Fegyelmezett védekezéssel nyertünk fontos meccset a Paks ellen

2024.01.21.

Fontos és nehéz meccs várt a Kaposvárra vasárnap az Arénában a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának tizenhetedik fordulójában.

A feldobás előtt a napokban elhunyt Magyar Andrásra emlékeztünk. A Somogyi Bicskások felelevenítettek egy rég nem hallott buzdítást az elhunyt tiszteletére. Hangosan szólt a "Nincs mese, ez a Táncsics SE!".

A Paks Mario Ihring és Gulyás Milán nélkül lépett pályára.

Ellenfelünk alig hagyott ki dobást a meccs első perceiben, így 10–2-re elhúztak három perc játék után. Lassan kezdett csapatunk, ráadásul a kiharcolt büntetőket sem dobtuk jó százalékkal. Halmai Dániel a padról hozott egy kis energiát a védekezésünkbe, Maliek Whiteot sikerült ez támadáson belül többször is nehéz helyzetbe hoznia. Tahj Eaddy rögtön egy középtávolival köszönt be a padról 10–13-ra módosítva az állást. Sok faultot kiharcoltunk, főleg a palánk alatt. Három paksi játékos is korai pihenőre kényszerült, két személyi hibával. A kisebb sérülésből visszatérő Milos Koprivica 6 pontot dobott a padról kicsivel több, mint két perc alatt. Sőt szerb centerünk az utolsó másodpercben támadólepattanó után még időben visszatette a gyűrűbe a játékszert, így egypontos vezetéssel vártuk a következő etapot.

Koprivica újabb kosarával folytatódott a meccs. Légiósunk mezőnyből és büntetőből is hibátlan volt 4 perc játék után. Maliek White nehéz hármasa beesett a sarokból, így 27–29-es előnyt szerzett csapatának a paksi kosaras. Nem sokkal később Remy Abell válaszolt távolról így ismét miénk volt a vezetés a negyed felénél. A szülinapos Szőke Bálint is bevágott egy hármast, amivel ismét a somogyi csapat volt lépéselőnyben a szoros meccsen. A nagyszünetre 42–42-es állással mehettek pihenni a csapatok.

A fordulás utáni első percekben lejöttek a gyűrűről a dobásaink, majd Krnjajski Boris és Remy Abell is dobott egy-egy triplát egy kis lendületet adva a somogyiaknak, akik eztán védőoldalon is meg tudták állítani a Paksot. Így a Kaposvár addigi legnagyobb, nyolcpontos előnyét élvezhette 5 perccel a negyed vége előtt. Ronald Jakcson egy csúnya esést követően a lábát fájlalta, és Dalibor Damjanovic le is cserélte az amerikait. A házi pontkirályunk újabb fontos dobást engedett el távolról a támadóidő lejárta előtt, így már kilencpontos fórnak örülhettek szurkolóink az Arénában. James Jean-Marie is rákapcsolt a végére, három kosarával erősítettük meg a vezetést a záró játékrészre.

A záró felvonás elején Wooten zsákolására Jean-Marie is hasonlóképp válaszolt a másik oldalon. Mindkét oldalon akadozott a támadójáték egy rövid ideig. Hazai oldalon kanadai centerünk újbóli zsákolása szakította meg a pont nélküli periódust, így 75–58-as állásnál kért időt a paksi edző. Nem sikerült jól a vendégek taktikai megbeszélése, hiszem Tahj Eaddy távolija után szólhatott a „HÚSZ-HÚSZ-HÚSZ” a B-középből. A találkozó utolsó két perce akár az U20-as meccs is lehetett volna a hazai ötöst nézve. Dalibor Damjanovic hagyta a fiatalokat játszani, így a Halmai, Paár, Puska, Szőke, Antalics felállással zártuk a rangadót. Puska Bence is beköszönt egy szép ziccerrel a légiósokkal felálló paksi védelemmel szemben.

Fontos győzelmet szerzett tehát a Kaposvár, mely így a tabella nyolcadik helyére ugrott.

Csapatunk a Sopron otthonában folytatja a bajnokságot, a 18. fordulóban január 27-én, 18 órakor húznak mezt újból.

Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 83–68 (20–19, 22–23, 27–14, 14–12)
Kaposvár Aréna, 1600 néző V.: Kapitány G., Győrffy P., Minár L.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 5/3, Paár M. 1, Abell 21/12, Jakcson 5, Jean-Marie 16. Csere: Halmai D. 2, Szőke Bálint 5/3, Eaddy 11/3, Koprivica 15, Bogdán B., Antalics D., Puska B. 2.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Atomerőmű SE: Kovács Á. 6/3, White 15/3, Géringer 5/3, Nicholson 23/6, Wooten 3 Csere: Kucsora Cs. 4, Sövegjártó Á., Kékesi K. 5/3, Wright 7, Pajor D., Dorogi G.,
Vezetőedző: Sebastjan Krasovec Edző: Szentendrei Áron

Dalibor Damjanovic: Nem megfelelően kezdtünk a meccset, a megbeszéltekhez képest teljesen az ellenkezőjét csináltuk. Nem vagyok elégedett az leső 3-4 perccel. Nagyon jó csapat ellen játszottunk, akik az elmúlt hét meccsből hatot megnyertek, így tele vannak önbizalommal. Nem alapozhattunk arra, hogy hármast dobunk, mint ők. A második félidőben jobban kezdtünk már. Főleg, amikor Halmai Dani beállt és hozta azt az agresszív játékot, amit meg is beszéltünk. Jó ritmusunk volt ezt követően már végig a meccsen. Gratulálok a játékosoknak! Én csak egy edző vagyok, fel tudom készíteni a csapatot a meccsre, kérhetek időket, cserélhetek, de ha ők nem játszanak úgy, ahogy megbeszéltük nem tudok mit tenni. Ezért ez az ő győzelmük. Ez egy nagy diadal nekünk. Egy kis pihenő után folytatjuk a felkészülést a következő találkozóra. Szeretnék az Atomerőműnek is gratulálni, nagyon fair módon játszottak. És külön gratulálok Sebastjan Krasovecnek, aki remek munkát végzett az elmúlt két hónapban a csapatával.

2024.05.11 18:00