A végjátékban maradtunk alul Oroszlányban

2024.04.13.

Oroszlányban kezdte meg a csapat a Tippmix férfikosárlabda NB I./A alsóházi rájátszásának első fordulójában szombaton.

A hazai csapat kezdte jobban a találkozót, 3–3-nál még egál volt azonban 7–3-ra el tudott húzni az OSE. Eaddy második triplájával zárkóztunk egy pontra. Paár Márk hiába vágta be a kaposváriak harmadik távoliját is védőoldalon könnyű ponttal válaszolt Váradi gárdája. Nem csak a somogyiaknak, de ellenfelünknek is voltak labdaeladásai, az egyik ilyen helyzetet Paár fejezte be csapatkapitányuk gólpassza után faulttal együtt. Így már két ponttal vezettünk az első felvonás utolsó perceire. Sok labdaeladás jellemezte a játékunkat ebben a periódusban. Halmai ahogy beállt a sarokban megtalálta amerikai irányítónkat, aki három pontot vágott, ám kapott kosárból is leindított minket az Oroszlány, így 20–20-nál, egy perccel a vége előtt kértünk időt. Az utolsó támadást elrontottuk, így 25–22-es hazai vezetést hozott az első negyed.

A második etapban átvette a vezetést a Kaposvár Tahj Eaddy harmadik triplájával. Khalid Thomas a nyolcadik vendég labdaeladást hármassal büntette, így rövidéletű volt a somogyi vezetés. Jackson zsákolásával és Halmai kettő plusz egyes ziccere után már négy pontra nőtt az előnyünk a játékrész feléhez közeledve. Filipovity fontos triplát szerzett, 34–40-re alakítva az állást, így Váradi Kornél időt kert. Válogatott kiválóságunk leültette Riddleyt és betörésből szerezte meg újabb pontjait. Egymást után 7 pontot szerzett tíz pontra növelve a kaposvári fórt. Krnjajski Borisra ráfújták harmadik hibáját is, ráadásul technikait is ítéltek a játékvezetők, így az utolsó percben közelebb tudtak lépni az OSE játékosai. Így is 41–50-es állást mutatott a szünetben az eredményjelző.

A fordulás után 7–2-es rohanást produkált az OSE, így Dalibor Damjanovic időt kért. A rövid megbeszélés után Ronald Jackson szerzett kosarat középtávolról, majd Milos Koprivica büntetőivel lett ismét hétpontos a különbség. Gholtson és Riddley hármasaival azonban 55–58-ra zárkóztak a hazaiak. Egy kivédekezett oroszlányi támadás után Krnjajski boris adta fel zsákolásra Jacksonnak, így hétpontos vendégelőnynél kért időt Váradi Kornél három és fél perccel a harmadik felvonás vége előtt. Gholston azonban újabb távolijával ismét borsot tört a kaposváriak orra alá, majd Riddley közelijével két pontra zárkózott ellenfelünk, így kaposvári időkérés következett.

Az utolsó etapot 62–65-ös állással kezdték a felek. Eaddy a támadóidő lejártakor adott remek gólpasszt kanadai centerünknek, ám Imran Polutak távoli dobása egyenlítést jelentett az Oroszlánynak, így vendég időkérés jött. A rövid pihenő után Filipovity találta meg Paárt a sarokban, aki harmadik tripláját is értékesítette. Ruják András hármasával egyenlített ismét az Oroszlány 73–73-nál négy perccel a vége előtt. Khalid Thomas beütötte az ötödik hibáját is két és fél perccel a vége előtt, így rá nem számíthatott Váradi a szorosnak ígérkező végjátékban, amit Jackson büntetőivel kezdtünk meg. Gyorsan egyenlített azonban az OSE 77–77-nél Riddley kosaraival. A másik oldalon Koprivica követett el támadófaultot, majd Riddley büntetőket dobhatott. Kettővel elment így az Oroszlány. 79–78-as hazai előnynél támadhattunk a vezetésért Filipovity triplája azonban kiperdült a gyűrőből. Faultolni kényszerült a Kaposvár. A büntetőkkel három pontra nőtt a hátrányunk és innen már nem hibázott a vonalról az OSE, és behúzta a meccset.

A csapat legközelebb néhány nap múlva Paksra utazik április 17-én 18 órakor.

MVM-Ose Lions–Kometa Kaposvári KK 83–79 (25–22, 16–28, 21–15, 21–14)
Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok V.: Kapitány G., Makrai M., Török D.

MVM-Ose Lions: Riddley 23/3, Balsay Á. 5/3, Gholston 17/9, Stevenson 7/3, Polutak 19/3 Csere: Thomas 9/3, Ruják A. 3/3, Illés M., Szabadfi M.
Vezetőedző: Váradi Kornél Edző: Fodor Ármin

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 1, Eaddy 17/12, Paár M. 14/9, Filipovty M. 9/3, Koprivica 12 Csere: Jean-Marie 10, Jackson 13/3, Halmai D. 3, Fehérvári Cs., Szőke Bálint.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Dalibor Damjanovic: Először is gratulálok az OSE-nak a győzelemhez. Azt hiszem, ha ma nyertünk volna, azt is megérdemeltük volna, de a végén nem volt szerencsénk, Markó és Tahj tiszta dobásai kimaradtak, de ezek nem igazán hibák. Az már inkább, hogy az első negyedben hét eladott labda volt, a félidőre már kilenc lett. A célunk pont az volt, hogy ok nélkül ne legyenek eladott labdáink az OSE hazai pályáján, mert nagyon jók gyorsindításban. Végül 18 eladott labdánk volt összesen, ez három meccsre is sok lenne, ha nyerni akar az ember. A mérkőzés néhány pillanatában mondhatjuk, hogy a tervek szerint haladtunk, 38 percig vezettünk a meccsen. Ez nagyon jó, de mégis, amikor előnyben voltunk, sok apró hibát követtünk el. Büszke vagyok a csapatra, jól edzettek a héten, megpróbáltuk a lehető legjobban felkészíteni őket. James sajnos nem volt 11-12 napig, és Remy is nagyon hiányzott. Sajnos vannak sérülés problémáink és nem tudtuk normál módon edzeni. Nincs most időnk ezen keseregni, fel kell készülnünk a három nap múlva következő találkozóra. Nem fogjuk feladni, ha úgy játszunk, mint ma, akkor nem aggódom.

2024.05.04 18:00