Megnyert meccset vesztettünk el a hosszabbításban

2024.02.29.

Paár Márk és Tahj Eaddy betegség miatt nem utazott el a csapattal.

A feldobás után Reizinger Máté triplájára Szőke Bálint válaszolt, majd később fiatal tehetségünk betörés után zsákolt, ám végül nem adták meg, így kettőt dobhatott 8–9-re alakítva az állást. Szőke további értékes pontokat szerzett, már 8-nál járt a negyed felére. Filipovity Márkó beállása után szinte rögtön kosarat szerzett középtávolról, majd Remy kosara után kért időt a Honvéd 12–20-nál. A játékrész utolsó két percében zárkóztak a hazaiak, egy labdaszerzés után Ilija Djokovic vihette gyűrűig a labdát, Dalibor Damjanovis időt kért. Ezt követően ismét el tudtunk lépni, Puska Bence betörése után 22–26-os állással zártuk a negyedet.

A képre kattintva galéria nyílik!

A második felvonás elejét rosszul kapta el a somogyi csapat. Kimaradtak dobásaink, így gyorsan kiegyenlített Zlatko Jovanocis alakulata, majd a feljavult hazai védelemnek köszönhetően át is vette a honvéd a vezetést hiába volt Remy Abell eredményes távolról. Isiah Brown és Keith Wesson ketten 23 pontnál jártak 15 perc játék után. Fontos támadásoknál csúszott be egy-egy hiba a vendégektől, így nyolc ponttal elhúzott a Honvéd. Filipovity Márkó három büntetőt dobhatott, amivel visszahozta csapatát ugyan 3 pontra, de Brownt nem tudtuk megállítani, aki a 20. pontját is megszerezte a félidő előtt.

Filipovity bevágott egy tripláta fordulás után, ismét három pontra hozta fel a Kaposvárt. Milos Koprivica egy percen belül kétszer is szabálytalankodott, így a harmadik személyi hibájával korán pihenőre kényszerült. Szőke Bálint és Ronald Jackson is 3-3 faulttal állt. Nem figyeltünk a lepattanókra, így Filipovic Stefan könnyű kosaratt szerzett a gyűrűnk alatt. A másik oldalon Filipovity vágott be egy hármast faulttal együtt, így 55–52-re módosult az állás.

Djokovic távolról vállalt egy nehéz dobást sikeresen, így 8 pontos hátránynál kértünk időt. Szőke Bálint válaszolt a sarokból szintén három ponttal ráadásul Boris is betalált, így vezethettünk is. Azonban sokáig nem örülhettek a somogyi szurkolók, ugyanis egy Halmai-betörés utáni kétes fújást követően Dalibor Damjanovicot kiállították, majd Peringer Balázs tett vissza egy támadólepattanót a dudaszó előtt, így hétpontos hátrányból Szőke Balázs irányításával kezdtük meg a záró etapot.

Isiah Brown vezérletével újabb rohanásba kezdett a Honvéd, 11 pont is volt a fővárosiak fórja, így időt kért a Kaposvár. Az utolsó öt perc előtt még Remy Abell gyorsan 5 pontot szerzett, így 78–71-es állással várhattuk a hajrát. Fontos pillanatokban engedtünk továbbra is lepattanót az ellenfélnek. Szerencsére Filipovity egy hármassal válaszolt, majd sikerült kivédekeznünk egy fontos hazai támadást, így nyitottá vált a meccs az utolsó három percre.

Szőke és Milos is kipontozódott a 36. percben. Brown pedig egy nehéz ziccerrel megszerezte 30. pontját, majd Jackson ellen beütötte ötödik faultját 1,5 perccel a vége előtt. Remyt pedig tripladobás közben faultolták, így büntetőkkel egyenlítettünk egy percen belül. A másik oldalon azonban Jalen Henry gyorsan pontot tudott szerezni a palánk alól. 9 másodperccel a vége előtt mi támadhattunk az egyenlítésért 84–82-es állásnál Szőke Balázs időkérése után. Filipovity dobása kimaradt, de a támadólepattanó után Remy hatalmas hármast vágott. 0,4 másodperccel a vége előtt miénk volt az előny. Azonban amerikai légiósunk az ünneplésért technikait kapott, így Djokovic büntetőjével egyenlített ki. Hosszabbítás következett.

Ötpontos rohanással kezdte a ráadást a Honvéd. Megvoltak a helyzeteink, de lejöttek a gyűrűről, így Szőke Balázs időt kért. Kopácsi Ákos hármasa és Filipovic Stefan közelije azonban korán eldöntötték a meccs sorsát, 11 pontos hátránnyal nem volt sok esélyünk a fordításra.

Fájó vereséget követően készül a csapat az újabb túrára, március 10-én Szegeden lépnek pályára a fiúk 18 órakor.

Köszönjük a szurkolóinknak a kitartó bíztatást!

Budapesti Honvéd SE–Kometa Kaposvári KK 100–91 (22–26, 27–17, 20–19, 16–23, 15–6)
Budapest, Ludovika Aréna V.: Benczur T., Mészáros B., Jankovics V.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 7/3, Szőke Bálint 13/9, Abell 25/12, Jackson 1, Jean-Marie 10. Csere: Filipovity M. 18/9, Halmai D. 5, Koprivica 10, Puska B. 2.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Budapesti Honvéd SE: Brown 30, Peringer B. 8, Simon K. 2, Henry 16, Reizinger M. 3/3 Csere: Djokovic 13/3, Wesson 12/9, Filipovic S. 13, Kopácsi Á. 3/3, Bazsó B.,
Vezetőedző: Zlatko Jovanovic Edző: Dragan Aleksic, Mészáros Bálint

Szőke Balázs: Gratulálok a Honvédnak a győzelemhez! Kiélezett a bajnokság, így nagy jelentősége van minden győzelemnek. Az, hogy mi történt a mérkőzés során az egy dolog, de a végén a kezünkben volt ez a meccs, megnyertük. Megmondom őszintén a szabály azt diktálja, hogy ha ilyen történik, mint most akkor technikait kell adni, de ezt igazságtalannak érzem. A játékosban dolgozik az emóció, az adrenalin, ezért nem hibáztathatjuk Remyt. Nyilván neki okosnak kell lenni, de abban a pillanatban ezt nem gondolta végig, hogy ezért mi jár. A hosszabbításban akkora löketet adott ez a Honvédnak lélektanilag, hogy megnyerték a mérkőzést. Mutatja a tartásunkat, hogy az utolsó negyedben tíz pontról jöttünk vissza. Volt sok pozitív dolog, nagyot harcolt mindkét csapat. Azt gondolom a nézők számára élvezetes meccs volt, sajnos a két bajnoki pont nem a mi nevünk mögé fog kerülni. Dolgozunk tovább, a következő mérkőzésünk Szegeden lesz. Hasonlóan nehéz meccsre számítok ott is.

2024.10.26 16:45