Szoros végjáték után győztük le idegenben a Pécset

2024.01.06.

Az NKA Arénában várt nehéz meccs a Kaposvárra szombaton a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjának tizenötödik fordulójában.

Az év első meccsén a Pécs rajtolt jobban, néhány perc után már négy támadólepattanót is szedtek a baranyaiak. Mi Paár Márk triplájával kezdtük meg a pontgyártást. Fahrudin Manjgafic közeli megoldásával 9–5 volt az állás. Nem ilyen rajtra készültek a fiúk, de küzdöttek és a padról beálló Koprivica közelijével két pontra zárkóztak. Dalibor Damjanovic bizalmat szavazott Szőke Bálintnak, aki védőoldalon Milan Luzaicot állította meg majd vágott egy magabiztos triplát vezetést szerezve a Kaposvárnak.

A második negyed első percei a védekezésről szóltak, a Pécs büntetőből szerzett csak pontot két és fél percnyi játék után, igaz a Kaposvár is egy kosárnak örülhetett csak ezen periódusban. James Jean-Marie kétszer is betalált közelről, így picit el tudtunk lépni, azonban Fahrudin Manjgafic két hármast is vágott 24–24-re alakítva az állást. A harmadik hibáját beütő Paár Márk korai pihenőre kényszerült a félidő előtt. A helyére beálló Szőke ismét nagyot védekezett, ezúttal a pécsiek legjobbját állította meg. Manjgafic középtávolról elengedett nehéz dobása a gyűrűt sem érte el. Küzdős és pontszegény meccsen 26–28-as kaposvári vezetéssel mentek pihenni a felek.

Szőke Bálint kezdett a fordulás után és rögtön kosárral köszönt be. Abell és Jean-Marie büntetőivel hat pontra el tudtunk lépni a Pécstől. Kanadai centerünk remek passzt kapott a labdát szerző Krnjajszki Borisztól, így üresen zsákolhatott 28–36-ra alakítva az állást. Szólhatott a vendégszektorból a „Tíz-tíz-tíz!” azonban egypercnyi könnyelmű védekezés után gyorsan 3 pontra olvadt a kaposvári előny. Dalibor Damjanovic időt kért. Tahj Eaddy egymásután szerzett gyors 8 pontot, melyekből volt faultos közeli és jó hármas is, 35–46-ot mutatott az eredményjelző. A Pécs egy triplával és egy indítással válaszolt kissé megtörve a somogyi lendületet. Rosszul zártuk a harmadik felvonást 8 pontos előny olvadt hamar 4 pontosra. A záró játékrészt 47–51-es állással zárták a csapatok.

7–0-ás baranyai rohanással kezdődött az utolsó etap. A kaposvári vezetőedző korán időt kért. Jól sikerült a gyors taktikai megbeszélés, hiszen Abell és Paár távoli dobásaival ismét átvehettük a vezetést. Nem sokkal később amerikai irányítónk is betalált messziről, így Goran Tadics kért időt hatpontos somogyi előnynél. A rövid szünetre jól reagált a Pécs és 62–64-re zárkóztak. Nemanja Nikolic fontos triplát vágott kanadai centerünkkel a nyakában, így másfél perccel a vége előtt vezetéshez juttatta csapatát. Remy Abell azonban hidegvérrel válaszolt rá szintén távolról. Nikloc nem ijedt meg a feladattól egy újabb fontos ziccert értékesített kiegyenlítve a meccset.

A győzelemért támadhattunk 22 másodperccel a vége előtt. Egyszerre ugrottak fel a hazai és vendégszurkolók is, amikor Jean-Marie zsákolási kísérlete kimaradt, de Jacksont faultolták és két büntetőt dobhatott. Az első ment csak be, így egypontos hátránynál jött a Pécs 11 másodperccel a vége előtt. Szerencsénkre az üresen hagyott Fahrudin Manjgafic dobása kimaradt, így mi örülhetünk a szoros végjáték végén.

Dalibor Damjanovic csapata január 13-án 18 órakor a Szombathely ellen folytatja a Kaposvár Arénában.

NKA Universitas Pécs–Kometa Kaposvári KK 67–69 (16–17, 10–11, 21–23, 20–18)
Pécs, NKA Aréna V.: Dr. Mészáros B., Fodor A., Horváth Cs.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski B., Paár M. 6/6, Abell 19/6, Jackson 7, Jean-Marie 12 Csere: Halmai D. 1, Bogdán B. 2, Koprivica 2, Eaddy 15/6, Szőke Bálint 5/3.
Vezetőedző: Dalibor Damjanovic Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan

NKA Universitas Pécs: Lukácsi G. 1, Kovács P. 3, Nikolic 18/6, Durmo 18/3, Manjgafic 16/6 Csere: Herger S., Luzaic 6/6, Benke K., Kerpel-Fronius G., Lados E 3., Herger S., Scherer B. 2.
Vezetőedző: Goran Tadics Edző: Berkics Bence

Dalibor Damjanovic: Először is szeretnék gratulálni Szikónak! Ő volt a legjobb játékos nálunk ma. A meccs előtt ő még 34 percet játszott az U20-as csapattal is. Fókuszált volt és pontosan azt csinálta, amit kértem tőle, amivel a héten készültünk erre a találkozóra. Őszintén szólva teljesen ellentétesen kezdtük a mérkőzést, azzal amit megbeszéltünk. Túl sok támadólepattanót engedtünk az első negyedben. Utána megtaláltuk az egyensúlyt védekezésben, és úgy kezdtünk el játszani a második negyedtől, ahogy megbeszéltük. 11 ponttal is vezettünk, de amikor idegenben játszunk okosnak kell lenni. Ez egy nehéz környezet, fel is készítettem a csapatot erre, de hátradőltünk és nem védekeztünk rendesen. Az utolsó negyedben pedig végig egyenlő meccs volt. A végén nagy szerencsénk volt, mert Fahrudin Manjgafic üresen maradt, ami egy nagy hiba volt. A következő meccsekre sokkal fokuszáltabban kell játszani, másképp nem fog menni a fontos pillanatokban. Végül nagy köszönet a játékosoknak, mert megmutatták, hogy vágynak a győzelemre. Nagy győzelem ez nekünk.

2024.05.11 18:00