Koprivica remek teljesítményével győztük le az Eszéket

2023.08.26.

A horvátországi másodosztályban szereplő Eszék otthonába látogattunk második felkészülési mérkőzésünkön, melyen Váradi Kornél már több lehetőséget adott új légiósainknak.

Milos Koprivica kosaraival kezdtük meg a pontgyártást, majd Fazekas Máté váltotta a gyorsan 9 pontot gyűjtő centerünket. Az első negyedet egyaránt 9-9 ponttal záró Koprivica és Abell vezetésével fölényesen megnyertük. A rövid együtt töltött idő ellenére szervezetten védekezett a légiósokkal is felálló ötösünk.

A képre kattintva érheted el galériánkat a meccsről.

A második negyedet Derek Jackson gólpasszával kezdtük, melyet Antalics Dániel váltott pontokra a palánk alatt. Fiataljaink közül többen is megmutatták mit tudnak, Halmai Dániel labdaszerzéssel segítette a csapatot, Puska Bence betörésből szerzett pontjain túl több faultot is kiharcolt, csak úgy, mint Paár Márk.
A kifejezetten türelmes támadójátékunk eredményeként születtek látványos kosarak is, Josh Cunningham az első játékrészben kétszer is zsákolt. Koprivica szintén a gyűrűbe húzta a labdát a félidő vége előtt. A szünetre újra meccsbe hozta magát ellenfelünk, az eszékiek főleg a triplavonalon túlról voltak eredményesek.

A második etap elején magyar játékosaink közül Puska Bence, Bogdán Benedek és Antalics Dániel is pontot szerzett, aki egy támadólepattanó után volt eredményes.

Az utolsó játékrészben sikerült növelnünk előnyünket Remy Abell és Koprivica pontjainak köszönhetően, de magyarjaink is hozzátettek a sikerhez. Csapatunk így a PVSK-Veolia után a KK Vrijednosnice Osijek együttesét is magabiztosan legyőzte.

KK Vrijednosnice Osijek–Kometa Kaposvári KK 64–81 (13–26, 22–17, 19–17, 10–21)
Eszék,  V.: Boris Hartman, Dino Barisic, Fran Stefan Andric

Kometa Kaposvári KK: Jackson (6), Puska B. (6), Abell (17/3), Cunningham (5), Koprivica (17) Csere: Fazekas M. (6), Krnjajszki B. (2), Paár M. (11/3), Halmai D. (3), Antalics D. (4), Bogdán B. (4), Szőke Bálint (-).Vezetőedző: Váradi Kornél. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
A KK Vrijednosnice Osijek legjobb dobói: V. Divic (15/15), Robert Kujundac (12/3).

Mestermérleg
Váradi Kornél
: – Ezeken a felkészülési mérkőzéseken az eredmény abszolút másodlagos, ami sokkal fontosabb, az a mutatott játék. Külön öröm számomra, hogy felvettük a harcot és jól reagáltunk az Eszék kellemetlen játékstílusára. Ha a PVSK elleni mérkőzést vesszük alapul, akkor elmondható, hogy pár nap leforgása alatt egyértelműen látszik az előrelépés egy kemény és agresszív ellenféllel szemben. Folytatjuk a megkezdett munkát, úgy érzem, hogy jó úton haladunk.

A horvátországi másodosztályban szereplő Eszék otthonába látogattunk második felkészülési mérkőzésünkön, melyen Váradi Kornél már több lehetőséget adott új légiósainknak.

Koprivica kosaraival kezdtük meg a pontgyártást. Fazekas váltotta a gyorsan 9 pontot gyűjtő centerünket. Az első negyedet egyaránt 9-9 ponttal záró Koprivica és Abell vezetésével fölényesen megnyertük. A rövid együtt töltött idő ellenére szervezetten védekezett a légiósokkal is felálló ötösünk.

A második negyedet Jackson gólpasszával kezdtük, melyet Antalics Dániel váltott pontokra a palánk alatt. Fiataljaink közül többen is megmutatták mit tudnak, Halmai labdaszerzéssel segítette a csapatot, Puska Bence betörésből szerzett pontjain túl több faultot is kiharcolt, csak úgy, mint Paár Márk.

A kifejezetten türelmes támadójátékunk eredményeként születtek látványos kosarak is, Cunningham az első játékrészben kétszer is zsákolt. Koprivica szintén a gyűrűbe húzta a labdát a félidő vége előtt. A szünetre újra meccsbe hozta magát ellenfelünk, az eszékiek főleg a triplavonalon túlról voltak eredményesek.

A második etap elején magyar játékosaink közül Puska Bence, Bogdán Benedek és Antalics Dániel is pontot szerzett, aki egy támadólepattanó után volt eredményes.

Az utolsó játékrészben sikerült növelnünk előnyünket Abell és Koprivica pontjainak köszönhetően, de magyarjaink is hozzátettek a sikerhez. Csapatunk így a PVSK-Veolia után a KK Vrijednosnice Osijek együttesét is magabiztosan legyőzte.

KK Vrijednosnice Osijek–Kometa Kaposvári KK 64–81 ( 13–26, 22–17, 19–17, 10–21)
Eszék, V.: Boris Hartman, Dino Barisic, Fran Stefan Andric

Kometa Kaposvári KK: Jackson (6), Puska B. (6), Abell (17/3), Cunningham (5), Koprivica (17) Csere: Fazekas M. (6), Krnjajszki B. (2), Paár M. (11/3), Halmai D. (3), Antalics D. (4), Bogdán B. (4), Szőke Bálint (-).

Vezetőedző: Váradi Kornél. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

A KK Vrijednosnice Osijek legjobb dobói: V. Divic (15/15), Robert Kujundac (12/3).

2024.05.11 18:00
AlfaGumi KaposvárDreher Sörgyárak Zrt.MTOKCaffé PertéEuroProfilGrosbasketDorottya BistroTT Ablakrendszer Kft.Trattoria La Prima