Küzdött a Kaposvár, de elmaradt a meglepetés a bajnok ellen

2024.01.13.

Komoly feladat elé nézett a Kaposvár a mindössze egy vereséggel a tabella élén álló Szombathely ellen szombaton a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának tizenhatodik fordulójában az Arénában.

Milos Koprivica kisebb sérülés miatt nem lépett pályára ezen a találkozón.

A vendégek pontosan úgy kezdtek, ahogy arra számítani lehetett. 8–0-ás rohanással korai előnyt szereztek. A kaposváriak ugyan jól védekeztek, de az első támadások egyikét sem sikerült jó kosárral befejezni, így Dalibor Damjanovic korán időt kért. Kanadai centerünk közeli dobásával kezdtük meg a pontgyártást, amire három percet kellett várnia a hazai közönségnek, akik már ekkor is kitartóan biztatták a csapatot. Paár Márk gyorsan begyűjtötte második hibáját is, így őt Puska Bence váltotta. James Jean-Marie támadólepattanó utáni zsákolását a következő támadásnál Remy Abell hármasa követte, így 10–-11-re zárkózott a Kaposvár. Milos Konakov időt kért. Perl Zoltán nem tétlenkedett, amint pályára lépett 6 pontot vágott, újabb lendületet adva a címvédőnek.

A képre kattintva galéria nyílik!

Ronald Jackson blokkját követően Tahj Eaddy dobott be egy távoli kettest, így meglehetősen jól indult a negyed a hazaiaknak. Rákapcsolt azonban a Falco is és 19–26-os előnyt szerzett. Szőke Bálint azonban előbb egy támadólepattanót tett vissza, majd védőoldalon labdát is szerzett, melyből Jackson dobott egy faultos ziccert, így 24–26-ra ismét csökkentettük a hátrányt. Antalics Dániel remek védekezése után hazai támadás következett, melyet Abell fejezett be a gyűrűnél faulttal együtt. A büntetővel átvettük a vezetést egy rövid időre. Dalibor Damjanovic csapata nem engedte ellépni a bajnokot. Abell előbb távoli kettessel, majd egy újabb 2+1-es megoldással segítette csapatát. A félidőhöz közeledve a hazai pontatlanságokat azonnal kihasználta a Falco, így 42–50-et mutatott az eredményjelző a nagyszünetben.

Pongó Marcell triplájára Tahj Eaddy válaszolt a harmadik felvonás elején. Állandósulni látszott a tízpontos különbség, a fegyelmezett szombathelyi védekezés miatt nem tudtunk közelebb lépni öt perc játék után. Antonio Jordano és Stefan Pot sikeres távoli dobásaival 19 pontra is elhúzott a bajnoki címvédő. Szinte csak büntetőkből szereztünk pontot, így 20 pontos hátrányból vághattunk neki az utolsó etapnak.

Aki nevezve lett a meccsre az pályára is lépett kaposvári oldalon már a harmadik negyedben is, azonban ennek ellenére is fáradtnak tűntek kosarasaink. Öt perccel a vége előtt 63–89 is volt az állás. Az utolsó percekben már inkább a csak a különbség volt a kérdés, mint a győztes kiléte. Elmaradt a meglepetés tehát a Kaposvár Arénában.

Műsorváltozás! A Kaposvár a következő fordulóban is hazai közönség előtt lép pályára, ám a korábban kiírt szombati nap helyett január 21-én, vasárnap játszanak a fiúk a Paks ellen 18 órakor.

Kometa Kaposvári KK–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76–93 (17–22, 25–28, 16–28, 18–15)
Kaposvár Aréna, 1700 néző, V.: Nagy Viktor, Török Daniella, Földesi Ádám

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B. 3/3, Szőke Bálint 6/3, Abell 21/6, Jackson 19/3, Jean-Marie 12. Csere: Paár M., Puska B. 2, Halmai D. 1, Bogdán B. 3/3, Eaddy 9/3, Antalics D., Hajduk A.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 14/3, Tanoh Dez A. 15/3, Benke Sz. 4, Tiby 6, Keller Á. 5. Csere: Perl Z. 22/3, Pongó M. 3/3, Barac 13, Krivacevic M. 2, Jordano6/6, Kovács B. 3/3, Veraszto P.

Vezetőedző: Milos Konakov Edző: Djordje Ilic.

Dalibor Damjanovic: Jobban kell kezdenünk a meccseket, főleg hazai pályán. Agresszívabban és fókuszáltabban kell kezdenünk. Túlzottan tiszteltük ellenfelünket. Nagyon jó csapat a Szombathely, a Bajnokok Ligájában is szerepelnek, ami elismerésre méltó, de túlzottan tiszteltük őket. Kicsit megijedtünk tőlük, de amikor felismerte a csapat, hogy tudjuk tartani velük a lépést akkor egész jól játszottunk az első negyed végén és a másodikban. De a második negyed végén buta hibákat követtünk el és hármasokat kaptunk belőle. Amikor a harmadik negyedvégén három triplát kaptunk egymás után akkor elhúzott a Szombathely. Örülök, hogy a meccs végéig küzdöttünk, és ahogy James is mondta ez nem a vég. Egy remek csapattól kaptunk ki. Tovább kell dolgoznunk, hogy fejlődjünk és a velünk hasonló szinten lévő ellenfelek ellen nyerni.

2024.05.11 18:00
L Altro ÉtteremTT Ablakrendszer Kft.EuroProfilStier PincészetTOTI SportGyőri Kft.Spekula Kft.La PergolaLisaesther Rendezvényház és Étterem