Nem adott esélyt a Kaposvárnak a címvédő Szombathelyen

2023.10.14.

A bajnoki címvédő Szombathely otthonában folytattuk a Tippmix férfikosárlabda NB I./A csoportjában a pontvadászatot szombaton 18 órakor.

A meccsen visszatért a több hetet kihagyó Bogdán Benedek, ám a Pécs elleni bajnoki legjobbja, Ronald Jackson deréksérülés miatt nem lépett pályára a kaposváriaknál.

Az első percekben könnyen szerzett pontot a Szombathely, de aztán mi is megtaláltuk a gyűrűt. Egy pontatlan támadást követően gyorsindításból Tanoh Dez András zsákolhatott. Erre Paár Márk bravúrós módon, faultos triplával válaszolt, így fel tudtunk zárkózni 14–12-re a jó büntető után. Fazekas Máté egy hazai támadás alkalmával szemmel láthatóan kapott egy könyököst, mely után kaptunk egy hármast. Ezt követően a padról beálló Antalics Dániel második személyi hibáját gyűjtötte be két és fél percnyi játék után. Puska Bence előbb két távolit kihagyott kidolgozott helyzetek után, de a harmadikat a negyed végén bevágta, így 23–20-as állással, eladott labda nélkül zártuk az első játékrészt.

Pár perc játék után Benke Szilárd hármasával és Keller Ákos palánk alatti kosarával el tudott lépni a bajnoki címvédő. Támadóoldalon nem sikerült kosárral befejezni a helyzeteinket, melyekből már azért kevesebb akadt a Falco védekezésének eredményeként. Keller zsákolása és Stefan Pot triplája után már 14 pontos előnyt harcolt ki a Szombathely. A félidő előtti utolsó másodpercben Remy Abell vitte gyűrűig a labdát eredményesen, de így is maradt a hátrány. Pozitív, hogy csapatunknak húsz perc játék után nem volt eladott labdája, de a lepattanókért vívott harcot 27–11 arányban elvesztettük.

A szünet után Milos Koprivica támadólepattanóinak köszönhetően javítottunk a leszedett labdák arányán, de nem tudtuk pontokra váltani a második lehetőségeket. Hiába játszott kissé könnyelműen a vasi együttes nem tudtuk megbüntetni őket. Az amerikai Matthew Tiby triplájával és Stefan Pot remek játékával közel 20 pontosra nőtt a hazai előny. Derek Jackson betöréseivel és Koprivica pozíciójátékából próbáltunk pontot szerezni, de ezeket nagy többségben levédekezte a Szombathely.

Az utolsó periódusban szerb centerünk kosarainak köszönhetően zárkóztunk. Lehetőséget kapott az U20-as meccsen remek teljesítményt nyújtó Szőke Bálint is Váradi Kornéltól. Rögtön gólpasszt is adott Abellnek, aki távolról talált be. A Szombathely nem lassított Krivacevic és Pongó megoldásaival 30 pont fölé nőtt a bajnok előnye. Marko Krivacevic egyébként kevesebb, mint 14 perc alatt dobott 17 pontot.

Október 21-én Pakson javíthat a Kaposvár. Változás, hogy televíziós közvetítés miatt a találkozó 19:45-kor kezdődik az eredeti 18 óra helyett.

NB I. A CSOPORT 3. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK 103–66
(23–20, 25–14, 30–11, 25–21)
Szombathely, Arena Savaria V.: Györffy Pál Attila, Balog György Attila, Szilágyi Bálint.

Kometa Kaposvári KK: D. Jackson 4, Paár M. 8/6, Abell 14/3, Fazekas 6, Koprivica 22 Csere: Antalics D., Puska B. 3/3, Halmai D. 2, Krnjajski B. 1, Bogdán B. 2, Szőke Bálint 4, Hajduk A.
Vezetőedző: Váradi Kornél Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 16/6, Tanoh Dez A. 7, Benke Sz. 3/3, Tiby 10/6, Keller Á. 4. Csere: Pongó M. 12/6, Perl Z. 15, Barac 4, Kovács B. 7/3, Jordano 8/6, Krivacevic 17, Verasztó P.
Vezetőedző: Milos Konakov Edzők: ilic Djordje, Svajda Gábor.
Kipontozódott: Tanoh Dez A. (a 40. percben) Pongó M. (a 39. percben).

Váradi Kornél: – Gratulálok a Falconak a győzelemhez, nagyon jó ritmusban játszottak. Talán ez volt az eddigi legjobb teljesítményük, ami érthető, mert közeledik a BL-rajt. Milos jól tudta forgatni a csapatát, mindenki új energiát hozott a pályára. Mi nem voltunk teljes kerettel, de örülök, hogy aki visszatért jól szállt be a meccsbe, illetve a fiataloknak ez biztos nagy élmény és fejlődési lehetőség volt. Harcolunk tovább, és dolgozunk a következő győzelemért.

2024.05.11 18:00