Hosszabbítás után a Paks nyerte az emléktornát

2023.09.10.

Szoros meccs végén a Paks nyerte az emléktornát
A házigazda Paks ellen játszottuk a XI, Morgen Ferdinánd emléktorna döntőjét.
Friss hír, hogy amerikai légiósunkkal, Josh Cunninghammel családi okok miatt közös megegyezéssel szerződést bontott a klub, így ő már nem utazott el Tolnába. További sok sikert kívánunk neki!
Remy Abell és Milos Koprivica középtávoli kosaraival kezdtük a találkozót. Mindkét csapat pontosan dobott az első percekben. Paár Márk gyönyörű betörése után a következő támadásnál Bogdán Benedeket találta meg, aki értékesítette a ziccert. Az első játékrészt remek védekezéssel zártuk. A padról beálló Halmai Dániel előbb labdát szerzett, majd egy elzárás után passzoltzerb centerünknek, akit csak szabálytalanság árán tudott megállítani a hazaiak védelme. Az ASE tripláinak köszönhetően előnnyel zárta az első tíz percet.
Csapatunk első hármasát Antalics Dániel a sarokból dobta, majd rögtön a következő támadásnál ugyanonnan Puska Bence volt eredményes távolról, így átvettük a vezetést a második etapban. Abell és Puska ismét kívülről találtak be, majd védőoldalon Puska blokkjának köszönhetően tudtuk tartani előnyünket. Az utolsó támadást szintén kosárral tudtuk befejezni, a szünet előtt Remy Abell verte meg a paksi védelmet és vitte gyűrűig a labdát.
Fordulás után Koprivica percei következtek. Előbb támadóoldalon verte meg emberét a palánk alatt, majd kiharcolt egy támadóhibát a másik oldalon. Ezt követően szerb centerünk faulttal együtt szerzett kosarat egy támadólepattanó után.
Derek Jackson jó védekezése után másik amerikai légiósunk tört a gyűrűre, melyet szurkolóink is díjaztak. A házigazdák szereztek néhány könnyű kosarat a palánk alatt, erre támadóoldalon Bogdán Benedek és amerikai irányítónk válaszolt. Halmai Dániel végig remekül védekezett, teljesítményét egy blokkal koronázta meg, ráadásul a játékrész utolsó másodperceiben egy betörésből még ponthoz is segítette csapatunkat.
Az utolsó tíz percet mi kezdtük jobban, néhány perc alatt tízpontosra nőtt az előnyünk, melyhez a csapatkapitány, Krnjajszki Boris triplája is hozzájárult. Az utolsó percekben mégsem lehettek nyugodtak szurkolóink, hiszen a paksiak ledolgoztak a hátrányukból. A végjátékban rákapcsoltunk mi is, előbb Fazekas Máté szerzett kosarat, majd egy labdaszerzés után Jackson dobhatott ziccert. Az utolsó percben döntőhöz méltó hangulat alakult ki. Koprivica kihagyott két büntetője után a hazaiak hárompontos hátrányból félpályáról találtak be az utolsó másodpercben Gulyás Milán révén, így kiharcolva a hosszabbítást.
A ráadást az ASE kezdte jobban, de csapatkapitányunk előbb egy betörés után, majd Jackson labdaszerzését követően egy leindításból szerzett pontokat. Ihring hármast dobott a hosszabbítás utolsó percében kétpontos előnyt szerezve csapatának. Erre már nem tudtunk válaszolni, Abell kihagyott dobása után egy újabb triplával eldöntötte a Paks a meccset, így ők nyerték az emléktornát.
Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 92–97 (13–17, 28–19, 21–22, 20–24, 10–15) – hosszabbítás után
ESZI Sportcsarnok, V.: Kapitány G., Győrffy P., Ádám J.
Kometa Kaposvári KK: Jackson (14), Paár M. (2), Abell (21/6), Bogdán B. (9/3), Koprivica (16) Csere: Halmai D. (4), Fazekas M. (7/3), Krnjajszki B. (7/3), Puska B.(9/9), Antalics D. (3/3),
Vezetőedző: Váradi Kornél. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Az Atomerőmű SE legjobb dobói: Ihring (25/15), Wright (19/6)
Mestermérleg:
Váradi Kornél: – Nagyon jó mérkőzés volt, jó kosárlabdát játszott mindkét csapat méltóképpen emlékeztünk Ferdinándra. A felkészülési mérkőzéseken az a cél, hogy megismerjük a hibákat. Kielemezzük ezeket a dolgokat. A meccs végén okosabban kell használnunk a taktikai faultokat és higgadtabban kell támadnunk, hogy győztesen tudjuk elhagyni

Galériáért kattints a képre! Fotó: Molnár Gyula

Fordulás után Koprivica percei következtek. Előbb támadóoldalon verte meg emberét a palánk alatt, majd kiharcolt egy támadóhibát a másik oldalon. Ezt követően szerb centerünk faulttal együtt szerzett kosarat egy támadólepattanó után. Derek Jackson jó védekezése után másik amerikai légiósunk tört a gyűrűre, melyet szurkolóink is díjaztak. A házigazdák szereztek néhány könnyű kosarat a palánk alatt, erre támadóoldalon Bogdán Benedek és amerikai irányítónk válaszolt. Halmai Dániel végig remekül védekezett, teljesítményét egy blokkal koronázta meg, ráadásul a játékrész utolsó másodperceiben egy betörésből még ponthoz is segítette csapatunkat.

Az utolsó tíz percet mi kezdtük jobban, néhány perc alatt tízpontosra nőtt az előnyünk, melyhez a csapatkapitány, Krnjajszki Boris triplája is hozzájárult. Az utolsó percekben mégsem lehettek nyugodtak szurkolóink, hiszen a paksiak ledolgoztak a hátrányukból. A végjátékban rákapcsoltunk mi is, előbb Fazekas Máté szerzett kosarat távolról, majd egy labdaszerzés után Jackson dobhatott ziccert. Az utolsó percben döntőhöz méltó hangulat alakult ki. Koprivica kihagyott két büntetője után a hazaiak hárompontos hátrányból félpályáról találtak be az utolsó másodpercben Gulyás Milán révén, így kiharcolva a hosszabbítást.

Közönjük szurkolóinknak, hogy Paksra is elkísérték bennünket és végig erőt adtak a csapatnak!

Az Atomerőmű SE legjobb dobói: Ihring (25/15), Wright (19/6).

Mestermérleg
Váradi Kornél:
– Nagyon jó mérkőzés volt, jó kosárlabdát játszott mindkét csapat méltóképpen emlékeztünk Ferdinándra. A felkészülési mérkőzéseken az a cél, hogy megismerjük a hibákat. Kielemezzük ezeket a dolgokat. A meccs végén okosabban kell használnunk a taktikai faultokat és higgadtabban kell támadnunk, hogy győztesen tudjuk elhagyni a pályát.

2024.05.11 18:00
MarázPlastTrattoria La PrimaOptiCost Security Kft.AlfaGumi KaposvárTOTI SportTT Ablakrendszer Kft.PepsiOros GumiszervizKVGY