megőrizni. Így újabb fontos győzelmet arattak a fiúk, sorozatban negyedszer tudtak diadalmaskodni.

A kaposváriak május 8-án, szerdán 18 órakor már az ASE gárdáját fogadják az Arénában.

Kometa Kaposvári KK–MVMOSE Lions 109–101 (24–29, 27–20, 23–25, 18–18, 17–9) - hosszabbítás után
Kaposvár Aréna: 1200 néző, V.: Goda László, Minár László Balázs, Szilágyi Bálint.

Kometa Kaposvári KK: Halmai D. 9/9, Eaddy 32/24, Filipovity M. 23/15, Jackson 11/3, Koprivica 19 Csere: Krnjajski B. 10/3, Jean-Marie 3, Paár M. 2, Puska B.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

MVM OSE Lions: Szabadfi M. 3/3, Gholston 27/6, Thomas 10, Riddley 37/9, Stevenson 24/6. Csere: Ruják A., Illés M. Werner V., Gáspár M.
Vezetőedző: Váradi Kornél Edző: Fodor Ármin.

Dalibor Damjanovic: Gratulálok az Oroszlánynak! Nagy gratuláció a csapatomnak is a nagy győzelemért, ami zsinórban a negyedik már. Ahogy eddig sem, úgy most sem ünnepelhetünk. Örülhetünk, de a holnapi regenerálódás után már el kell kezdenünk a felkészülést a Paks ellen. Ismét gratulálok a játékosaimnak. Az előző meccs után kaptak két nap pihenőt, ma ezt visszaadták nekem győzelem formájában, köszönöm nekik!

La PergolaCaffé PertéMTOKKVGYTrattoria La PrimaPek-SnackLisaesther Rendezvényház és ÉtteremDorottya BistroStier Pincészet