Magszakadt a rossz széria, fontos győzelmet arattunk a Körmend ellen

2024.04.20.

A Körmendet fogadtuk szombaton a Kaposvár Arénában a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának harmadik fordulójában.

A találkozót gyászszünet előzte meg. Elhunyt Domokos Lőrinc NB I-es játékvezető, MKOSZ ellenőr, valamint Trummer László, a körmendi kosárlabda legendás egyénisége.

Az első percekben több jó helyzetet is kidolgoztunk, de nem estek be dobásaink. Szerencsére ellenfelünknek is kellet csaknem két perc az első kosárhoz. Malik Morgan pontjaira Halmai válaszolt egy távolival, majd Filipovity is betalált a triplavonalon túlról. Nem sokkal később Ronald Jackson egy kimaradt helyzetet látványosan, zsákolva húzott vissza a gyűrűbe 4 pontra növelve a somogyi előnyt. Erre azonban érkezett vasi válasz is. A negyed utolsó perceihez közeledve Jackson ezúttal messziről volt eredményes, míg válogatott kosarasunk büntetőkkel növelte az előnyt. Időt kért a Körmend, amikor Eaddy is bevágott egy távolit 21–16-nál. Amerikai irányítónk lendületét nem törte meg a rövid pihenő, ismét három pontot szerzett a taktikai szünet után. Jean-Marie is gyors 4 pontot tett a közösbe a palánk alatt, 13 pontra növelve a különbséget. Még Filipovity Márkó is betalált a dudaszó előtt, így 30–18-as első etapot zártunk.

A képre kattintva galéria nyílik! (fotók: Lang Róbert)

A második felvonást sem kezdtük rosszul, Filipovity és Paár is bedobott egy-egy triplát. Érkezett is a vendégek részéről az időkérés válaszul a 8–2-es somogyi rohamra. Krnjajski Boris faultos ziccerével már 17 pont is volt a fórunk. Ezt követően azonban több labdaeladásunk is volt, melyekből könnyű kosarakat kaptunk és 9 pontra zárkóztak a vendégek. Dalibor Damjanovic időkérésére jól reagált a csapat. Előbb Filipovity Márkó vágott egy nehéz triplát, majd kanadai centerünk büntetőivel ismét 13 pontosra nőtt a differencia. Milos Koprivica sorozatban 6 pontot dobott, ahogy becserélte az edző, így 54–39-re módosult az állás. A Körmendet Malik Morgan tartotta életben a félidőhöz közeledve, aki egy hármassal megszerezte 14. pontját is a fordulás előtt.

Ferencz Csaba hármasával folytatódott a játék a nagyszünet után. Az 5–0-ás vendég rohanás lendületét Jackson törte meg, aki egy támadólepattanó után szerzett pontot a palánk alatt, majd Halmai is jól oldott meg egy nehéz betörést, így nem engedtük közel a Körmendet. Tolbert középtávolijával ismét zárkóztak a vasiak, erre azonban válogatott kiválóságunk újabb triplával reagált. A találkozót kezdő Halmai jól szervezte a játékot, már az ötödik gólpasszát adta kanadai centerünknek, aki üresen zsákolhatott. 71–59-nél. Jean-Marie egyébként nem sokkal később egy triplát is bedobott, így már már 19 pontnál járt 19 percnyi játék után. Az első negyed után először ismét 7 pontra csökkent az előnyünk Djogo büntetőit követően. Nem sokáig maradt azonban ez az állás, mert Halmai rögtön vágott egy triplát 77–67-nél.

(Fotó: Harag Kincses Kornélia)

Lassan kezdtük a záró etapot. Morgan 5 ponttal segítette a hét-nullás vendég rohanást. Ezt Jean-Marie törte meg egy újabb támadólepattanó után visszatett kosarával. Djogo azonban kellemetlen helyzetbe hozta csapatunkat egy faultos megoldás után, mellyel 82–79-re zárkózott a Körmend. Ekkor Tahj Eaddy vette vállára a csapatot és süllyesztett el egy fontos hármast az utolsó öt percre 7 pontos előnyhöz juttatva a Kaposvárt.
Amerikai irányítónk nem fejezte be a nehéz és fontos kosarak gyártását. Messziről köszönt be ismét, majd Koprivica küzdött meg egy lepattanóért és tette vissza, így 91-79 -nél kezdtük meg az utolsó két percet. Eaddy eldöntötte a meccset újabb távolijával 94–81-nél.

Sűrű a menetrend, április 24-én már a Kecskemét érkezik az Arénába. Legközelebb tehát szerdán 18 órakor lép pályára a csapat ismét hazai közönség előtt.

Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend 96–86 (30–18, 28–25, 22–26, 16–17)
Kaposvár Aréna, 1100 néző. V.: Benczur T., Szilágyi B., Jankovics V.

Kometa Kaposvári KK: Halmai D. 8/6, Eaddy 21/15, Filipovity M. 18/12, Jackson 10/6, Koprivica 10. Csere: Jean-Marie 21/3, Paár M.4/3. Krnjajski B. 4, Szőke Bálint.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Egis Körmend: Basic 3/3, Morgan 24/9, Takács K. 4, Konate, Tolbert 24. Csere: Kiss M. 2, Doktor, Ferencz 8/3, Djogo 21.
Vezetőedző: Kocsis Tamás Edző: Németh Levente.

Dalibor Damnjanovic: Először is gratulálok a Körmendnek. Fair meccset játszottak. Mindig gondjaink vannak a harmadik negyedben, ahogy az előző két meccsen is. A harmadik negyedet úgy kezdtük, hogy üresen hagytuk a legjobb dobóikat és faultos kosarat is kaptunk. Nem koncentráltuk. Ez bármikor előfordulhat sajnos. Nyilván nem ezt kértem a játékosoktól, nem fókuszáltunk. Csaknem két hónapot vártunk erre a győzelemre. Nagy szükségünk volt rá. Remélem visszatérünk a jó útra. Nincs időnk és okunk sem ünnepelni. Pihennünk kell, regenerálódunk holnap és készülünk a Kecskemét elleni meccsre.

2024.05.04 18:00